Mikolajova
02.12.05,10:21
Musí zamestnávateľ resp. zamestnanec robiť ročné zúčtovanie dane ak nemal príjem zo mzdy vyšší ako je nezdaniteľná časť a tým pádom nemal platene žiadne preddavky dane.
Tweety
02.12.05,09:23
Musí zamestnávateľ resp. zamestnanec robiť ročné zúčtovanie dane ak nemal príjem zo mzdy vyšší ako je nezdaniteľná časť a tým pádom nemal platene žiadne preddavky dane.
Správna odpoveď je áno musí.:cool:
viktoria
02.12.05,09:25
Nemusí, ak mal príjem nížší než polovica nezdaniteľnej časti.
LubenaK
02.12.05,10:16
Ročné zúčtovanie musí urobiť tým zamestnancom, ktorí o to požiadajú do 15.02.nasledujúceho roku. Ak do tohoto termínu nepožiada o ročné zúčtovanie, musí si urobiť zamestnanec sám daňové priznanie.
Denda
02.12.05,10:36
Musí zamestnávateľ resp. zamestnanec robiť ročné zúčtovanie dane ak nemal príjem zo mzdy vyšší ako je nezdaniteľná časť a tým pádom nemal platene žiadne preddavky dane.
Podľa § 32 zákona o dani z príjmu je povinný podať daňové priznanie alebo požiadať o ročné zúčtovanie dane zamestnanec, ktorý má v zdaňovacom období zdaniteľné príjmy vyššie ako 50% sumy zodpovedajúcej 19,2 násobku životného minima platného k 1.1. príslušného zdaňovacieho obdobia.:)
Mikolajova
02.12.05,11:47
jedna sa o ročné zúčtovanie za r. 2002,2003 ktore neboli odovzdané ako nulové. Neviete mi povedať aka bude sankcia?
liba2
02.12.05,11:49
jedna sa o ročné zúčtovanie za r. 2002,2003 ktore neboli odovzdané ako nulové. Neviete mi povedať aka bude sankcia?
Sankcia je 2000 Sk za každé Hlásenie, ale aj za každý štvrťročný Prehľad...
(aspoň dúfam, že je tu o tom reč).
liba2
02.12.05,11:53
jedna sa o ročné zúčtovanie za r. 2002,2003 ktore neboli odovzdané ako nulové. Neviete mi povedať aka bude sankcia?
Máš na mysli ročné Hlásenie, ktoré sa predkladá daň. úradu ?:)
Mikolajova
02.12.05,11:55
Ano jednoducho zamestnaná fyzická osoba nezúčtovala ročné príjmy.
Denda
02.12.05,11:58
jedna sa o ročné zúčtovanie za r. 2002,2003 ktore neboli odovzdané ako nulové. Neviete mi povedať aka bude sankcia?

Malé upozornenie, neviem či ste si všimli, ako sa zvŕta priebeh témy po zadaní vašej doplňujúcej otázke, čo nie je na prospech k vyjasneniu problému k zadanej téme:cool:

Odpoveď na otázku: Neviem aké ročné zúčtovania dane ste nemali odovzdané. Vykonané ročné zúčtovania sa nikde neodovzdávali a ostávali u zamestnávateľa. Ak máte na mysli hlásenia tak potom tak ako je v príspevku č.7.
Mikolajova
02.12.05,12:01
Nejedná sa o hlásenie ide o tom, že môj šéf sa rozhodol, že za obdobie 2002, 2003 urobí sám Ročné zúčtovanie dane t.j. podá si sám daňové priznanie typu A, čo ale neurobil a prišiel na to až teraz.
Denda
02.12.05,12:05
Nejedná sa o hlásenie ide o tom, že môj šéf sa rozhodol, že za obdobie 2002, 2003 urobí sám Ročné zúčtovanie dane t.j. podá si sám daňové priznanie typu A, čo ale neurobil a prišiel na to až teraz.
To znamená, že bol povinný za toto obdobie podať daňové priznanie. Ročné zúčtovanie s tým už nič nemá, pretože Vás nepožiadal o jeho vykonanie.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
liba2
02.12.05,12:06
Musí zamestnávateľ resp. zamestnanec robiť ročné zúčtovanie dane ak nemal príjem zo mzdy vyšší ako je nezdaniteľná časť a tým pádom nemal platene žiadne preddavky dane.
Zamestnávateľ vykoná ročné zúčtovanie dane na základe žiadosti zamestnanca - viď predchádzajúce príspevky v porade. Toto zúčtovanie sa nikde nepredkladá.
Zamestnávateľ predkladá na daň. úrad štvrťročne Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň... a ročne Hlásenie o vyúčtovaní dane...
Ak zamestnanec nepožiada o vykonanie ročného zúčt. dane, podá sám daňové priznanie (ak má povinnosť ho podať).
liba2
02.12.05,12:07
Kým som to napísala, ste si to stihli vysvetliť:p
Mikolajova
02.12.05,12:08
A je nejake riešenie ako doriešiť túto situáciu.
Tweety
02.12.05,12:10
A je nejake riešenie ako doriešiť túto situáciu.
Musí si sám podať dodatočne DP. To ho iste neminie pokuta za nepodanie.:rolleyes:
liba2
02.12.05,12:10
A je nejake riešenie ako doriešiť túto situáciu.Ak má povinnosť podať DP, tak sa tomu stejne nevyhne a čaká ho aj postih.
Mikolajova
02.12.05,12:15
Takže poda dotatočné, nulové a pokuta bude cca neviete nahodou?
nikulik
21.12.05,11:00
Chcela by som sa opýtať ešte k ročnému zúčtovaniu preddavkov na daň za rok 2004, lebo keď si tak kontrolujem rok 2005 tak som zistila, ze v marci ako som robila ročné zúčtovania mám vytlačenú ku každému zamestnancovi len jednu stranu, len tu prvu stranu, kde je I.časť a II. časť,na tej druhej strane kde je III. časť mi program nič nevypísal, tak som to ani netlačila, mala som to vytlačiť?
matafe
21.12.05,11:16
Chcela by som sa opýtať ešte k ročnému zúčtovaniu preddavkov na daň za rok 2004, lebo keď si tak kontrolujem rok 2005 tak som zistila, ze v marci ako som robila ročné zúčtovania mám vytlačenú ku každému zamestnancovi len jednu stranu, len tu prvu stranu, kde je I.časť a II. časť,na tej druhej strane kde je III. časť mi program nič nevypísal, tak som to ani netlačila, mala som to vytlačiť?

V III.časi tlačiva pre ročné zúčtovania je písané, že sa vyplní na žiadosť zamestnanca, v prípade, ak tomuto zamestnancovi bolo urobené ročné zúčtovanie a chce podať daňové priznanie. Vypisujú sa tam sumy vráteneho preplatku resp. zrazeného nedoplatku dane a DB.
nikulik
21.12.05,11:24
Takze ak nepodavaju daňové priznanie tak sa tam nič nevypisuje. Ale ked tam nie su ziadne udaje, tak to nemusim tlačit vsak?
matafe
21.12.05,11:31
Keďže sa to má vyplniť na žiadosť zamestnanca a odovzdať zamestnancovi, no a zamestnanec o to nežiada, tak prázdne tlačivko je nezaujímavé.
Jana1303
30.03.09,06:42
Prosím o radu
Dnes zamestnankyňa priniesla zamestnávateľovi tlačivo na 2% z dane. Zamestnávateľ jej nerobil ročné zúčtovanie dane, nakoľko ho nepožiadala ale vytlačil s počítača Potvrdenie na DÚ o zaplatených preddavkoch a tam vznikol rozdiel 5,--Sk.
Zamestnankyňa by mala doplatiť 5,--Sk. Chcem sa opýtať keď jej zamestnávateľ a ani on sama si nerobila Daň. priznanie či musí týchto 5,--Sk zaplatiť na DÚ a akým spôsobom, t.z. či si musí sama podať daň. priznanie?
mzdarka renca
30.03.09,06:48
Prosím o radu
Dnes zamestnankyňa priniesla zamestnávateľovi tlačivo na 2% z dane. Zamestnávateľ jej nerobil ročné zúčtovanie dane, nakoľko ho nepožiadala ale vytlačil s počítača Potvrdenie na DÚ o zaplatených preddavkoch a tam vznikol rozdiel 5,--Sk.
Zamestnankyňa by mala doplatiť 5,--Sk. Chcem sa opýtať keď jej zamestnávateľ a ani on sama si nerobila Daň. priznanie či musí týchto 5,--Sk zaplatiť na DÚ a akým spôsobom, t.z. či si musí sama podať daň. priznanie?

Ak mala príjem vyšší ako 1/2 NČZD je povinná podať si DP typ A. Ak chce darovať 2% z dane, tak vyplní odd.VIII. Nedoplatok musí uhradiť a to buď priamo na účet, alebo poštovou poukážkou v eur..
katka50
30.03.09,06:52
Prosím o radu
Dnes zamestnankyňa priniesla zamestnávateľovi tlačivo na 2% z dane. Zamestnávateľ jej nerobil ročné zúčtovanie dane, nakoľko ho nepožiadala ale vytlačil s počítača Potvrdenie na DÚ o zaplatených preddavkoch a tam vznikol rozdiel 5,--Sk.
Zamestnankyňa by mala doplatiť 5,--Sk. Chcem sa opýtať keď jej zamestnávateľ a ani on sama si nerobila Daň. priznanie či musí týchto 5,--Sk zaplatiť na DÚ a akým spôsobom, t.z. či si musí sama podať daň. priznanie?
Áno, musí si podať Daň.priznanie a v rámci neho si uplatní 2 % z dane.
Jana1303
30.03.09,11:18
Ďakujem za pomoc.