zuzanka522
08.01.11,15:32
Ahojte vsetci, som tu na porade nova a vlastne som sa tu registrovala kvôli tomu, ze tiez potrebujem poradit. Dufam, ze nikoho nenahnevam, ak tu uz takato tema bola niekedy otvarana, ale nenasla som...

:rolleyes: Isty cas som zaregisrovana na roznym bazarikoch (napr. mimibazar), kde si nakupujem oblecenie za lacnejsie, vacsinou dovezene z uk alebo USA. A uz dlho uvazujem nad tym, ako by som takyto biznis sama rozbehla a nakupovala oblecenie z Anglicka. V Anglicku som este nikdy nebola a nemam ani auto. Ani neviem ako to robia ti ostatni (priamy nakup a dovoz alebo posta?) Tak som rozmyslala, ze by som si znackove oblecenie (hlavne sportove) a obuv objednavala postou z internetovych stranok. Preluskala som ich uz desiatky a extremne zlavy sa tam nekonali. Aj priatelka mi radila, ze je to zbytocne takto skusat, ze tie zname vypredaje za lacno sa konaju v kamennych obchodoch a takto je to zbytocne. Navyse som im pisala aj emaily, ze ako je to s postovnym, ci to zavisi od kg alebo od toho, kde v Anglicku sa nachadzaju (vzdialenost od mojej adresy), ale neodpovedali mi. Tymto sa chcem opytat a poradit sa:

1. Poznate nejake uk stranky, kde sa da vyhodne nakupovat??? (znackove oblecenie - adidas, nike a pod.)
2. Mate skusenosti s takymto nakupom?? Napiste hocico, budem povdacna.
3. Ako je to s postovnym?? Zavisi to od kg? Alebo od niecoho ineho? :confused:
4. Boli by mi to ochotni poslat po dohode sem na SK??
5. Oplatilo by sa mi to aspon trocha podla vasho nazoru?? Nechcem vela, len par eur na prilepsenie. A oblecenie by som objednavala aj pre seba.

Budem velmi vdacna za kazdu radu.... :) fakt uz dlho o tom premyslam a neviem na koho sa s tym obratit...vopred dakujem
zuzanka522
08.01.11,14:44
Nasla som len odpovede, ktore sa tykaju dovozu, ked clovek ide nakupovat tam. Vacsina sa tyka toho, ci budu platit clo a kolko, dalej co sa tyka dph, ci si ho maju odvadzat, ked ich budu na sk predavat, ci ich zato nikto nebude stihat ked budu predavat znacku oblecenia tej a tej firmy alebo ake povolenia nato potrebuju...nic z toho sa ma priamo netyka, kedze nebudem zivnostnik a budem to predavat na bazarikoch.,,,, fakt som hladala aj cez vyhladavac....nazvy tem boli slubne a dnu stale len o tom istom...ale mozno som nico prehliadla a keby niekto o nejakej teme vedel, kludne ma na nu mozte odkazat, budem velmi rada :) a dakujem pekne za reakciu :)
terezamaria
08.01.11,14:51
Z tejto stránky objednávajú dievčence tenisky, oblečenie, jednoducho čo je v akcii:
http://www.sportsdirect.com/sale

Poštovné si rozrátajú na počet osôb ktoré objednávajú.
zuzanka522
08.01.11,14:55
Dakujem pekne...uz aj ju idem preluskat :)
zuzanka522
08.01.11,15:06
Z tejto stránky objednávajú dievčence tenisky, oblečenie, jednoducho čo je v akcii:
http://www.sportsdirect.com/sale

Poštovné si rozrátajú na počet osôb ktoré objednávajú.
no ale keby som objednavala sama, tak sa mi to neoplati?? nevies zhruba prosim ta kolko je postovne?? je to od kg alebo od niecoho ineho??
KoxXxo
08.01.11,15:15
Pozri aj Amazon.co.uk. Pri každej položke je iné poštovné. Mňa napr. halovky Head vyšli asi 40€ aj s poštovným, a za to som u nás videl Botas.
terezamaria
08.01.11,15:18
no ale keby som objednavala sama, tak sa mi to neoplati?? nevies zhruba prosim ta kolko je postovne?? je to od kg alebo od niecoho ineho??
Určite Ti to zistím, my s nevestou si u tej kočky objednávame tenisky. Ceny sú v librách, takže si musíš spraviť prepočet na eurá, trochu sa to navýši.:)
zuzanka522
08.01.11,15:22
Určite Ti to zistím, my s nevestou si u tej kočky objednávame tenisky. Ceny sú v librách, takže si musíš spraviť prepočet na eurá, trochu sa to navýši.:)
Dakujem velmi pekne za ochotu. Vies ja by som objednala velmi vela naraz, tak asi 50- 70 kusov oblecenia a topanok, takze asi by to vazilo dost vela...co povies kolko cca by ma to stalo?? ja neviem takych 10-15 kg? Inac kto by chcel so mnou nakupovat, ze ba nas bolo viac, tak sa mi prosim tiez ozvite a dohodneme sa....fakt sa do toho chcem pustit.
zuzanka522
08.01.11,15:24
Pozri aj Amazon.co.uk. Pri každej položke je iné poštovné. Mňa napr. halovky Head vyšli asi 40€ aj s poštovným, a za to som u nás videl Botas.
Ahaaa ja som si myslela, ze to je pri vsetkom rovnake...a ked objednam asi 50 kusov uplne roznym veci, tak ako je to s tym?? oni mi to rozpocitaju?? no tak neviem neviem, ci sa mi to takto oplati. Ja som pocitala, ze poostovne by mohlo byt nejakych 20 libier cca...keby som objednala taky velky balik oblecenia...
camozzi
08.01.11,15:42
Niektore druhy tovarov Amazon na SK ani nedoda.
terezamaria
08.01.11,17:26
Ahaaa ja som si myslela, ze to je pri vsetkom rovnake...a ked objednam asi 50 kusov uplne roznym veci, tak ako je to s tym?? oni mi to rozpocitaju?? no tak neviem neviem, ci sa mi to takto oplati. Ja som pocitala, ze poostovne by mohlo byt nejakych 20 libier cca...keby som objednala taky velky balik oblecenia...
Niekedy nás poštovné vyjde na 3 eurá, keď nás je veľa, lebo tá kočka to rozpočítava podľa počtu osôb, ktoré si objednali, ale niekedy aj 8 eúr, keď je objednávajúcich málo.V pondelok budem mať podrobnejšie informácie, lebo príde ku mne, chcem tenisky.
Platí sa to dopredu, určite z účtu, ale podrobnosti tiež neviem, zistím.:)
Tartarus
08.01.11,18:40
Zuzanka ak by ste mohla dajte mi na seba email tiež chcem začať z niečim podobným .
zuzanka522
08.01.11,19:10
Zuzanka ak by ste mohla dajte mi na seba email tiež chcem začať z niečim podobným .
tutkovazuzana@gmail.com
zuzanka522
08.01.11,19:12
Niekedy nás poštovné vyjde na 3 eurá, keď nás je veľa, lebo tá kočka to rozpočítava podľa počtu osôb, ktoré si objednali, ale niekedy aj 8 eúr, keď je objednávajúcich málo.V pondelok budem mať podrobnejšie informácie, lebo príde ku mne, chcem tenisky.
Platí sa to dopredu, určite z účtu, ale podrobnosti tiež neviem, zistím.:)
ale ked si objednavate vsetci dokopy povedzme ze styria a postovne je 20 EUR a na kazdeho vychadza tym padom 5 eur, tak je jedno, ci si kazdy objednal po jednu vec alebo po desat?? proste ma zaujima, ci to nezavisi aj od kusov alebo od kilogramov. dakujem vam pekne, ze sa kvoli mne tak informujete :)
terezamaria
10.01.11,10:20
ale ked si objednavate vsetci dokopy povedzme ze styria a postovne je 20 EUR a na kazdeho vychadza tym padom 5 eur, tak je jedno, ci si kazdy objednal po jednu vec alebo po desat?? proste ma zaujima, ci to nezavisi aj od kusov alebo od kilogramov. dakujem vam pekne, ze sa kvoli mne tak informujete :)

Napíšem Ti také stručné informácie.
Predtým, ako sa zaregistruješ na stránke, musíš si ísť do banky vybaviť kartu na bankingové platby do zahraničia / má také strieborné čísla vypuklé nad úroveň karty/.

Zaregistruješ sa na stránke, vyberieš si, čo potrebuješ. U niektorých výrobkov si môžeš vybrať aj farbu, číslo, samozrejme veľkosť - píšem teraz o teniskách. Každé vybraté si dáš do košíka - add to basket.

Keď máš spravenú objednávku, prepočítaš si ju denným kurzom, tak napr. tenisky za 18 libier vydelíš denným kurzom, napr.18 : 0,8421 a vyjde Ti 21,375 eura. Takto si vypočítaš eurá pre celý nákup. Pripočítaš poštovné,
cca 20 - 30 eur a uhradíš zároveň s objednávkou. Oni Ti zvyšné peniaze do haliera vrátia na účet. / Napr. budú tenisky vypredané, alebo pošleš za poštovné viac o 5 eur/.

Viac som sa nedozvedela, oni si ten postup asi trošku chránia, lebo vlastne tie tenisky predávajú. A pokiaľ bude tých objednávateľov veľa, tak im kšeft zanikne.:):):)
77metaxa
17.03.11,12:26
Ahoj, práve som si prečítala tvoj príspevok, prosím ťa , už si niečo vyriešila, našla si nejakú odpoveď ?
Pretože mňa tiež niečo podobné zaujíma, aj som sem pridala príspevok, ale zatiaľ som nedostala žiadnu odpoveď.......
truch
17.03.11,16:18
truch
18.03.11,08:59
krokodil28
18.03.11,09:06
poštovné zo sportsdirectu je pausalne 20libier, bez ohladu na mnozstvo tovaru
marianella
19.03.11,13:43
poštovné zo sportsdirectu je pausalne 20libier, bez ohladu na mnozstvo tovaru
mne sa stalo, že mi zvysili koli velkej objednavke postovne na 45libier z tých 20, takže pausalne nieje.
zuzanka522
20.03.11,19:26
ahoj, tak nechce sa mi to tu vsetko odznova rozpisovať, tak ti skopirujem, čo som minule odpisala inej cez email...



Ahoj! Našla som ťa na porada.sk. ˇUž si zistila ako sa nakupuje? Tieš by som potrebovala poradiť s nakupovaním v Anglicku. Konkrétne zo SPORTSDIRECT. Ja by som chcela len pre seba niečo,pre dcérku a z rodiny pár ľudí by si niečo objednalo aby sme mali lacné poštovné.Už mám naklikané čo chcem objednať. Je to za 360 libier. SOM aj zaregist. ale neviem ako ďalej. A najviac ma zaujma,či mi pošlú faktúru v eurách,alebo v librách. A dovezie to kurier? Prosím poraď. Ďakujem. Lenka

ahoj, no tak ja už som aj objednávala a je to super teda.....no tak od začiatku: musíš mať zriadenú kartu s internet bankingom a mala by si vedieť aj ako sa s ním zaobchádza...keď si zaregistrovaná a máš už tovar v košíku, chceš to všetko kúpiť, tak stlačíš dole tlačidlo pod všetkými vybranými položkami: Proceed to Checkout
potom tam zadáš svoje osobné údaje aj údaje o tvojej platobnej karte a to je všetko....musíš tam mať však dostatok finančných prostriedkov. To znamená že si musíš najprv celkovú sumu v košíku prepočítať kurzom pripočítať poštovné a zistiť, či v banke máš toľko peňazí.
Poštovné je 20 libier, čo je cca 25 € a je jedno, koľko toho objednávaš...lepšie je však objedanť naraz čo najviac vecí, aby sa ti to viac oplatilo....ja som objednávala cca 60 vecí a poštovné ma vyšlo cca na 40 centov/kus.
Keď si tovar objednáš, platbu ti automaticky nestiahnu z účtu, ale len ti ju zmrazia až dokým všetky veci nepobalia a neodošlú...potom ti strhnú sumu z účtu....dovtedy tam je, len je zmrazená, aby si s nou nemohla manipulovať...robia to tak preto, lebo ak by niektorú vec nemali, strhnú ti menšiu sumu....napríklad ked som si ja objednávala, tak mi zmrazili cca 550 eur a potom mi strhli nakoniec len cca 532 a prišiel mi ospravedlňujúci email, že obuv adidas, ktorú som si objednala, už nemajú
čo sa týka toho ,ako to prepočítajú, oni zadajú príkaz do banky v librách a banka to podľa denného kurzu sama prepočíta a stiahne ti sumu v eurách...
uvedené na stránke je, že to pošlú do mesiaca, ak nevzniknú problémy ako zlá poveternostná situácia, štrajk dopravy a blá blá blá
im to bude trvať pár dní, kým to všetko pobalia a potom ti príde mail, že to odoslali, mne to priniesol kuriér po 13 dňoch od odoslania...prinesie ti to pred dvere a to je všetko :)
mne dali ešte k objednávke aj 2 darčeky...taký XXL hrnček a veľkú tašku....veď napokon aj pre nich je to biznis...
dúfam, že som ti pomohla....píšem len tak narýchlo, lebo sa ponáhľam, preto žiadne veľké písmená ani dĺžne, mäkčene :D
keby si niečomu nerozumela, kľudne napíš, poradím, čo budem vedieť...ináč mohla si sa to spýtať cez poradu, to by sme možno poradili viacerým naraz :) pekný večer
PatreS.10
18.07.11,18:42
zuzanka522-ahoj,už si objednala nejaké veci z Anglicka alebo zo zahraničia?Rozbehla si nejaký inzertný ,,obchod´´?ďakujem za skorú odpoveď.
e-mail: s.t.r.e.ch.o@azet.sk
zuzanka522
18.07.11,19:01
Ahoj, z predchádzajúceho príspevku je zrejmé, že už som objednávala...a v súčasnosti predávam na aukciách a bazárikoch :)
truch
18.07.11,19:37
Zo Sportdirectu som už objednávala 3x. Vždy do týždňa tovar dodali. 2x som platila poštovné 19,90 Ł a posledne 14,90:), asi že je mega výpredaj. Veci sú kvalitné, len keď netrafím správnu veľkosť, tak mám problém, vrátiť tovar sa dá, len poštovné je drahšie ako samotný tovar. Najhoršie je, že rôzne značky majú rôzne číslovanie. Keďže u nás nosím č.48, objednala som si ich č.20,malo sa rovnať našej XXL. Bolo to malé, takže keď chcem tričko objednávam pánske XL, medzi mužskými tričkami je dobrý výber aj pre ženy. Riskla som plavky, sú krásne:)
PatreS.10
18.07.11,20:27
A mohla by si mi napísať na mail prosím ťa(s.t.r.e.ch.o@azet.sk) kedže neviem ako sa tu posielaju sukromne spravy.dakujem :)
camozzi
19.07.11,15:27
Zo Sportdirectu som už objednávala 3x. Vždy do týždňa tovar dodali. 2x som platila poštovné 19,90 Ł a posledne 14,90:), asi že je mega výpredaj. Veci sú kvalitné, len keď netrafím správnu veľkosť, tak mám problém, vrátiť tovar sa dá, len poštovné je drahšie ako samotný tovar. Najhoršie je, že rôzne značky majú rôzne číslovanie. Keďže u nás nosím č.48, objednala som si ich č.20,malo sa rovnať našej XXL. Bolo to malé, takže keď chcem tričko objednávam pánske XL, medzi mužskými tričkami je dobrý výber aj pre ženy. Riskla som plavky, sú krásne:)
Znizili cenu postovneho na Slovensko z 19,90 na 14,90. Vid T&C.
slavo11
25.07.11,11:47
Chcel by som sa opýtať tých , ktorí z tejto aleno podobných internetových stránok objednávajú ako je to s poplatkami v bankach za nákup tovaru prostredníctvom karty(mám kartu ZUNO)? koľko si banka stiahne za platbu?
camozzi
25.07.11,13:41
Vie mi, prosim, niekto povedat ktora spolocnost dorucuje tovar zo Sportsdirect-u na Slovensku? Dakujem.
terezamaria
25.07.11,13:54
Vie mi, prosim, niekto povedat ktora spolocnost dorucuje tovar zo Sportsdirect-u na Slovensku? Dakujem.

Z Bratislavy to príde firmou DHL, ako to príde do Blavy to tá známa nevedela.
Dubak2000
25.07.11,13:59
Chcel by som sa opýtať tých , ktorí z tejto aleno podobných internetových stránok objednávajú ako je to s poplatkami v bankach za nákup tovaru prostredníctvom karty(mám kartu ZUNO)? koľko si banka stiahne za platbu?

Poplatok by nemal byt ziadny, resp. klient nic neplati. banka stiahne nieco obchodnikovi. Otazka skor moze byt aky kurz pouzije banka pri prepocte z inej meny na euro.
Dubak2000
25.07.11,14:02
Z Bratislavy to príde firmou DHL, ako to príde do Blavy to tá známa nevedela.

predpokladam ze to bude tiez DHL, nepredpokladam ze by mali v Bratislave nejaku moznost to predavat medzi roznymi dopravcami. Inak na baliku co prisiel by malo byt vidiet ci je odoslany z UK alebo z Blavy ak by to doviezol niekto iny do BA.
Ale predpokladam ze SportDirect to moze menit kedy chce, je na nich akeho dopravcu pouziju.
Dubak2000
25.07.11,14:04
a este jedna vec. Ak eshop z Uk neposiela baliky na Slovensku tak sa da vyuzit tato sluba http://www.nakupyvanglii.cz/ ktora relativne vyhodne zabezpeci dorucenie na Slovensko. Samozrejme nie vsetko sa oplati...
truch
25.07.11,14:29
Poplatok by nemal byt ziadny, resp. klient nic neplati. banka stiahne nieco obchodnikovi. Otazka skor moze byt aky kurz pouzije banka pri prepocte z inej meny na euro.

pri platbe kartou používa banka kurz devízy predaj, je to výhodnejšie ako valuty a je to bez poplatku
Dubak2000
25.07.11,21:29
pri platbe kartou používa banka kurz devízy predaj, je to výhodnejšie ako valuty a je to bez poplatku

nie je to uplne tak. Pred dovolenkou som zistoval ako to uctuje tatrabanka a pokial si to spravne spominam tak napr z chorvatskej Kuny sa pouziva kurz ktory publikuje Visa myslim na USD a banka potom na euro. Alebo nejak tak podobne ale nie je to priamo kurz banky ktora kartu vydala.
truch
26.07.11,06:03
nie je to uplne tak. Pred dovolenkou som zistoval ako to uctuje tatrabanka a pokial si to spravne spominam tak napr z chorvatskej Kuny sa pouziva kurz ktory publikuje Visa myslim na USD a banka potom na euro. Alebo nejak tak podobne ale nie je to priamo kurz banky ktora kartu vydala.

ČSOB účtuje kurz , ktorý som uviedla, pri platbe kartou za tovar zo Sportdirectu. /keď som kupovala bol kurz bol 1,16€ za 1 libru/
zuzanka522
26.07.11,19:12
Banka pri bezhotovostných operáciách používa vždy stredový kurz...to je aritmetický priemer nákupného a predajného menového kurzu...ja si vždy pri objednávke naťukám sumu v librách do tejto menovej kalkulačky a približne viem koľko zaplatím, ale je to len orientačne, lebo kurzy sa stále pohybujú:
http://openiazoch.zoznam.sk/nastroje/kalk/prevodmien.asp

čo sa týka poplatkov v banke, ja mám slsp a nesťahuje mi nič, lebo mám študentský účet do 26 rokov, práveže mi pribudne ešte 0,01 percentný úrok zo sumy bezhotovostnej operácie. Ale mám aj bežný účet v sporiteľni a z toho mi stiahne 0,45 € za bezhotovostnú operáciu a úrok žiadny. Poplatky závisia od banky, treba sa informovať. Navyše keď má niekto väčšiu sumu na účte, radšej by som platila PayPalom.

Zásielky doručuje anglická DHL do DHL v BA, z BA DHL kuriér domov a poštovné sa naozaj znížilo o 5 GBP.

Čo sa týka veľkostí, mne je zas moje bežné číslo S všetko veľké, preto si objednávam XS, ale aj z toho sú niektoré voľnejšie, no menšie nezvyknú mať. Ono keď človek nevie akú veľkosť vybrať a pri každej značke je naozaj iná, tak pri veľkostiach je taký malý sivý otázniček a na ten treba kliknúť a vybehnú prevody veľkosti z UK do USA a EUR...sú tam všeobecné prevody a osobitné sú pri Nike, Adidas, Puma a Umbro. Škoda, že nie sú aj pri iných, to je už trocha risk...
camozzi
26.07.11,21:19
Ved XS je mensie ako S. Tak ak ti je tvoje S male, tak XS ti musi byt este mensie.
camozzi
27.07.11,17:06
Tak dnes mi prisiel tovar zo SD. Absolutna nespokojnost - 3 kabelky Nike, Puma a z toho 2 popisane perom :mad: Vaham nad dalsim nakupom.
zuzanka522
27.07.11,17:08
Ved XS je mensie ako S. Tak ak ti je tvoje S male, tak XS ti musi byt este mensie.
pardon...S mi je veľké a nie malé...pomýlila som sa :)
zuzanka522
27.07.11,17:10
Tak dnes mi prisiel tovar zo SD. Absolutna nespokojnost - 3 kabelky Nike, Puma a z toho 2 popisane perom :mad: Vaham nad dalsim nakupom.
Mne sa to zatiaľ nestalo a už som objednávala asi 5 x okolo 50 vecí....akurát raz bola na detskej adidas súprave malá dierka...
truch
01.08.11,14:46
Bolo mi povedané,že sa to robí niekde v nastavenia,ale nikde to neviem nájsť :(
A čo sa týka objendávok,ako často objednávaš?Objendávaš len pre svoju potrebu,alebo aj pre druhých,poprípade predaj?Objednávaš len z tadeto,alebo aj z inej stránky?;)ďakujem

Odkedy Terezka prilepila link, objednávala som 3x, len pre vlastnú potrebu a "potreby" mojej rodiny a kolegov, poštovné sme si potom rozdelili podľa počtu objednaných položiek. Manžel si objednáva aj z iných stránok, pretože svoje číslo / je vysoký/ u nás nezoženie, ale tie stránky z ktorých on objednáva nie sú lacné, aj keď občas aj tam je výpredaj, hlavné je, že si kúpi pekné veci v správnom čísle:)
PatreS.10
04.08.11,12:19
Takže nakoniec som sa aj ja odhodlal objednať.Bolo to len zopár vecí,ale čo ma nahnevalo bolo to,že mi neprišli jedny botasky a na faktúre boli vystavené :O Napísal som im mail,som zvedavý.
alla66
04.08.11,19:13
Potom sa ozvi, ako si dopadol:)
truch
05.08.11,05:32
Takže nakoniec som sa aj ja odhodlal objednať.Bolo to len zopár vecí,ale čo ma nahnevalo bolo to,že mi neprišli jedny botasky a na faktúre boli vystavené :O Napísal som im mail,som zvedavý.
Keď som objednávala prvýkrát, tiež som myslela, že mi nedodali všetko, čo som si objednala a že som to zaplatila. Nie je to tak. Musíš si pozrieť konečnú faktúru, účtujú len to, čo skutočne dodajú. Už sa mi stalo, že v objednávke tovar potvrdili a dodaný nebol, medzitým sa im minul, ale skontroluj si účet, koľko ti stiahli peňazí, určite to bude sedieť a zaplatíš len za to , čo skutočne dodali. Mne sa to stalo pri rifliach za 5 libier, potvrdili, nedodali, v konečnej fa neboli a ani som za ne neplatila. Akurát ma to naštvalo, lebo som ich chcela:(
Dubak2000
06.08.11,05:35
Ja v utorok vyrazam na nakupy smer Londyn. Raz rocne a clovek nakupi na cely rok. Listky na trajekt kupene, este dva dni do prace a ide sa na vylet:)
PatreS.10
06.08.11,07:53
Keď som objednávala prvýkrát, tiež som myslela, že mi nedodali všetko, čo som si objednala a že som to zaplatila. Nie je to tak. Musíš si pozrieť konečnú faktúru, účtujú len to, čo skutočne dodajú. Už sa mi stalo, že v objednávke tovar potvrdili a dodaný nebol, medzitým sa im minul, ale skontroluj si účet, koľko ti stiahli peňazí, určite to bude sedieť a zaplatíš len za to , čo skutočne dodali. Mne sa to stalo pri rifliach za 5 libier, potvrdili, nedodali, v konečnej fa neboli a ani som za ne neplatila. Akurát ma to naštvalo, lebo som ich chcela:(
Nie nie,tie botasky boli potvrdené aj na objednávke(e-maily) ale aj na konečnej faktúre.Cena ostala tá istá.Vyplatené sú/boli,len chýbali v balíku:confused:
Napísal som im mail,stále čakám,snáď budem spokojný ako sa to dorieši :)
truch
06.08.11,10:50
Moje rifle tiež potvrdili a nedostala som ich. Skontroloval si si aj účet, koľko ti stiahli? Stať sa môže všeličo, snáď si uznajú chybu a tovar pošlú.
alla66
09.10.11,18:24
Oplatí sa reklamovať poškodený tovar zo sportsdirect.com (http://www.sportsdirect.com/sale)?
camozzi
09.10.11,18:39
Alla: Podla mna nie. Prisli nam dve perom popisane kabelky Nike. Skusil som to vycistit, ale nakoniec som ich predal na aukcnom portaly za rovnaku cenu. Vratenie spat by bolo dost drahe. Napokon, zalezi od druhu a mnozstva tovaru.
alla66
09.10.11,18:55
Dík:), nezisťovala som koľko stojí poštovné, ale asi bude drahšie ako poškodená kabelka. (13 £ ) Čo už, stávajú sa aj horšie veci......
truch
09.10.11,19:25
Reklamáciu určite vybavia, len je fakt, že to poštovné je nehorázne. Tiež som si kúpila rifle, ktoré mi nesedia, stáli 5 libier a vrchný diel plaviek, tiež za 5 , keby som to vrátila, stálo by ma to cez 20€, tak som radšej darovala, aspoň som urobila radosť:)
zumba
11.01.12,10:36
ahojte, aj my sme si už pár krát objednávali zo SD, ale nikdy nám neprišla faktúra. Teraz si začali i manželovi kolegovia z práce a bolo by vhodné keby máme aj nejakú FA aby mali nejaký doklad aj oni. Kamaráti, tí sú v pohode, oni to chápu, ked im to rozpočítam len na papieri, ale tí jeho kolegovia, nepoznáme sa...aj som písala do SD email, sú to dva dni, ale ešte žiadna odpoved. Vám chodí faktúra? diky za odpoved
camozzi
11.01.12,10:49
ahojte, aj my sme si už pár krát objednávali zo SD, ale nikdy nám neprišla faktúra. Teraz si začali i manželovi kolegovia z práce a bolo by vhodné keby máme aj nejakú FA aby mali nejaký doklad aj oni. Kamaráti, tí sú v pohode, oni to chápu, ked im to rozpočítam len na papieri, ale tí jeho kolegovia, nepoznáme sa...aj som písala do SD email, sú to dva dni, ale ešte žiadna odpoved. Vám chodí faktúra? diky za odpoved

FA sú zvyčajne nalepené na krabici vo fólii. Treba pozrieť na krabicu, pokiaľ si ju už nevyhodila.
truch
11.01.12,12:20
ahojte, aj my sme si už pár krát objednávali zo SD, ale nikdy nám neprišla faktúra. Teraz si začali i manželovi kolegovia z práce a bolo by vhodné keby máme aj nejakú FA aby mali nejaký doklad aj oni. Kamaráti, tí sú v pohode, oni to chápu, ked im to rozpočítam len na papieri, ale tí jeho kolegovia, nepoznáme sa...aj som písala do SD email, sú to dva dni, ale ešte žiadna odpoved. Vám chodí faktúra? diky za odpoved
Mne príde vždy fa mailom a následne aj originál nalepený na krabici, čiže mám fa vlastne 2x / tiež rozpočítavam medzi kolegov/
camozzi
17.01.12,19:37
Funguje vam objednavanie zo SD bez problemov? Minule som nieco objednaval a neprisiel ziaden potvrdzovaci mail, hoci platba presla. SD tvrdi, ze ziadnu objednavku neeviduje.
daduska01
19.01.12,09:53
Pozri sa na:
http://www.dolphi-transport.com/service_for.php
Zijem v Uk a uz roky posielam baliky s nim (cena ide od kg, min cca 20 libier). Minuly rok zacali novu sluzbu na preposielanie nakupov z uk na sr/cz.
Ohladne nakupovania znackovych veci, odporucam akciovy cas nakupovania vo vacsom (letne a zimne vypredaje).
danny172
25.01.12,15:46
Ahojte, chcela by som sa spýtať na priebeh platby na SD. Veci som si dala do "tašky", vyplnila adresu a už keď som zadala číslo karty a ostatné údaje, (až na ten Issue Number ) mi to stránka nepobrala. Vedeli by ste mi poradiť v čom robím chybu? Mám visa electron, účet do 26 rokov. Vopred ďakujem za odpoveď.
ededen
19.02.12,11:45
Ahojte
Pravidelne objednávam zo SportsDirect.com, stalo sa že prišiel poškodený, alebo že jeden balík bol už doma a ten druhý prišiel za ním. Len tentoraz mi došiel balík a jeho obsah nesedí s faktúrou,ani zo sumou ktorú som uhradila, asi polovica tovaru chýba, neviem na koho sa obrátiť , či mi uveria že zásielka nebola kompletná. Dakujem za pomoc. renata
popada
19.02.12,15:08
Funguje vam objednavanie zo SD bez problemov? Minule som nieco objednaval a neprisiel ziaden potvrdzovaci mail, hoci platba presla. SD tvrdi, ze ziadnu objednavku neeviduje.


ako si to napokon vyriešila:)
camozzi
19.02.12,15:59
ako si to napokon vyriešila:)
Vyriesil som to tak, ze som si s nimi vymenil par mailov. Zrejme nastal nejaky technicky problem na ich stranke a objednavku poslali, ale na dobierku. Tu som odmietol, kedze mi peniaze z uctu odisli. Spolocne s kartovym oddelenim banky sme peniaze vylobovali spat.
popada
19.02.12,16:24
Vyriesil som to tak, ze som si s nimi vymenil par mailov. Zrejme nastal nejaky technicky problem na ich stranke a objednavku poslali, ale na dobierku. Tu som odmietol, kedze mi peniaze z uctu odisli. Spolocne s kartovym oddelenim banky sme peniaze vylobovali spat.

prosim ta neposleš mi telefone čilo aby som si s tebou o tom porozpravala slavka
zolik2001
06.03.12,06:32
Ahojte, chcela by som sa spýtať na priebeh platby na SD. Veci som si dala do "tašky", vyplnila adresu a už keď som zadala číslo karty a ostatné údaje, (až na ten Issue Number ) mi to stránka nepobrala. Vedeli by ste mi poradiť v čom robím chybu? Mám visa electron, účet do 26 rokov. Vopred ďakujem za odpoveď.


Na issue number daj cislo nula alebo 1na ja uz nepamatam co som zadavaval kedze to bolo davno
Erricco
02.04.12,21:21
Slovenskí "podnikatelia" .... len nech Vám už dá SOIka a daňováci po krku !!!
Nepoviem nič, ak si to objednávate pre seba, alebo rodinu ... no z duše nenávidim lenivé pipiny čo nikdy nepracovali a len rozmýšlajú jak odrbat ludi o peniaze ... sak budem nakupovat lacno z Anglicka a tu to bez papiera predavat na Mimibazari, Aukre, alebo Bazosi nie ???
Humus ... basu natvrdo za daňové úniky !
truch
03.04.12,05:35
Ahojte
Pravidelne objednávam zo SportsDirect.com, stalo sa že prišiel poškodený, alebo že jeden balík bol už doma a ten druhý prišiel za ním. Len tentoraz mi došiel balík a jeho obsah nesedí s faktúrou,ani zo sumou ktorú som uhradila, asi polovica tovaru chýba, neviem na koho sa obrátiť , či mi uveria že zásielka nebola kompletná. Dakujem za pomoc. renata
So SD som objednávala viackrát, vždy nám boli doručené minimálne 2 obrovské krabice. Keďže si objednávajú viacerí kolegovia, tovar musím rozdeliť, rozpočítať a tým zároveň kontrolujem. Stalo sa mi, že podľa mailom poslanej predbežnej faktúry chýbali niektoré položky, už som špekulovala, čo budeme robiť. Potom som vzala fa, ktorá bola prilepená na jednej krabici a zistila som, že chýbajúci tovar tam nie je a suma z tej skutočnej fa sedela s čiastkou, ktorú mi strhli z účtu. Môže sa stať, že tovar, ktorý ti potvrdili, pri balení balíka už nemajú, skontroluj si účet, akú čiastku ti strhli. Mne sa ani raz nestalo, že by to nesedelo:)
ukchick
12.10.12,20:32
Ahoj Zuzka, ako ide podnikanie. Ako si si poradila s dovozom. Sme v UK a obcas nieco posleme na sk za podobnym ucelom. ak by si potrebovala poradit s transportom alebo pomoct nieco objednat tak daj vediet, rada pokecam blizsie.