petrusa87
06.01.11,18:26
Prosím vás, vie mi niekto poradiť, v akej presne vyhláške sa hovorí o frekvencii upratovania na školách? čiže ako často majú upratovačky čo upratovať. Už to hľadám dlhé hodiny a nemôžem to nájsť. Som už zúfalá, lebo v pondelok to budem súrne potrebovať.
pe.pe
06.01.11,17:41
Prosím vás, vie mi niekto poradiť, v akej presne vyhláške sa hovorí o frekvencii upratovania na školách? čiže ako často majú upratovačky čo upratovať. Už to hľadám dlhé hodiny a nemôžem to nájsť. Som už zúfalá, lebo v pondelok to budem súrne potrebovať.

Ahoj, používame smernicu, ktorú dávam do prílohy. Neviem o tom, že by bola zmenená. Ide o orientačnú smernicu, my sme podľa pokynu v nej znížili upratovaciu plochu vzhľadom k atypickým chodbám a pár ďalším špecifikám.
petrusa87
06.01.11,17:47
Toto som našla, ale potrebujem ako často majú čo upratovať..
pe.pe
06.01.11,17:54
Toto som našla, ale potrebujem ako často majú čo upratovať..

Veď to máš v smernici uvedené ako "denne" a pod. Plus denne základnú upratovaciu plochu - celý určený rajón: podlahy na chodbách, v triedach, kabinetoch, telocvični, šatniach, vstupných priestoroch a v internej smernici sa dohodnite na nábytku (myslím denné ošetrenie ak je potrebné). Samozrejeme nezabudnúť na odpočítanie príslušnej plochy pri dennom upratovaní vstupnej haly a schodov.
Pokiaľ je potrebné, môžete určiť upratovanie niektorých priestorov aj viackrát denne (vstup, šatne), potom ale treba dané plochy započítať do plochy primeraným násobkom.
Toto je v právomoci zamestnávateľa, takže presnú smernicu nehľadaj, každá škola má iné špecifiká, treba vypracovať interný pokyn pre upratovačky a všetko v ňom ošetriť.
petrusa87
06.01.11,18:19
ja si pamätám, keď som minulý rok robila prevádzkový poriadok tak som sa k nejakej vyhláške dostala o tom upratovaní a teraz hu nemôžem už vôbec nájsť a potrebujem ju kôli novým náplňam pre upratovačky a ako poznám riaditeľku tá presne bude chcieť vedieť z kade to mám pozisťované :(
arizona
06.01.11,19:22
preco zakladas duplicitnu temu? :confused:

Temu uzatvaram !

pokracujte prosim tu : http://www.porada.sk/t155136-upratovanie-na-skolach.html