pefo73
07.01.11,16:10
Zdravim vsetkych.
Sme uz par rokov spolocenstvom a mame vlastnu kablovu siet.programy riesime cez set up boxy sky linku ale aj cez klasicke terestrialne anteny a to je vlastne moja otazka ako postupovat pri prerabke nasho kabloveho rozvodu,aby ludia nemseli kupovat DVB-T set up boxy.Dakujem za info.Peter
Chobot
07.01.11,20:07
Zdravim vsetkych.
Sme uz par rokov spolocenstvom a mame vlastnu kablovu siet.programy riesime cez set up boxy sky linku ale aj cez klasicke terestrialne anteny a to je vlastne moja otazka ako postupovat pri prerabke nasho kabloveho rozvodu,aby ludia nemseli kupovat DVB-T set up boxy.Dakujem za info.Peter

Nevieme ako to máte riešené teraz, preto je veľmi ťažké niečo navrhnúť. Na porade je väčšina účtovníkov, obávam sa, že takého odborníka na televízne rozvody tu asi nenájdeš. Na tvojom mieste by som to asi zadal nejakej firme, čo sa zaoberá satelitnou a anténovou technikou.

Ale skúsim sa na to pozrieť mojim laickým pohľadom. V prvom rade pôjde asi o set-top-boxy a nie set up boxy. Neviem, aký signál púšťate do rozvodov, ak kombinuješ klasickú anténu s dekódovanými satelitnými programami. Neviem, ako zlučujete tie programy do jedného kábla, ale vo všeobecnosti, ak si doteraz púšťal do rozvodov signál priamo z antény (analógovej), tak po digitalizácii sa obyvatelia nevyhnú nákupu digitálnych zariadení. Jedine, že by si pre každú stanicu zakúpil vlastný digitálny set-top-box a potom by si rozkódované signály každej stanice zlúčil do do jedného rozvodu. Chce to už ale trochu viac zručnosti a vedomostí, než len nakúpiť pár zariadení.

Ale neviem, prečo ťa trápi to, že si ľudia budú musieť kúpiť nejaké set-top-box či nové telky s DVB-T tunerom. Veď ak chcú pozerať, tak sa budú musieť prispôsobiť dobe.
pefo73
08.01.11,19:15
Dakujem za info a opravu .
Moja bytovka je vo velkej miere zastupena dochodcami,tym padom hladam vzdy tu najlepsiu a podla moznosti aj najlacnejsiu cestu ako dani problem riesit.Za dalsie info a podnety vopred dakujem.Peter
Orim
10.01.11,00:59
No nechcem strašiť ale robiť z digitálneho analógový signál je nie najrozumnejšie riešenie ten signál je horší ako klasický analógový a je treba prevodníky na každý kanál a zosilovač. Ani signály zo satelitu to neriešia na každý kanál treba vlastní satelitný prijímač a prevodník na niektorý kanál a zosilovač. Najvýhodneší je digitálny príjem a jeho prevod do príslušného kanálu. V bytoch je buď set-top-box alebo TV prijímač ktorý má už digitálny príjem (DVB-T). Záleží to od toho na ktorom kanále tá digitálna TV vysiela, Niekde sa nemusí robiť ten prevod, ale väčšinou je prevádzaný na nižšie kmitočty tak aby to čo najlepšie fungovalo záleží to od toho na ktorom kanále je digitálny program vysielaný. Vyššie kmitočty horšie prechádzajú po starších sietiach ktoré sú v dome namontované. Teraz tie set-top-boxy nie sú drahé okolo 20.- €. Niekde stačí širokopásmová anténa, zosilovač a ide to.
Podľa mňa to dokáže urobiť každý trochu zručný chlap.
felix1
10.01.11,07:08
Pozri ( poinformuj sa ) tu:
www.satcentrum.sk/forum alebo www.parabola.sk ( Diskususia )