sabová1
07.01.11,19:28
Dobrý deň, prosím Vás o radu, za ktorú vopred ďakujem.
V dobe od 21.2.2009 do 2.10.2009 som bola na materskej dovolenke. Toho času som na rodičovskej dovolenke. V 05/2011 nastúpim na novú materskú dovolenku. Chcem sa opýtať , z akého vymeriavacieho základu mi bude vypočítaná nová materská dovolenka. Som stále zamestnaná u toho istého zamestnávateľa od 23.1.2007,na dobu neurčitú. Tiež by som chcela vedieť, v akej výške budem poberať rodičovský príspevok.
ivankaj
08.01.11,18:55
jedna odpoved je tu, dostala som ju na inom fore

Bude sa vychadzat z tzv. "pravdepodobneho vymeriavacieho zakladu" - cize papier o materskej donesiete zamestnavatelovi, ten potvrdi prijem, z ktoreho by sa boli platili odvody ak by ste boli riadne zamestnana a neboli na rodicovskej dovolenke, tento prijem sa vydeli 30timi, dostaneme pravdepodobny denny vymeriavaci zaklad, a z toho je materska aktualne 60% na kalendarny den.
narok na Rp vam zanikne dnom nastupu na matersku, avsak potom mate narok na prispevok na starostlivost na starsie dieta do siestich tyzdnov veku mladsieho - to si nezabudnite podat :)
ivankaj
08.01.11,19:00
a dalsia je o par prispevkov nizsie po dnazvom rodicovsky prispevok
lydus2001
31.01.11,07:31
ahojte, mám jednu otázku.
zamestnankyňa je (27.2.2009 začala materská dovolenka) aktuálne na rodičovskej dovolenke. kebyže teraz nastúpi opäť na materskú s druhým bábom, materská sa jej bude rátať z pravdepodobného vymeriavacieho základu. je tak? a to je 1/30 z vymeriavacieho základu za rok 2008 alebo za február 2009, čiže mesiac, v ktorom pracovala naposledy...? z čoho sa jej vypočíta PDVZ? ďakujem za odpoveď :)