alpenko
07.01.11,19:40
Ahojte,vie mi niekto poradit?pracujem v slovenskej firme ktora ma pobocku v taliansku kde chodime do roboty vlastnymi autami.je to cca 900km. dostavame za cestu hore-dole 140eu. teraz sme museli odovzdat kopiu tech.preukazov svojich aut aby mohli vypisat cestovne na nas ale nam chcu dalej davat len 140eu. je to v poriadku?
Tweety
07.01.11,18:41
Ahojte,vie mi niekto poradit?pracujem v slovenskej firme ktora ma pobocku v taliansku kde chodime do roboty vlastnymi autami.je to cca 900km. dostavame za cestu hore-dole 140eu. teraz sme museli odovzdat kopiu tech.preukazov svojich aut aby mohli vypisat cestovne na nas ale nam chcu dalej davat len 140eu. je to v poriadku?
Nie, nie je. Zamestnávateľ musí postupovať podľa Zákona o CN.
alpenko
07.01.11,18:50
mozes povedat kolko by nam musel zaplatit za cestu?
Tweety
07.01.11,18:52
mozes povedat kolko by nam musel zaplatit za cestu?
To sa jednoznačne nedá povedať, pretože je nárok aj na diéty, aj na ost náklady spojené s cestou, aj náhrady za phm -tzv. paušálne náhrady, podľa spomínaného zákona.
alpenko
07.01.11,18:57
ano,to chapem ale diety mam 55eu na den ked som v zahranici,ja chcem cisto len za cestu ako a kolko mam ziadat od zamestnavatela
Chobot
07.01.11,23:07
ano,to chapem ale diety mam 55eu na den ked som v zahranici,ja chcem cisto len za cestu ako a kolko mam ziadat od zamestnavatela

ŽIadať môžeš to, čo ti patrí podľa zákona o CN, teda paušál za použitie súkr. auta plus spotrebu PHM. Celková suma záleží od spotreby auta a od ceny PHM. Ak som rátal, že tvoje auto má spotrebu 7 l/100 km, tak mi vychádza, že by si mal nárok na cca. 250 EUR.