havik
07.01.11,10:34
Zdravim,

chcem sa opytat ze ak vlastnim byt ktory by som chcel dat "na plyn" tak viem ze potrebujem povolenie z mestskeho uradu. vsetky byty vo vchode su uz splynofikovane len moj nie. napojenie zo spolocnej chodby nie je problem. co ma unavuje je predstava ze musim komunikovat v tejto veci s mestskym uradom. kazdy kto si uz nieco prezil, vie o com hovorim. co sa stane ak to dam urobit firme , samozrejme budem mat k tomu aj projekt, ale nezahlasim to na mest.urad. ako zistia ze som si dal robit plyn? nenavidim uradnickych peciatkarov a chcem sa tomu vyhnut.

dakujem
havik
07.01.11,11:09
nechcem byt curak, ale to nikto nevie poradit.? tema vyssie je o parnom hrnci a nejakych receptoch, je tam 10 odpovedi. myslim si ze plynofikacia bytu a problemy s tym spojene by mohli zaujimat aj inych.
buchač
07.01.11,11:21
Zdravim,

chcem sa opytat ze ak vlastnim byt ktory by som chcel dat "na plyn" tak viem ze potrebujem povolenie z mestskeho uradu. vsetky byty vo vchode su uz splynofikovane len moj nie. napojenie zo spolocnej chodby nie je problem. co ma unavuje je predstava ze musim komunikovat v tejto veci s mestskym uradom. kazdy kto si uz nieco prezil, vie o com hovorim. co sa stane ak to dam urobit firme , samozrejme budem mat k tomu aj projekt, ale nezahlasim to na mest.urad. ako zistia ze som si dal robit plyn? nenavidim uradnickych peciatkarov a chcem sa tomu vyhnut.

dakujem

Vieš a predsa sa vyhýbaš ...


Poďme na SPP - distribúciu, ako je to v prípade plynu.

Zlata Opáleková, SPP - distribúcia:
Takže ak sa žiadateľ rozhodne plynofikovať svoju nehnuteľnosť, je potrebné, aby predložil žiadosť o pripojenie k distribučnej sieti. Túto si môže vytlačiť na webovej stránke www.sppdistribucia.sk, alebo môže prísť priamo do našich 11 kontaktných miest, ktoré máme v rámci Slovenska, je to Bratislava, Nové Mesto nad Váhom, Žilina, Prievidza, Nitra, Komárno, Zvolen, Lučenec, Košice, Michalovce a Poprad. Na týchto kontaktných miestach predloží žiadosť zároveň so zmluvou o pripojení. V jednotlivých žiadostiach vlastne žiadateľ uvedie miesto budúceho odberného miesta, uvedie typ odberu aký predpokladá, to znamená, či bude využívať vykurovanie, varenie, alebo ohrev teplej vody a na základe tejto žiadosti sú mu stanovené technické podmienky pripojenia. V týchto technických podmienkach pripojenia sú mu stanovené podmienky, ktoré musí dodržať k tomu, aby vlastne mohol byť pripojený k distribučnej sieti. V týchto technických podmienkach definujeme jednak pripojovací plynovod, jednak umiestnenie hlavného uzáveru plynu, osadenie domovej regulačnej zostavy a meradla zemného plynu.

Moderátor:
Čiže tiež už musí byť nachystaný a presne musí vedieť ten dotyčný stavebník časti toho svojho projektu, ktoré sa týkajú plynofikácie.

Zlata Opáleková, SPP - distribúcia:
V podstate keď za nami prichádza tak má zámer, že by chcel túto nehnuteľnosť plynofikovať a na základe nášho vyjadrenia potom môže tú nehnuteľnosť vlastne splynofikovať.
...takže asi tak ...zvyšok ďalej ...

http://www.sppdistribucia.sk/sk_obchodno-technicke-informacie/sk_zakaznici---kategorie/sk_mesta-a-obce


havik Re: plynofikácia bez povolenia mestskeho uradu-vas nazor
nechcem byt curak....
1. ...nemusíš ...ono stačí na to aj pozrieť sa napríklad do gogoľa , aby si sa tomuto expresívu vyhol ...:D:D:D
2. Plynofikácia je skôr stavba a príbuzné témy ...nie ani tak domácnosť ...;)
misoft
07.01.11,13:28
Plynofikácia je skôr vecou SPP - oni sú distribútorom plynu. oni sú partnerom pri dodávkach plynu, oni overujú plynové zariadenia a odberné miesta. Mesto s plynofikáciou súkromného majetku nemá nič spoločné - jedine vtedy, ak by sa to čiastočne týkalo aj mestského majetku.
Asi tak.
havik
07.01.11,13:52
"vies a predsa sa vyhybas"

PRESNE TAK. A AJ SA VZDY BUDEM VYHYBAT URADNICKEJ "MOCI" KED TO BUDE CO I LEN TROSKU MOZNE. PRETOZE KEBY MOHLI TAK BY SCHVALOVALI AJ TO CI SA RANO MOZEM VYSRAT NARAZ,ALEBO PUSTIM DO ZACHODU NIECO AJ POOBEDE.
havik
07.01.11,13:55
Plynofikácia je skôr vecou SPP - oni sú distribútorom plynu. oni sú partnerom pri dodávkach plynu, oni overujú plynové zariadenia a odberné miesta. Mesto s plynofikáciou súkromného majetku nemá nič spoločné - jedine vtedy, ak by sa to čiastočne týkalo aj mestského majetku.
Asi tak.

diki za odpoved.
buchač
07.01.11,17:46
"vies a predsa sa vyhybas"

PRESNE TAK. A AJ SA VZDY BUDEM VYHYBAT URADNICKEJ "MOCI" KED TO BUDE CO I LEN TROSKU MOZNE. PRETOZE KEBY MOHLI TAK BY SCHVALOVALI AJ TO CI SA RANO MOZEM VYSRAT NARAZ,ALEBO PUSTIM DO ZACHODU NIECO AJ POOBEDE.

...Tvoja vec ...;)

Vyhýbaj sa , koľko len chceš ....proti vetru piškať ???....neoplatí sa , mokrý budeš ...alebo budeš za to pejoratívne expresívum ...;)

__________________
Lepšie je to posrať podľa svojho , ako Ti niekedy poradia druhí ....:rolleyes:
havik
08.01.11,07:23
...Tvoja vec ...;)

Vyhýbaj sa , koľko len chceš ....proti vetru piškať ???....neoplatí sa , mokrý budeš ...alebo budeš za to pejoratívne expresívum ...;)

__________________
Lepšie je to posrať podľa svojho , ako Ti niekedy poradia druhí ....:rolleyes:

proti vetru piskam? :D si smiesny. uz som urobil horsie veci nez posrane plynove kurenie bez ohlasenia na posranom stavebnom oddeleni. i ked si viem predstavit, ze pre teba vymena zachodu bez ohlasenia je tazky zlocin. ale kazdy sa dostaneme k cielu svojou cestou.;)
buchač
08.01.11,07:55
proti vetru piskam? :D si smiesny. uz som urobil horsie veci
..aj JA ...
A nechválim sa ...:rolleyes:
nez posrane plynove kurenie bez ohlasenia na posranom stavebnom oddeleni. i ked si viem predstavit, ze pre teba vymena zachodu bez ohlasenia je tazky zlocin
A nebolo to posraná výmena hajzlu ...
Iná paleta by tam bola a nie priestupkové konanie ...
. ale kazdy sa dostaneme k cielu svojou cestou.;)
Pýtal si sa ????...pýtal ...

havik plynofikácia bez povolenia mestskeho uradu-vas nazor
Zdravim,
chcem sa opytat....

havik Re: plynofikácia bez povolenia mestskeho uradu-vas nazor
nechcem byt curak, ale to nikto nevie poradit.?
Dostal si odpoveď ???
Dostal ....
Na zlú bránu brešeš , ceríš zuby ...

Nemusíš ....asi predsa len budeš ...ten oný ...

P.S.:

vas nazor
Ale šak rob si , ako len chceš ......
Druhy krát neotravuj ....
havik
08.01.11,09:30
prepac, ale ty si poradak? ako tysi moderator. ak ano nemal by si to robit,lebo
to nezvladas. pytal som sa tak ako som sa pytal. nikoho som svojou otazkou neurazil. tvoje odpovede boli na urovni chlapca z zakladnej skoly ak neratam ten prekopirovany text co si tu poslal kt. aj tak neodpovedal presne na to co som sa pytal. ale neriesme to, kazdy mame ine veci na praci. aspon teda ja.
Indeed
08.01.11,09:50
Vidim, že sa tu objavuju zvláštni poraďaci,

oproti nim bol Laco-amater-monter ešte veľmi kultivovaný Poraďak.
buchač
08.01.11,11:39
Zdravim,

chcem sa opytat ze ak vlastnim byt ktory by som chcel dat "na plyn" tak viem ze potrebujem povolenie z mestskeho uradu. vsetky byty vo vchode su uz splynofikovane len moj nie. napojenie zo spolocnej chodby nie je problem. co ma unavuje je predstava ze musim komunikovat v tejto veci s mestskym uradom. kazdy kto si uz nieco prezil, vie o com hovorim. co sa stane ak to dam urobit firme , samozrejme budem mat k tomu aj projekt, ale nezahlasim to na mest.urad. ako zistia ze som si dal robit plyn? nenavidim uradnickych peciatkarov a chcem sa tomu vyhnut.

dakujem

prepac, ale ty si poradak? ako tysi moderator. ak ano nemal by si to robit,lebo
to nezvladas. pytal som sa tak ako som sa pytal. nikoho som svojou otazkou neurazil. tvoje odpovede boli na urovni chlapca z zakladnej skoly ak neratam ten prekopirovany text co si tu poslal kt. aj tak neodpovedal presne na to co som sa pytal. ale neriesme to, kazdy mame ine veci na praci. aspon teda ja.
Hm , tak ešte raz ....

Moderátor je v televízii ....
Práve to , že si sa pýtal , ako si sa aj pýtal ...to je to práve ...
Pýtaš sa a zároveň aj odpoveď máš ...
Chceš obísť zákon ???...tak tu sa takéto rady nepodávajú ...
Neodpovedal som presne ???....bože , prepáč mi Havik , už sa to viac krát nestane , neboj sa ...si píš ...;)
Hej , pravdu máš ...každý máme čo na prácu ...možno viac , možno menej ...
Poznám takých , čo nevedia , kde prv skočiť ...JA už nemusím , dôchodok si užívam a aj respektíve nemôžem ...doktorkovia nedoporučili :(...no ešte by som aj rád ...he , niekedy ...:D

Inak , tu je vyčerpávajúca odpoveď , no keby si si aj moje linky prečítal , dospel by si k tomu istému ...

misoft Re: plynofikácia bez povolenia mestskeho uradu-vas nazor
Plynofikácia je skôr vecou SPP - oni sú distribútorom plynu. oni sú partnerom pri dodávkach plynu, oni overujú plynové zariadenia a odberné miesta. Mesto s plynofikáciou súkromného majetku nemá nič spoločné - jedine vtedy, ak by sa to čiastočne týkalo aj mestského majetku.
Asi tak.
ALEBO ...

Stavba, rekonštrukcia a vybavovanie povolení

Kúpili ste Váš nový dom či byt a chystáte sa ho prerobiť podľa Vašich predstáv? Ponúkame Vám zopár veľmi užitočných informácií, splnením ktorých bude proces prerábania rýchlejší a bezproblémový.

Rekonštrukcia a každá väčšia oprava bytu (domu) je stavba, na ktorú sa vzťahuje stavebný zákon (zákon č. 50/1976 Zb. v znení neskorších predpisov). Podľa tohto legislatívneho predpisu sa zmena stavieb môže uskutočňovať iba podľa stavebného povolenia alebo na základe ohlásenia stavebnému úradu. Pred rekonštrukciou bytu (domu) by ste teda mali vedieť, či budete potrebovať stavebné povolenie (SP), alebo Vám bude postačovať ohlásenie drobnej stavby (ODS).

Pred samotnou rekonštrukciou je potrebné uvedomiť si rozsah zásahu do existujúceho bytu (domu).

Pri zásahu do nosných konštrukcií, ktorý by ovplyvnil stabilitu stavby, požiarnu bezpečnosť stavby alebo jej vzhľad, pri zásahoch do rozvodov médií, či rozšírení priestorov bytu prístavbou alebo nadstavbou, je potrebné vybaviť stavebné povolenie. V prípade, že nebudete zasahovať do nosných konštrukcií, nebudete meniť rozvody médií (voda, elektrika, plyn, kúrenie, ...), nezmeníte vzhľad domu a nezasiahnete do práv iných osôb, budete len meniť povrchy stien alebo podláh, búrať nenosné priečky a budovať nové priečky, postačí ohlásenie drobnej stavby vydávané príslušným stavebným úradom.

Ohlásenie drobnej stavby

Ohlásenie rekonštrukcie (stavebných úprav, drobnej stavby) sa podáva zvyčajne na predtlačenom formulári príslušného stavebnému úradu na príslušnom Mestskom úrade. Spolu s ohlásením je vhodné predložiť aj súhlas predsedu spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov, prípadne správcu, na Vami plánované stavebné práce, kde uvediete rozsah a predpokladanú časovú náročnosť prác. V prípade, že sa chystáte vymeniť pôvodné jadro (umakartové) za murované, alebo sa chystáte vymurovať nové deliace priečky je potrebné doložiť k ohláseniu aj statický posudok na tieto plánované práce, aby sa vyhlo prípadným nechceným zásahom do nosných konštrukcií budovy, ktoré už nespadajú do rozsahu ODS. Stavebný úrad posúdením predložených podkladov rozhodne, či spĺňate podmienky na ohlásenie drobnej stavby. Po splnení podmienok Vám stavebný úrad do 30 dní vydá kladné stanovisko. Za deň ohlásenia sa považuje deň, keď bolo ohlásenie podané stavebnému úradu alebo odovzdané na poštovú prepravu. Ohlásená drobná stavba sa nekolauduje. Stavebný úrad však môže určiť, že zmenu stavby možno vykonať len na základe stavebného povolenia.

Žiadosť o stavebné povolenie.

K žiadosti o stavebné povolenie budete potrebovať projekt pre stavebné povolenie vypracovaný oprávnenou osobou. Príslušné časti projektu je potrebné dať na posúdenie dotknutým orgánom štátnej správy. Pred podaním žiadosti o stavebné povolenie sa obráťte na príslušný stavebný úrad, kde Vám presne povedia čo a od ktorého orgánu štátnej správy (príp. samosprávy) potrebujete pre Vami plánovanú stavbu.

Stavebné povolenie musí obsahovať:
Meno, priezvisko a adresu stavebníka
Druh, účel a miesto stavby
Predpokladaný termín dokončenia stavby
Parcelné čísla stavebného pozemku s uvedením vlastníckych práv (tieto údaje obsahuje list vlastníctva, ktorý bude prílohou žiadosti)
Meno, priezvisko a adresu projektanta
Údaj o tom, či bude stavba realizovaná dodávateľsky alebo svojpomocne
Základné informácie o stavbe – tieto údaje obsahuje projekt stavby
Zoznam účastníkov stavebného konania, ktorí sú stavebníkovi známi

Žiadosť o vydanie stavebného povolenia musí obsahovať nasledovné prílohy:
Doklady o vlastníckom vzťahu stavebníka k bytu
Projekt stavby pre stavebné povolenie v troch vyhotoveniach
Vyjadrenia, súhlasy a vyjadrenia dotknutých orgánov štátnej správy a obce, príp. kominárov, hasičov, hygienikov a pod.
Doklady o rokovaniach s účastníkmi stavebného konania (ak sa konali pred podaním žiadosti)
Pri stavbe vykonávanej svojpomocne, vyjadrenie stavebného dozoru, že bude vykonávať odborný dozor nad realizáciou stavby

Po úspešnom priebehu stavebného konania vydá stavebný úrad stavebné povolenie. Po vydaní SP začína plynúť 14 dňová lehota, počas ktorej môžu účastníci stavebného konania podať odvolanie proti stavebnému povoleniu. Ak v stanovenej lehote nik nevyužije právo na odvolanie sa, stavebný úrad potvrdí právoplatnosť stavebného povolenia. S potvrdením právoplatnosti SP stavebný úrad vydá stavebníkovi jedno vyhotovenie projektovej dokumentácie s pečiatkou stavebného úradu, ktoré je stavebník povinný mať na stavbe a po jej ukončení ho predložiť pri kolaudácii.

Kolaudačné rozhodnutie

Väčšia rekonštrukcia vykonávaná na základe SP musí byť ukončená kolaudačným rozhodnutím.

Návrh na kolaudačné rozhodnutie musí obsahovať:
Meno, priezvisko a adresu stavebníka
Miesto stavby a jej označenie
Číslo SP a dátum jeho vydania
Termín dokončenia stavby
V prípade záberu okolia domu pri rekonštrukcii, termín dokončenia úprav okolia domu

Prílohou návrhu na kolaudačné rozhodnutie musia byť:
Opis a zdôvodnenie odchýlok od projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie
Projekt skutočného vyhotovenia stavby
Súhlasy, rozhodnutia, stanoviská a vyjadrenia dotknutých orgánov štátnej správy
Inak , veď kľudne daj nejakej firme urobiť fušku , poprípade aj sám môžeš svojpomocne sa napojiť , v tom problém nevidím ...
Len taká poznámočka na záver ...už som počul , čítal , videl ako a čo vie plyn dokázať , stačí len malý podnet , iskierka a susedia sa Ti potom poďakujú , keď poistné udalosti budú nahlasovať ...

P.S.:
....radšej nič ...
havik
09.01.11,07:30
Hm , tak ešte raz ....

Moderátor je v televízii ....
Práve to , že si sa pýtal , ako si sa aj pýtal ...to je to práve ...
Pýtaš sa a zároveň aj odpoveď máš ...
Chceš obísť zákon ???...tak tu sa takéto rady nepodávajú ...
Neodpovedal som presne ???....bože , prepáč mi Havik , už sa to viac krát nestane , neboj sa ...si píš ...;)
Hej , pravdu máš ...každý máme čo na prácu ...možno viac , možno menej ...
Poznám takých , čo nevedia , kde prv skočiť ...JA už nemusím , dôchodok si užívam a aj respektíve nemôžem ...doktorkovia nedoporučili :(...no ešte by som aj rád ...he , niekedy ...:D

Inak , tu je vyčerpávajúca odpoveď , no keby si si aj moje linky prečítal , dospel by si k tomu istému ...

ALEBO ...

Inak , veď kľudne daj nejakej firme urobiť fušku , poprípade aj sám môžeš svojpomocne sa napojiť , v tom problém nevidím ...
Len taká poznámočka na záver ...už som počul , čítal , videl ako a čo vie plyn dokázať , stačí len malý podnet , iskierka a susedia sa Ti potom poďakujú , keď poistné udalosti budú nahlasovať ...

P.S.:
....radšej nič ...

SAM BY SOM PLYN NIKDY NEROBIL. TO PREHANANIE SITUACIE TI VELMI NEJDE. A CITAL SOM AJ JA, AJ SOM POCUL O VYBUCHOCH PLYNU A PODOBNE. LEN TAKA POZNAMOCKA NA ZAVER...MYSLIS SI ZE KED BY SOM DAL ROBIT FUSKU FIRME PODLA PROJEKTU NA PLYN, ZE VYLETIM DO VZDUCHU LEN PRETO ZE TO NEZAHLASIM NA URADE? ;)
Indeed
09.01.11,12:10
SAM BY SOM PLYN NIKDY NEROBIL. TO PREHANANIE SITUACIE TI VELMI NEJDE. A CITAL SOM AJ JA, AJ SOM POCUL O VYBUCHOCH PLYNU A PODOBNE. LEN TAKA POZNAMOCKA NA ZAVER...MYSLIS SI ZE KED BY SOM DAL ROBIT FUSKU FIRME PODLA PROJEKTU NA PLYN, ZE VYLETIM DO VZDUCHU LEN PRETO ZE TO NEZAHLASIM NA URADE? ;)

ANO, vyletiš do vzduchu.

pretože v Slovakstane platí, že nie tie osoby možu vykonať akukoĺvek prípojku

čo sa rozumejú problematike,

ale vyhradne tie osoby, ktoré sú AUTORIZOVANÉ , teda svoju činnosť majú odobrenú prislušným lajstrom a hlavne štempľom.

O odbornosť ide až v druhom rade.
havik
11.01.11,14:06
ANO, vyletiš do vzduchu.

pretože v Slovakstane platí, že nie tie osoby možu vykonať akukoĺvek prípojku

čo sa rozumejú problematike,

ale vyhradne tie osoby, ktoré sú AUTORIZOVANÉ , teda svoju činnosť majú odobrenú prislušným lajstrom a hlavne štempľom.

O odbornosť ide až v druhom rade.

TAK ESTE RAZ A INAK. AK BUDEM MAT NA PRACU TIE OSOBY SO STEMPLOM -AUTORIZOVANE(MIMOCHODOM NEMYSLIM SI ZE O ODBORNOST IDE AZ V DRUHOM RADE) TAK POTOM UZ MOZEM MAT PLYN? A KED VSETKY TIETO VECI SPLNIM A NEZAHLASIM TO NA ZASRANOM STAVEBNOM URADE TAK AJ TAK VYLETIM DO VZDUCHU? :D NEMATE CHYBU CHLAPCI.