miroB12
07.01.11,12:54
vyriešené
buchač
07.01.11,12:01
Dobrý deň chcem sa spýtať ako sa posiela listová dobierka hmotnosť 500 g 2.trieda bez poistenia cena dobierky 50EUR poslanie peňazí na moju adresu aká by tam bola cena a aké tlačivá si mám vypýtať na pošte a je treba na list napísať aj adresu alebo netreba ďakujem
...neblbni ...

Ako sa posiela ???
Aké tlačivá ???
Predsa na poštu choď ...preboha živého ...:confused::confused::confused:

Toto je už fakt na :eek::mee:
Timka1
07.01.11,12:05
Dobrý deň chcem sa spýtať ako sa posiela listová dobierka hmotnosť 500 g 2.trieda bez poistenia cena dobierky 50EUR poslanie peňazí na moju adresu aká by tam bola cena a aké tlačivá si mám vypýtať na pošte a je treba na list napísať aj adresu alebo netreba ďakujem


je to normálny list ako doporučený, takže adresa odosielateľa a adresát musí byť, potom ešte je potrebné napísať na list sumu dobierky číslom a slovom, k nemu vypísať podací lístok a peňažný poukaz, aký, to záleží od toho či si chceš nechať peniaze z dobierky vyplatiť na účet alebo do rúk

cena doporučeného listu do 500g - 2 trieda je 1,20 € + poplatok za dobieročné a výška záleží tiež od toho aký typ poukazu použiješ
miroB12
07.01.11,12:26
a musím to posielať ako doporučený list alebo stačí iba list 2. triedy lebo ten vychádza na 0,60 € ?
Timka1
07.01.11,12:29
a musím to posielať ako doporučený list alebo stačí iba list 2. triedy lebo ten vychádza na 0,60 € ?

a aký budeš mať doklad o tom, že si ho poslal? podací lístok máš doklad v prípade reklamácie ak sa zásielka stratí a keď je to na dobierku, myslím, že sa to ani nedá obyčajne .....
miroB12
07.01.11,12:53
ok dakujem