Miamia
08.01.11,16:09
Dobry den,

prosim Vas, chcel by som poprosit o radu. Do s.r.o. (som platitel) by som chcel kupit starsi pocitac od fyzickej osoby povedzme v hodnote 10eur.

1. Ako treba v tomto pripade postupovat?
2. Predpokladam, ze treba nejaku zmluvu medzi nami uzavriet - ale aku? klasicku kupno-predajnu?
3. Zaroven tato zmluva mi bude sluzit do uctovnictva ako vydavok (naklady)?

dakujem pekne

P.S. ak som umiestnil prispevok do onevhodnej temy, sorry.
pavol54
08.01.11,15:38
Nebolo by jednoduchšie si ho od tej osoby za10€ prenajať?
alicacka
08.01.11,15:42
Ja si myslím, že stačí vyhotoviť faktúru na požadovanú sumu plus DPH. Keďže je to suma pod 1700 Eur, tak to bude krátkodobý majetok. :)
marjankaj
08.01.11,15:45
Ja si myslím, že stačí vyhotoviť faktúru na požadovanú sumu plus DPH. Keďže je to suma pod 1700 Eur, tak to bude krátkodobý majetok. :)

Aká plus DPH. Tá FO nemusí byť podnikateľom ani platiteľom DPH.:eek: Prečo by mala vystaviť vôbec faktúru?
marjankaj
08.01.11,15:46
Dobry den,

prosim Vas, chcel by som poprosit o radu. Do s.r.o. (som platitel) by som chcel kupit starsi pocitac od fyzickej osoby povedzme v hodnote 10eur.

1. Ako treba v tomto pripade postupovat?
2. Predpokladam, ze treba nejaku zmluvu medzi nami uzavriet - ale aku? klasicku kupno-predajnu? Áno
3. Zaroven tato zmluva mi bude sluzit do uctovnictva ako vydavok (naklady)?Áno

dakujem pekne

P.S. ak som umiestnil prispevok do onevhodnej temy, sorry.

Tak.
alicacka
08.01.11,15:50
Aká plus DPH. Tá FO nemusí byť podnikateľom ani platiteľom DPH.:eek: Prečo by mala vystaviť vôbec faktúru?

Predpokladám, že kupuje od platiteľa DPH. Preto plus DPH pri predajnej cene.
alicacka
08.01.11,15:51
AK ide o fyzickú osobu - nepodnikateľa, tak stačí kúpno-predajná zmluva uzavretá medzi sro a FO.
Miamia
08.01.11,17:33
super, veľmi pekne vám všetkým ďakujem.
spravíme teda kúpno-predajnú zmluvu medzi predávajúcim (fyzická osoba nepodnikateľ) a mnou (s.r.o.). pekný večer želám
doktor01
12.01.11,20:11
Dobry den,

prosim Vas, chcel by som poprosit o radu. Do s.r.o. (som platitel) by som chcel kupit starsi pocitac od fyzickej osoby povedzme v hodnote 10eur.

1. Ako treba v tomto pripade postupovat?
2. Predpokladam, ze treba nejaku zmluvu medzi nami uzavriet - ale aku? klasicku kupno-predajnu?
3. Zaroven tato zmluva mi bude sluzit do uctovnictva ako vydavok (naklady)?

dakujem pekne

P.S. ak som umiestnil prispevok do onevhodnej temy, sorry.
Pozor, pri kúpe PC od FO si kupujete len PC bez softvéru (Windows,...) nakoľko ten sa kúpiť nedá (je vlastníkom výrobcu). Právo používať softvér môžete, len na základe licencie kde sú uvedené podmienky. Väčšinou jednou z podmienok je aj neprenosnosť licencii na iné osoby spoločnosti,... Takže si pozorne prečítajte licenčnú zmluvu a jej podmienky.
Používanie softvéru Windows bez platnej licencie je nelegálne a vystavujete sa značným postihom.
A kupovať PC bez softveru asi pre nikoho nemá význam.
Miamia
12.01.11,22:11
Pozor, pri kúpe PC od FO si kupujete len PC bez softvéru (Windows,...) nakoľko ten sa kúpiť nedá (je vlastníkom výrobcu). Právo používať softvér môžete, len na základe licencie kde sú uvedené podmienky. Väčšinou jednou z podmienok je aj neprenosnosť licencii na iné osoby spoločnosti,... Takže si pozorne prečítajte licenčnú zmluvu a jej podmienky.
Používanie softvéru Windows bez platnej licencie je nelegálne a vystavujete sa značným postihom.
A kupovať PC bez softveru asi pre nikoho nemá význam.

vďaka za upozornenie, cením si to. nám však plne postačuje prázdny pc - použijeme voľne použiteľný linux debian a ďalšie bezplatné aplikácie.