kingkorn
07.01.11,22:07
Zdravím, potřebuji poradit. Měl jsem naštíplé zápěstí, a tak jsem ho měl doteď tři týdný v sádře. Teď mi sádru sejmuli a doma jsem zjistil, že když dám dlaň 90 stupnu dlani dolu (jestli to dobre popisuji), v zápěstí mi to procvakne a docela to bolí. Když mám prsty roztažené a ruku takto natočím bolí to při procvaknutí daleko více. Není proto nutno navštívit s tímto problémem doktora, nebo se to do pár dní ztratí?
lujza.j
07.01.11,21:11
rehabilitácia predpísaná žiadna?
kingkorn
07.01.11,21:12
nebyla
lujza.j
07.01.11,21:34
tak by som si ju vyžiadala, rehabilitačná sestra vie čo a ako, je to iné ako keď si budeš doma z rukou cvičiť sám
Psycholog
08.01.11,09:56
tak by som si ju vyžiadala, rehabilitačná sestra vie čo a ako, je to iné ako keď si budeš doma z rukou cvičiť sám
Jednoznačně odborná rehabilitační cvičení !! A doporučuji zápěstí potírat smrkovým výluhem v lihu a následně namazat kostivalovou mastí. To odstraní bolest, ale funkčnost se upraví jen po rehabilitaci. Petr
Oliwa
08.01.11,11:03
Absolvovala som trieštivú zlomeninu zápästia. Takmer 6 týždňov v sadre, potom rehabilitácie: magnetoterapia, elektroliečba, vodoliečba, popritom rehabilitačné cvičenia v nemocnici. Mála som to blízko bydliska, tak som sa rozhodla, že nič nezanedbám a využila som všetko, čo mi bolo ponúknuté. Hoci zlomenina vyzerala hrozivo a lekári sa vyjadrili, že operácia bude nutná, napokon sa to zaobišlo bez nej - bola veľmi bolestivo, ale správne napravená službukonajúcim personálom na pohotovosti.
Popri tom som postupne "rehabilitovala" pri domácich prácach - pri varení, v záhrade, pri zaváraní, pri umývaní okien... Pomaličky ale isto sa ruka vrátila do pôvodného stavu, bez liekov - proti opuchu som si v zdravotníckych potrebách kúpila vrecko s gélom - to som dávala do mrazničky a prikladala si na zápästie.
Moji spolupacienti, ktorí sa len šetrili a jojkali, boli na tom s podobným zranením podstatne horšie.
Takže jednoznačne doporučujem rehabilitáciu - ak Vám ju nedali, vyžiadajte si ju, máte na ňu nárok, ak si platíte ZP.
A popritom postupne robiť činnosti, ktoré Vám ruka dovolí...
Veľa šťastia - a zdravia.
buchač
10.01.11,19:25
Zdravím, potřebuji poradit. Měl jsem naštíplé zápěstí, a tak jsem ho měl doteď tři týdný v sádře. Teď mi sádru sejmuli a doma jsem zjistil, že když dám dlaň 90 stupnu dlani dolu (jestli to dobre popisuji), v zápěstí mi to procvakne a docela to bolí. Když mám prsty roztažené a ruku takto natočím bolí to při procvaknutí daleko více. Není proto nutno navštívit s tímto problémem doktora, nebo se to do pár dní ztratí?
...bolelo , bolí a aj bude bolieť ...;)

Len zem vylieči , alebo oheň spáli......a toto vážne myslím ...;)

Že prečo ???...zápästia som nemal síce zlomené , respektíve nič ...
No hrával som súťažne hádzanú , kotníky a zápästia doteraz cítim ...
Dr. Iľka nepotrebujem , každú zmenu počasia vopred viem...niekedy viac , niekedy menej ...
ja.nus.ka34
11.01.11,20:12
Pripájam sa k Oliwe,aj ja som to absolvovala,až sa mi zdalo že to bol môj príbeh.Určite sa dožaduj rehabilitacie,to ti pomôže.Môžeš samozrejme cvičiť aj sám,ale školená sestra ti s rukou bude tak krútiť,až sa budeš pýtať či je to normálne.Teda aspoň ja som to tak cítila.Ale bolo to dobre,lebo po 4 sériach rehabilitácii to bolo viditeľnejšie lepšie.A kostihojová masť je fajn,musíš teraz ruku rozmaznávať,Držím palce.