emja
06.01.11,23:06
Dobry den,
aj ja by som rada vedela ako postupovat pri odvodoch do ZP pri prenajme bytu. Prenajimam byt, na DU som evidovana ako prenajimatel bytu, zaevidujem sa do ZP do konca januara a budem platit preddavky v stanovenej vyske . Prenajimanie bytu sa vsak viaze na urcite obdobie a nie vzdy sa podari byt prenajat cely rok – napríklad v roku 2010 som byt prenajimala sedem mesiacov. Ak v roku 2011 budem prenajimat tiez len nejaku urcitu dobu – napriklad pat mesiacov - musim platit odvody do ZP za celý rok - tj. 12 mesiacov? dakujem za odpoved
Kvaka
06.01.11,22:19
Dobry den,
aj ja by som rada vedela ako postupovat pri odvodoch do ZP pri prenajme bytu. Prenajimam byt, na DU som evidovana ako prenajimatel bytu, zaevidujem sa do ZP do konca januara a budem platit preddavky v stanovenej vyske . Prenajimanie bytu sa vsak viaze na urcite obdobie a nie vzdy sa podari byt prenajat cely rok – napríklad v roku 2010 som byt prenajimala sedem mesiacov. Ak v roku 2011 budem prenajimat tiez len nejaku urcitu dobu – napriklad pat mesiacov - musim platit odvody do ZP za celý rok - tj. 12 mesiacov? dakujem za odpoved
Pozri si túto tému. http://www.porada.sk/t153407-dan-a-odvody-z-prijmu-za-prenajom-v-roku-2011-a.html, najmä tu
http://www.porada.sk/1607268-post268.html
Čítaj od konca.
Kvaka
22.01.11,13:08
Téma, v ktorej sme riešili odvody z prenájmu je zamknutá, tak pripojím najnovšie informácie z médií, je tam toho k odvodom pri prenájme dosť. http://peniaze.pravda.sk/prenajimatelia-sa-musia-do-konca-mesiaca-prihlasit-do-zdravotnej-poistovne-1bg-/sk-pstat.asp?c=A110121_105111_sk-pstat_p59
simonova815
24.01.11,10:07
Ja som zas nasla toto:

Vymeriavacím základom pri zdravotných odvodoch bude podiel základu dane z príjmov z prenájmu, ktorý nie je znížený o poistné na verejné zdravotné poistenie, a koeficientu 2,14. Základ dane na účely zdravotného poistenia bude z daňového priznania. Je to príjem za prenájom znížený o 500 eur a o výdavky.


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5719140/prenajimate-byt-zostane-vam-menej.html#ixzz1BwcTu4Xw
Janinkaaa
29.01.11,14:34
Mám povinnosť sa prihlásiť do zdr. p., keď mám príjem z prenájmu iba do sumy 925,25 EUR ?
Je to príjem z prenájmu, ktorý nepodlieha dani.
truch
29.01.11,16:42
Mám povinnosť sa prihlásiť do zdr. p., keď mám príjem z prenájmu iba do sumy 925,25 EUR ?
Je to príjem z prenájmu, ktorý nepodlieha dani.
Oznamovacia povinnosť sa ťa týka ak máš pridelené DIČ daňovým úradom.
Prečítaj si príspevok č.3, tam je pripojený link a je tam všetko, čo potrebuješ vedieť
Iveta M
30.01.11,22:44
Ja by som sa tiež rada spýtala na margo prenájom a zamestnanie.
V r.2012 budem robiť daňové priznanie a RZZP z prenájmu ja a zamestnávateľ za mňa ako zamestnanca, alebo to musím urobiť všetko spolu?
Ďakujem.
Janinkaaa
31.01.11,06:45
Oznamovacia povinnosť sa ťa týka ak máš pridelené DIČ daňovým úradom.
Prečítaj si príspevok č.3, tam je pripojený link a je tam všetko, čo potrebuješ vedieť

Ďakujem
Janinkaaa
31.01.11,06:47
Ja by som sa tiež rada spýtala na margo prenájom a zamestnanie.
V r.2012 budem robiť daňové priznanie a RZZP z prenájmu ja a zamestnávateľ za mňa ako zamestnanca, alebo to musím urobiť všetko spolu?
Ďakujem.

Zamestnávateľ ti dá potvrdenie a ty si potom sama urobíš RZZP.
Caggie
24.05.12,13:56
Ahojte, Prosim ako to je teraz s odvodmi do ZP z prenajmu? Manzel zacal tento mesiac prenajimat byt.. najomnik sa chcel hned nastahovat tak sme zmluvu napisali od zaciatku mesiaca a zaplatil nam za cely mesiac. Chce sa teraz prihlasit na DU.. a pozeram, ze asi je treba aj do ZP? Manzel je normalne zamestnany, zamestnavatel za nho plati vsetky odvody. Ako by to teda malo byt spravne? Preddavky si moze urcit ako 0? kolko budeme potom platit na konci roka? Rocne zuctovanie sa uz vraj nerobi, ako to teda je?
A este sa chcem spytat, kedze sme zmluvu napisali od 1.5. a dnes uz je 24.5. teda lehotu prihlasenia do ZP sme uz zmeskali? Budu z toho nejake sankcie?
Dakujem!
ivustek
24.05.12,14:25
odvody do ZP z prenájmu boli už zrušené, do ZP sa netreba prihlasovať, prihlásiť sa iba na DÚ.
Caggie
25.05.12,06:48
Aha, super :) ved to aj bola riadna blbost :) Dakujem!!