livika85
08.01.11,14:27
mam prehravac ktory podporuje divx ale neviem ho napalit len ked ho konvertujem na dvd ale toto dvd mi potom prehravac necita:(
duves
08.01.11,14:03
mam prehravac ktory podporuje divx ale neviem ho napalit len ked ho konvertujem na dvd ale toto dvd mi potom prehravac necita:(
No problem je, že ten kodek je, alebo aspon bol svojho času vo vyvoji. Kedysi DVD stolné prehravače (nie všetky) mali možnosť aktualizovať vnútorne softwarove vybavenie a teda aktualizovať aj najnovší kodek. Je v tom dost neprehladno, okrem divx kodeku je aj xvid a najnovsie tie pre HD video. Takže u mna bude dalsí upgrade akurat už iba tie multiprehravače s HDD cez wi-fi prepojenie s výstupom HDMI na TV.
KoxXxo
08.01.11,14:34
Ak máš súbor s koncovkou .avi, tak ho normálne napál na CD ako dáta.
Stevo5
08.01.11,16:55
čo sa týka *.AVI, tak problém ude vo verzii kodeku do ktorého to kovertuješ, skús niečo staršie, možno nájdeš popis kodekov v návode k DVD prehrávaču. Musíš skúšať, napaľuj to na CD-RW alebo DVD+/-RW - prepisovateľné, pokiaľ neprídeš na správny postup.
Čo sa týka toho, že ti nešlo prehrať film v prehrávači ani ak si ho skonvertovala do DVD - neviem ako si to robila, nestačí to skonvertovaž do formátu *.VOB. Je to síce formát v ktorom je video na médiu DVD, ale prehrávač potrebuje aj iné súbory: *.VOB, *.IFO, *.BUP. Film je v súbore s príponou *.VOB.
Dobrý program na prevod *.AVI do VideoDVD je napríklad ConvertXtoDVD:
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/prevody_formatu/vso-divxtodvd/?g[hledano]=avi%20to%20dvd&g[oz]=4.1.7.343

Alebo ak máš v PC nainštalovaný balík NERO, spravíš to aj v tom.
Vlado40
08.01.11,18:45
Ak prehrávač podporuje DivX ,tak stačí tento film napáliť napr.na DVD ako dátový súbor,netreba žiadné konvertovanie.Samozrejme je viacej formátov DivX.Zvykne byť problém názov filmu,žiadná diaktrika a interpunkcia.Ja zvyknem prepísať názov iba veľkými písmenami.
livika85
09.01.11,16:00
napalila som to na cd a ide mi to dakujem