doktor23
06.01.11,21:31
Zdravím. Mám nový foťák a neviem prečo, ale pri kopírovaní do zložky v PC mi neskopíroval jeden video súbor a vzápäti som dal vymazať dáta z karty. Bolo to video, ako deti objavili vianočný stromček. Je možné to ešte nejako obnoviť?
Druhá otázka .... v novej zložke Foto, ktorú som si vytvoril v PC sa mi objavili fotky a videá z karty, označené od 001 do 672, ale úplne dole mi píše, že je tam "675 items" nechápem.

Ďakujem za pomoc
Chobot
06.01.11,22:55
Zdravím. Mám nový foťák a neviem prečo, ale pri kopírovaní do zložky v PC mi neskopíroval jeden video súbor a vzápäti som dal vymazať dáta z karty. Bolo to video, ako deti objavili vianočný stromček. Je možné to ešte nejako obnoviť?
Druhá otázka .... v novej zložke Foto, ktorú som si vytvoril v PC sa mi objavili fotky a videá z karty, označené od 001 do 672, ale úplne dole mi píše, že je tam "675 items" nechápem.

Ďakujem za pomoc

Existujú programy, ktoré dokážu obnoviť vymazané dáta z pam. kariet. Vyhľadaj si na nete nejaký free program pomocou kľúčových slov "memory card recovery tool". na pam. kartu zatiaľ nič nenahrávaj ani ju nedávaj do foťáku.
betka631
07.01.11,05:52
doktor23
07.01.11,06:27
idem skúšať ....
a viete mi poradiť s tým nesúladom súborov?
tibor.
07.01.11,07:36
nesulad suborov moze byt sposobeny skytymi suborli, alebo skor videami - ked sa natoci video tak sa vytroria dva subory s tym istym nazov, ale inou priponou.
jeden subor je samotne video a druhe je jeho nahlad.
asi su tam 3 videa.
misoft
07.01.11,14:09
Prípadne je to súbor description (popis) - ak si náhodou nezadával pri fotení nejaké dodatočné údaje do fotiek.
Chobot
07.01.11,20:14
idem skúšať ....
a viete mi poradiť s tým nesúladom súborov?

Súborov môže byť kľudne viac, ako fotiek. Nielen fotky sú súbory, ale napr. aj súbor thumbnails (ten sa vytvorí, keď si dáš prehľad obrázkov). Alebo tam môžu byť systémové súbory alebo skryté súbory.
Luboš275
07.01.11,21:23
Ja mam starší Panasonic DMC-FX50 som sním veľmi spokojný.Na kartu sa ukladajú aj skryté súbory (údaje o fotoaparáte,snímkoch,atď..)
Najlepší spôsob ako dostať foto do pc. je že vyberieš kartu vložiš priamo do počitača a vždy si dáš zobraziť údaje na karte.
Nedoporučujem pripájať foťak napriamo do Pc.Ani sťahovať fotky cez nejaký program.Vyhneš sa podobným problémom.
Na obnovu vymazaných dát používam Recuvu je zadarmo http://download.chip.eu/cz/Recuva-CZ_3827407.html?tab=1