Jaaanka
06.01.11,19:16
Ahojte, chcela by som Vás požiadať o radu, keďže sa v§bec nevyznám v tćhto veciach a chcem byť pripravená, keď navštívim referentky na Sociálnej poisťovni (aby ma hneď neodbili a neporadili mi, načo mám nárok).Ďakujem za rady vopred a tu je moja otázka.
Som v pracovnom pomere bez skúšobnej doby cca 1 týždeň. Pred týmto zamestnaním som pracovala rok a pol v zamestnaní, čiže som viac ako 270 dní nemocensky poistená. Už teraz viem, že mi dá môj zamestnávateľ výpoveď, keďže sa mu naskytla zamestnať za mňa svoju príbuznú (ja mu to nezazlievam, vedela som, že je to na chvíľu, ale že to bude 1 týždeň...). A teraz k veci. Po ukončení tohotop pracovného pomeru mám nárok, keďže som nemocensky poistená na ochrannú lehotu (dnes je to 7 dní po novom).
Ja chcem určite nastúpiť na PN (do 7 dní), len chcem vedieť, kedy sa mám dobrovoľne pripoistiť a v akej výške, aby som dostala čo najväčšiu PN, kedže teraz nebudem mať žiadny príjem. A ako sa to vlastne počíta, môžem sa vôbec nemocensky pripoistiť (v priebehu 2 rokov mám skoro rok aj trištvrte dorobené)??? Nevadí, aj keď robím v novej robote týždeň a ptom budem vybavovať pripoistenie??Ja som z toho blbá ako tágo....A keby som sa na tom opýtala na Soc.poisťovňre a uvidia takú blbú, tak ma hneď odbijú a neporadia mi:). Preto prosím Vás o radu.
Mária27
06.01.11,22:56