lolaci
07.01.11,10:47
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť ???
Dňa 17.1.2011 mi končí rodičovská dovolenka, zamestnávateľ ma nechce zamestnať, takže sa pôjdem evidovať na úrad práce .....
Moja otázka znie = ak mi dá výpoď z organizačných dôvodov, vzniká mi nárok na podporu v nezamestnanosti ???
= a ak by som sa s ním dohodla na výpovedi dohodou, pravdepodobne by som už nemala nárok na podporu v nezamestnanosti však ???
A ak by niekto vedel aj aká suma by bola podpory, bola by som rada....
ďakujem za všetky rady ...
Oľga
ivka70
07.01.11,10:01
Narok na podporu v nezamestnanosti ti vznikne aj v pripade ukoncenia PP dohodou aj v pripade vypovede.\ak vsak nebudes mat po ukonceni RD ani jeden den ziadny prijem, napr. cerpat dovolenku, podpora bude vypocitana z minimalnej mzdy (teda cca. 155 EUR). opravene v prisp. #2

Nezabudni upozornit zamestnavatela na to, ze mas narok za cas MD (nie RD) na dovolenku a aspon tu si vycerpaj po ukonceni RD (ak by si sa chcela dohodnut na ukonceni PP).
msa
07.01.11,10:59
nie z minim. mzdy to platilo do 31.12.2010, po novom ak nebudeš mať žiadny VZ ani DPvN, sa ti bude rátať podpora z posledných dvoch rokov pred nástupom na MD.
lolaci
07.01.11,11:14
Ďakujem za radu, takže ak nenastúpim po rodičovskej dovolenke do práce a so zamestnávateľom sa dohodnem na výpovedi dohodou, mám nárok na podporu v nezamestnanosti podľa toho čo ste písala ....
Oľga
rodina1
07.01.11,11:19
Ešte doplním, že ak ti dá zamestnávateľ výpoveď z organizačných dôvodov, máš nárok aj na odstupné vo výške dvojmesačného priemerného zárobku (ak si u zamestnávateľa pracovala viac ako 5 rokov, nárok na odstupné je minimálne vo výške trojmesačného priemerného zárobku)
Ladislav Sun
08.01.11,09:06
Spôsob výpovede nemá vplyv na priznanie podpory v nezamestnanosti.
To socialna poisťovňa neskúma.