JanulkaJ
07.01.11,08:03
Ahojte
chcela by som radu. Som na materskej s dcerkou v marci bude mat 2 roky, no beriem uz len rodicovsky prispevok. Postastilo sa nam a opat cakame babatko, opat dievcatko...A termin porodu mam teraz v marci.
Bola som sa pytat na socialke a vraveli mi ze budem dostavat iba 190 Eur....
ako nechapem, dve deti a 190Eur? ved to je lne na plienky...viem ze som si mohla paltit DPN ale tak kto vedel ze sa pritrafi druhe, chcela som ist do rpace, ale tak co uz..
Myslite ze naviac nemam na nic narok?
veronikasad
07.01.11,07:05
Ahojte
chcela by som radu. Som na materskej s dcerkou v marci bude mat 2 roky, no beriem uz len rodicovsky prispevok. Postastilo sa nam a opat cakame babatko, opat dievcatko...A termin porodu mam teraz v marci.
Bola som sa pytat na socialke a vraveli mi ze budem dostavat iba 190 Eur....
ako nechapem, dve deti a 190Eur? ved to je lne na plienky...viem ze som si mohla paltit DPN ale tak kto vedel ze sa pritrafi druhe, chcela som ist do rpace, ale tak co uz..
Myslite ze naviac nemam na nic narok?
pracovný pomer počas rod. dovolenky trval ?
JanulkaJ
07.01.11,07:14
ano stale som v pracovnom pomere
veronikasad
07.01.11,07:26
ano stale som v pracovnom pomere
máš nárok na materské zo SP, ak máš splnenú podmienku 270 dní poistenia, vo výške 60 % z predpokladaného vymer.základu. Daj si u gynekologa vystaviť žiadosť o materské a odnes ho zamestnávatelovi.
JanulkaJ
07.01.11,07:43
no len ja som bola zamestnana pred prvy tehotenstvom cize odtial som odisla na matersku a od vtedy som doma..cize mozem aj druhy krat podat si ziadost a budem mat opat matersku??
veronikasad
07.01.11,07:49
no len ja som bola zamestnana pred prvy tehotenstvom cize odtial som odisla na matersku a od vtedy som doma..cize mozem aj druhy krat podat si ziadost a budem mat opat matersku??
ano, nemocenské poistenie počas RD trvá, podmienku 270 dní splňaš.
JanulkaJ
07.01.11,07:52
cize ked to chapem, tak mam poziadat lekara o tu ziadost o materske?
aj ked som neobla teraz v praci od prveho porodu?

cize nemocensky poistena som stale aj pocas rodicovskeho prispevku?
ivka70
07.01.11,07:53
no len ja som bola zamestnana pred prvy tehotenstvom cize odtial som odisla na matersku a od vtedy som doma..cize mozem aj druhy krat podat si ziadost a budem mat opat matersku??

samozrejme, pokial tvoj PP stale trva, tak matersku vybavujes cez zamestnavatela, opat s papierom od gynekologa na matersku a narok na matersku bude po zmewne zakona este vyssi ako pri prvej materskej (55% sa menilo na 60%).
pocas poberania materskej narok na rodicovsky prispevok nemas, ten treba odhlasit.
JanulkaJ
07.01.11,07:58
cize ja teraz pojdem za gynekologom, ten mi da ziadost, pojdem do prace, potvrdia mi papier, potom to kde zanesiem?
A na socialke odhlasim rodicovsky prispevok?
a to na to prve dieta nebudem dostavat?
teda myslim ze na prve je rodicovsky prispevok kedze ma dva roky v marci a ta co sa narodi teraz v marci tak to bude materska nie
veronikasad
07.01.11,08:00
cize ja teraz pojdem za gynekologom, ten mi da ziadost, pojdem do prace, potvrdia mi papier, potom to kde zanesiem?
A na socialke odhlasim rodicovsky prispevok?
a to na to prve dieta nebudem dostavat?
teda myslim ze na prve je rodicovsky prispevok kedze ma dva roky v marci a ta co sa narodi teraz v marci tak to bude materska nie
žiadosť o materské odovzdávaš zamestnávatelovi. Či budeš mať súbežne nárok na RP na prvé dieťa - informuj sa na UPSVaR.
ivka70
07.01.11,08:05
cize ja teraz pojdem za gynekologom, ten mi da ziadost, pojdem do prace, potvrdia mi papier, potom to kde zanesiem? zamestnavatelovi, ten ti potvrdi vymeriavaci zaklad a potom do socialnej poistovne
A na socialke odhlasim rodicovsky prispevok? ten dostavas z UPSVaR, odbor socialnych veci, tak tam
a to na to prve dieta nebudem dostavat? rodicovsky prispevok je davka pre matku, nie pre dieta, narok nan nie je, ak matka dostava na ine dieta matersku, na dieta dostanes pridavky
teda myslim ze na prve je rodicovsky prispevok kedze ma dva roky v marci a ta co sa narodi teraz v marci tak to bude materska nie obe davky naraz nie su mozne, dostanes len matersku, v mesiaci, kedy materska zacne a bude aspon den narok na RP napr. 2.3. nastup na matersku, za marec (kvoli 1.3.) dostanes este cely RP

v texte
JanulkaJ
07.01.11,08:05
a oni to uz poslu niekam? to uz nemusim mat starost?
dakujem za informaice potesilo ma to :)
ivka70
07.01.11,08:06
a oni to uz poslu niekam? to uz nemusim mat starost?
dakujem za informaice potesilo ma to :)

kto a co? :D
veronikasad
07.01.11,08:23
kto a co? :D
žiadosť o materské - zamestnávatel do SP spolu s potvrdením o príjme ...
ssuekk
09.01.11,11:03
dOBRY DEN, MAM JEDNU OTAZKU, LEN NEVIEM KDE JU ZARADIT.SOM NA RD, PRACOVNY POMER MI TRVA A SYN MAL 29:11:2010 2 ROKY. OD MARCA 2011 HO DAVAM DO SKOLKY. CHCEM SA OPYTAT CI SOM POVINNA OD MARCA NASTUPIT DO PRACE, ALEBO DO 3 ROKOV DIETATA MOZEM OSTAT DOMA A MALEHO NOSIT DO SKOLKY. DAKUJEM