Christy
07.01.11,10:10
Dobry den mam nasledovny problem a otazky :

Situacia - Navstevujem skolu ktora nezapada pod ministerstvo skolstva ale patry pod ministerstvo dopravy tym padom na mna otec, mama nepoberaju pridavky ale zas naopak poistenie mi hradi skola cez stat.

1. Na aky pracovny pomer mozem ist pracovat brigada, trvaly pracovny pomer, zivnost ?

2. Kolko mozem odrobyt hodin na brigade u jedneho zamestnavatela aby som neplatil statu dane a kolko mozem zarobyt za kalendarny rok penazi aby som takysto nemusel nic platit statu ?

3. Ak sa mi nahodou podary presiahnut tietok hranice kolko sa plati statu ?

Dopredu dakujem za pomoc nezodpovedanych otazok :mee:
wallie
07.01.11,11:06
Dobry den mam nasledovny problem a otazky :

Situacia - Navstevujem skolu ktora nezapada pod ministerstvo skolstva ale patry pod ministerstvo dopravy tym padom na mna otec, mama nepoberaju pridavky ale zas naopak poistenie mi hradi skola cez stat.

1. Na aky pracovny pomer mozem ist pracovat brigada, trvaly pracovny pomer, zivnost ?

2. Kolko mozem odrobyt hodin na brigade u jedneho zamestnavatela aby som neplatil statu dane a kolko mozem zarobyt za kalendarny rok penazi aby som takysto nemusel nic platit statu ?

3. Ak sa mi nahodou podary presiahnut tietok hranice kolko sa plati statu ?

Dopredu dakujem za pomoc nezodpovedanych otazok :mee:

Doporučujem naštudovať si v prvom rade pravopis, toľko pravopisných chýb v jednom príspevku sme tu tuším ešte nemali, o to väčšia hanba ak TOTO napíše študent vysokej školy, ale na pobavenie na dnes inak veľmi dobré :D
Christy
08.01.11,09:33
Take daco ako primityvny slovensky jazyk a jeho pravopis ma absolutne netrapi nemozem za to ze teba ano a take plitke tipi si nehajte pre svoje dieta ja potrebujem poradit a ne pocuvat blbosti. a druha vec neviete ci nahodou nemam dislexiu a disgrafiu takze poprosim aby ste si taketok plitke prispevky nehali lakavo preseba :] seva
veronikasad
08.01.11,09:38
Christy, troška slušnosti - ako novému poraďákovi nezaškodí ... Si na stránke PORADy, kde sa poskytujú rady bezplatne a platia určité pravidlá. Ak sa ti to nepáči, zaplať si daňového poradcu ...

PS : Ak by si na svoj problém s dislexiou a disgrafiou upozornil na začiatku príspevku, nikto sa pravopisnými chybami nebude zaoberať .
Christy
09.01.11,17:28
Myslim ze som mu odpovedal velmi slusne na jeho narazajuce rady :] a s tym danovim poradcom no navstivil som asi 3 a nepovedali midokopi nic len sa vyhovarali jeden na druheho myslite ze kebyze nejsom v zufalom stave pisal by som sem ? nerad sa pitam na internete ludi taketok veci ale tak nebolo uz navyber. a vase ps nemal by som napisat radsej kazdemu uzvatelovi ze prosim vas o upozornenie ale neritizujte moj pravopis ? ja som potreboval poradit a nie pocuvat hluposti a ak simyslite z enemam pravdu vklude mi prispevok zmazte a mne dajte ban pravdu povediac je mi to docela jedno bo asi mi tu neporadi taktiez nikto kedsa tu len kazdi zaobera pravopisom a upozornovanim ma .
veronikasad
09.01.11,17:40
Po takejto reakcii odpoveď odomňa nečakaj ...
Christy
09.01.11,18:28
Lebo ziadnu odpoved pre mna nemate :]