koumi
06.01.11,20:11
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, ako by sa dalo zazmluvniť (na koho sa obrátiť) s poisťovňami, aby som mohol pre ne poskytovať služby? Jedna sa mi o oblasť motorizmu, a poisťovne mám na mysli ako Allianz, Kooperativa, atď...

Ďakujem
Marek Mahdal
07.01.11,07:41
Blizsie specifikuj "oblast motorizmu". Ake sluzby to chces poskytovat a preco by mali mat o ne prave poistovne zaujem?
Ice dive
07.01.11,07:47
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, ako by sa dalo zazmluvniť (na koho sa obrátiť) s poisťovňami, aby som mohol pre ne poskytovať služby? Jedna sa mi o oblasť motorizmu, a poisťovne mám na mysli ako Allianz, Kooperativa, atď...

Ďakujem
No ak chceš pre poisťovne uzatvárať poistné zmluvy - tak by si sa mal obratiť, na obchodné oddelenie, a ak chceš opravovať vozidlá po poistných udalostiach, tak by si sa mal obrátiť na oddelenie likvidacie poistnych udalosti, ak máš len dajakú odťahovku a chceš poskytovať niečo ako asistenčné služby tak sa skôr obráť na jednotlivých subdodávateľov poisťovní... napríklad pre Allianz je to Mondial, Europ Assistance pre Generali, AXA Interpartner asistance pre Axu, alebo Eurocross - Union...
podľa mňa stačí kontaktovať infolinku mailom, kde by si popísal, čo vlastne chceš a z poisťovne ak sú seriózny tak ti dajú odpoveď...
JankaBB
07.01.11,08:11
Je taká možnosť že ja ako vlastník servisu by som kontaktovala poisťovne a dohodla sa na nejakej spolupráce, že by som im opravovala vozidlá, dik za odpoveď
Marek Mahdal
07.01.11,08:14
Je taká možnosť že ja ako vlastník servisu by som kontaktovala poisťovne a dohodla sa na nejakej spolupráce, že by som im opravovala vozidlá, dik za odpoveď

Samozrejme. Poistovne vyuzivaju zmluvne servisy k oprave vozidiel z poistnych udalosti. Treba splnit ich podmienky a podpisat zmluvu. Konkretne podmienky Ti povedia priamo v jednotlivych poistovnach.
JankaBB
07.01.11,08:20
Takže stačí keď jednoducho oslovím poisťovňu, poviem že mám servis a či majú záujem so mnou spolupracovať.
Pravdepodobne je na to špeci oddelenie a je Naj... písať oficiálny list? ...alebo ako by ste to riešili ?
Marek Mahdal
07.01.11,09:01
Takže stačí keď jednoducho oslovím poisťovňu, poviem že mám servis a či majú záujem so mnou spolupracovať.
Pravdepodobne je na to špeci oddelenie a je Naj... písať oficiálny list? ...alebo ako by ste to riešili ?

Najprv by som tam zavolal a spytal sa kam mam poziadavku adresovat. Potom by som zavolal na prislusne oddelenie a zistil podmienky.
Ice dive
07.01.11,11:19
Takže stačí keď jednoducho oslovím poisťovňu, poviem že mám servis a či majú záujem so mnou spolupracovať.
Pravdepodobne je na to špeci oddelenie a je Naj... písať oficiálny list? ...alebo ako by ste to riešili ?
jedna vec je spolupráca s poisťovňou, treba si však uvedomiť, že poisťovne nenútia ľudí opravovať si tam alebo hentam auto... toto rozhodnutie je plne v kompetencií vlastníka vozidla... t.j. aj napriek podpísanej zmluve o spolupráci sa môže stať, že zákazníci sa nepohrnú... predovšetkým sa najprv pri poistných udalostiach pýtajú, kde si klient dá opraviť auto... a keď nevie tak môžu odporučiť...
možno na Vašom mieste ako vlastníka servisu by som si skôr podchytil jednotlivé odťahové služby v okolí a zabezpečil odstavnú plochu, prípadne pripravil si jedno dve autá ako náhradné vozidlá servisu a po každej poistnej udalosti ktorá by sa stala a bolo by auto nepojazdné tak by ho odťahovkár odťahoval do môjho servisu, na odstavnej ploche by som zabezpečoval aby vozidlo nerozobrali, mohli ho prísť z poisťovne obhliadnuť a následne by som ho opravil... a za ten čas poskytol klientovi náhradné auto....
faktúroval by som nie len opravu, ale aj uschovu auta, zapožičanie auta... a prípadne aj odťah...