JanaSys
02.12.05,07:34
Mám otázku. Firma vystavuje tzv. Predajku. Je tam rozpísané DPH a nadpisy : Doklad o predaji - dodací list a Daňový doklad č. K tomu je úhrada v hotovosti s odkazom na číslo daňového dokladu. Nevadí že tam nie je text FAKTÚRA? Bežne je čiastka vyššia ako 50000,- .
Tweety
02.12.05,06:39
Mám otázku. Firma vystavuje tzv. Predajku. Je tam rozpísané DPH a nadpisy : Doklad o predaji - dodací list a Daňový doklad č. K tomu je úhrada v hotovosti s odkazom na číslo daňového dokladu. Nevadí že tam nie je text FA? Bežne je čiastka vyššia ako 50000,- .
Ak tá predajka má všetky náležitosti faktúry podľa zákona o DPH, je všetko OK, nikde nemáš definované, že tam musí byť uvedené faktúra, názov môže byť hocijaký, veď predsa napr. aj splátkový kalendár splňa podmienky také ako fa. :eek: :o
Jana Acsová
02.12.05,13:00
Jana Acsová
02.12.05,13:11
Mám otázku. Firma vystavuje tzv. Predajku. Je tam rozpísané DPH a nadpisy : Doklad o predaji - dodací list a Daňový doklad č. K tomu je úhrada v hotovosti s odkazom na číslo daňového dokladu. Nevadí že tam nie je text FAKTÚRA? Bežne je čiastka vyššia ako 50000,- .
V zadanej otázke však vyvstáva viac otázok. Inkasujete úhradu za tovar v hotovosti a vystavujete predajky. Máte na predajke uvedené DKP - daňový kód pokladnice? Ak áno, v prípade, že predajka má všetky náležitosti podľa § 71 ods. 2 ZDPH t.j. vrátane identifikačných údajov odberateľa a údajov týkajúcich sa jednotkovej ceny bude vystavenie takéhoto dokladu v poriadku.
Ak máte inú situáciu, skúste doplniť otázku, aby bolo zrejmé, či vystavujete doklad z ERP alebo predajka sa spája (zrejme spolu s ďalšími súvisiacimi dokladmi) so vznikom a úhradou pohľadávky.
JanaSys
02.12.05,14:37
Vďaka všetkým. Chcela som len pomôcť známej, problém sa netýka priamo mňa, takže veľa info nemám. Ale na bločkoch z ERP k týmto predajkám má napísané, že úhrada zákazky, to som videla.
seda
23.11.07,06:16
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Platili sme prepravnej službe za prepravu tovaru priamo pri jeho dodaní. Obdržali sme od nich dodací list na ktorom je razítko "tento doklad slúži ako PPD", popis je prepravné v hotovosti. Myslím, že je to daňový doklad, no trošku ma metie, že je tam uvedená sadzba 19% a celková suma prepravy/napr. Sk 119,-/. Nie je tam sumou vyčíslená suma DPH, je tam napísaná čiasta netto Sk 119,-, DPH z 0,- a čiastka brutto Sk 119,-. Myslíte, že môžem zaúčtovať DPH Sk 19,-?
Vladimír Ozimý
23.11.07,06:21
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Platili sme prepravnej službe za prepravu tovaru priamo pri jeho dodaní. Obdržali sme od nich dodací list na ktorom je razítko "tento doklad slúži ako PPD", popis je prepravné v hotovosti. Myslím, že je to daňový doklad, no trošku ma metie, že je tam uvedená sadzba 19% a celková suma prepravy/napr. Sk 119,-/. Nie je tam sumou vyčíslená suma DPH, je tam napísaná čiasta netto Sk 119,-, DPH z 0,- a čiastka brutto Sk 119,-. Myslíte, že môžem zaúčtovať DPH Sk 19,-?

no ak máte uvedené DPH 0 tak čo si chcete uplatňovať. Je prepravca platiteľ? ak ano vyžiadajte faktúru...ono faktúra môže byť aj dodací ale podľa toho čo uvádzate nespĺňa tieto náležitosti...
seda
23.11.07,06:36
Prepravca je platcom DPH, stále nám zašlú klasickú faktúru, no teraz je to takto. Je mi to dosť zvláštne, je to taká istá preprava ako inokedy. Ďakujem za odpoveď.
bendo
23.11.07,06:48
Prepravca je platcom DPH, stále nám zašlú klasickú faktúru, no teraz je to takto. Je mi to dosť zvláštne, je to taká istá preprava ako inokedy. Ďakujem za odpoveď.

Ak sa jedná o toho istého prepravcu, čo mám na mysli aj ja, určite ti zašlú ešte aj faktúru s rozpisom DPH. Občas im to trošku dlhšie trvá...., ale nakoniec ju zašlú. :)
seda
23.11.07,07:11
Ak sa jedná o toho istého prepravcu, čo mám na mysli aj ja, určite ti zašlú ešte aj faktúru s rozpisom DPH. Občas im to trošku dlhšie trvá...., ale nakoniec ju zašlú. :)

Pravdepodobne sa jedná o toho istého prepravcu, keďže im to občas trvá. Stáva sa nám, že nám od nich príde skôr upomienka ako faktúra.