vistero
07.01.11,21:43
Dobrý večer,
mám od januára 2011 zamestnankynu spat na ciastocny uvazok. Rodicovska dovolenka je nadalej trva, ako to mam nahlasit do Socialnej poistovne? koniec rodicovskej dovolenky nemozem dat.:confused: Vopred dakujem za skore odpovede skusenejsich.
nikulik
07.01.11,20:49
Normalne vypises RLFO prihláška zamestnanca. Ak by bol na dohodu, tak hore zaškrtneš DOVP.
tinaM
08.01.11,07:05
Dobrý večer,
mám od januára 2011 zamestnankynu spat na ciastocny uvazok. Rodicovska dovolenka je nadalej trva, ako to mam nahlasit do Socialnej poistovne? koniec rodicovskej dovolenky nemozem dat.:confused: Vopred dakujem za skore odpovede skusenejsich.
Mala som ten istý prípad.
Keď nastúpila zamestnankyňa na RD, dala si RLFO-prerušenie-dátum vzniku prerušenia a dôvod prerušenia 6.
Teraz dáš RLFO-prerušenie-dátum zániku prerušenia.
Prihlasovať ju ako zamestnankyňu nemusíš, lebo stále je evidovaná v stave ako Tvoj zamestnanec.
Zamestnankyni urobíš zmenu pôvodnej pracovnej zmluvy.
No nevyriešila som to ešte v Zdrav.poisťovni, lebo tam mi na to nevedeli odpovedať. Vraj až pôjdu na školenie, potom budú múdrejšie. Tam je tiež zahlásený začiatok RD a neviem ako sa to tam mení. Odvody z príjmu predsa bude treba platiť.
leontínka
10.01.11,15:11
Mala som ten istý prípad.
Keď nastúpila zamestnankyňa na RD, dala si RLFO-prerušenie-dátum vzniku prerušenia a dôvod prerušenia 6.
Teraz dáš RLFO-prerušenie-dátum zániku prerušenia.
Prihlasovať ju ako zamestnankyňu nemusíš, lebo stále je evidovaná v stave ako Tvoj zamestnanec.
Zamestnankyni urobíš zmenu pôvodnej pracovnej zmluvy.
No nevyriešila som to ešte v Zdrav.poisťovni, lebo tam mi na to nevedeli odpovedať. Vraj až pôjdu na školenie, potom budú múdrejšie. Tam je tiež zahlásený začiatok RD a neviem ako sa to tam mení. Odvody z príjmu predsa bude treba platiť.
Minulý týždeň som riešila tento istý prípad. Na oznámení zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné z.p. treba uviesť kód "C", platnosť zmeny "K" a uviesť dátum zmeny, čiže odkedy pracovníčka nastupuje späť do práce. Túto informáciu som dostala v kancelárii zdravotnej poisťovne.