schmido
07.01.11,01:08
Dobry den "poradaci"
Rad by som sa opytal ci viete aky je postup v danom pripade...
Doslo k umrtiu spolocnika a zaroven konatela v s.r.o. (spolocnici su(boli) styria) z toho dvaja konatelia teraz ostal jeden konatel. V spoločenskej zmluve je podiel v spolocnosti predmetom dedicstva. Prebehlo dedicske konanie a dedicom je syn zosnuleho spolocnika a konatela.
Viete mi poradit dalsi postup ? Dava sa navrh na zmenu zapisu v ORSR a kto podava dany navrh ? Ake dokumenty su potrebne ? a ake ine ukony ?
Dakujem za radu.
Pekny den prajem, Juraj.
schmido
07.01.11,08:53
ma niekto skusenost ?
zalobaba
07.01.11,09:14
Dobry den "poradaci"
Rad by som sa opytal ci viete aky je postup v danom pripade...
Doslo k umrtiu spolocnika a zaroven konatela v s.r.o. (spolocnici su(boli) styria) z toho dvaja konatelia teraz ostal jeden konatel. V spoločenskej zmluve je podiel v spolocnosti predmetom dedicstva. Prebehlo dedicske konanie a dedicom je syn zosnuleho spolocnika a konatela.
Viete mi poradit dalsi postup ? Dava sa navrh na zmenu zapisu v ORSR a kto podava dany navrh ? Ake dokumenty su potrebne ? a ake ine ukony ?
Dakujem za radu.
Pekny den prajem, Juraj.

Ak je syn plnoletý, OP prechádza priamo na neho. Návrh do OR podpíše konateľ/lia + kolok vo výške 66,- €, prílohou bude 2 x overené rozhodnutie o dedičskom konaní + 2 x Úplné znenie SZ. V prípade, ak sa syn stane aj konateľom, treba ho na VZ vymenovať + zápisnica z VZ bude taktiež tvoriť prílohu podania na OR.