maria-danielova
08.01.11,15:59
:)
cipo13
08.01.11,15:03
So sliepky kočka?...a nie náhodou kvočka?...:---:---:---
buchač
08.01.11,15:20
:)

...nikdy ...;):rolleyes::---:D

Sliepka vždy ostane sliepka ...:cool:

Hm , kočka ???...tu ich je zopár ...;)

http://www.youtube.com/watch?v=TetsyoKisgs&translated=1

P.S.:
Obe , sliepka a aj kočka sa rodia , tie sa vývinom nestávajú ...nedá sa to totiž ...;)
marleau
08.01.11,15:22
Ja viem.A viem aj,kedy sa z kočky stane krava...
buchač
08.01.11,15:34
Ja viem.A viem aj,kedy sa z kočky stane krava...

...aj ja ...veľa ich jesto ..:rolleyes:

Poznám aj takú , čo ju vôl p...á ....;)
Gapo
08.01.11,15:45
:)

Predsa keď padne do kockovacieho lisu, teda lisu na výrobu kociek:cool::D:D:D
arizona
08.01.11,15:51
V profile mas uvedene, ze si FARMARKA, takze by si to mala vediet, ved si z oboru...:---:---:rolleyes:
Rozalka
08.01.11,15:52
... žeby Martinka?
arizona
08.01.11,15:54
asi nie, ta ma ine zaujmy...chi,chi
marjankaj
08.01.11,16:00
:)

Že si pozerala Alibabu a 40 zbojníkov v modernej podobe?
Tam vypustili ducha z fľaše a ten to mal urobené "coby dup":---
marjankaj
08.01.11,16:03
Rozalka Dnes, 05:52 PM
... žeby Martinka?
Rozalka asi si uhádla o čo ide. Ale ani celý štáb maskérov by asi neuspel.:rolleyes:
sito
08.01.11,16:03
A čo slepačí bujón? Zvyčajne sa hovorí "dáme kocku bujónu" ale je to kváder. :confused:

:) :D:D:D ;)
danushka
08.01.11,16:04
No obávam sa, že zo sliepky kočka nikdy nebude...
Kočkou sa kočka narodí, aj umrie :)
peterkos2
08.01.11,18:23
No,samozrejme že je to naopak-z kočky sa stane sliepka.Že neviete kedy?No predsa po svatbe:D:D.Dámam sa ospravedlňujem-bol to len žart:D
marjankaj
08.01.11,18:24
No,samozrejme že je to naopak-z kočky sa stane sliepka.Že neviete kedy?No predsa po svatbe:D:D.Dámam sa ospravedlňujem-bol to len žart:D

Myslím, že teraz máš po ptákách.:D:rolleyes:
Petra Nová
08.01.11,18:44
Vidím, že je tu veľa expertov na otázky sliepok. Ale žiaden nepredčí jedného, ktorý sa v téme zatiaľ neukázal. Ten pozná jednu kočku, ktorú prerobil zo sliepky. Tak, ak ti môžem poradiť, pohľadaj v archíve jeho príspevky a obráť sa priamo na neho.:---
peterkos2
08.01.11,18:55
Myslím, že teraz máš po ptákách.:D:rolleyes:
Tak,Velebnosti...:D
Oliwa
08.01.11,19:08
:)
Zapni si telku. Na JOJke má ísť vraj ples v opere - tam bude sliepok habadéééj, možno nájdeš odpoveď... :D:D:D
Dáša_
08.01.11,19:11
ja neviem, skôr mám pocit, že sa niekto pýta na kvôčku.

Jeden preklep a zábavy na celý deň....

K otázke, z niektorej sliepky kvočka nebude žiaľ nikdy.
Oliwa
08.01.11,19:20
No jasnačka, že možností je viac - minimálne tri: :D:D:D
a/ farmár našiel konečne ženu :D /z mesta/ a tá sa pokúša aklimatizovať
b/ farmárka chce vedieť, ako spraviť zo sliepky slepačí bujón :)
c/ dievčina má záujem o zmenu vizáže :rolleyes:
220870
08.01.11,19:25
Zo sliepky sa stane kvočka vtedy keď sadne na vajcia...... cca 1 rok.
Za toto ma tu síce zabijú ale .Viete ako naučiť sliepku štekať....
peterkos2
08.01.11,19:32
Zo sliepky sa stane kvočka vtedy keď sadne na vajcia...... cca 1 rok.
Za toto ma tu síce zabijú ale .Viete ako naučiť sliepku štekať....
No skús-aspoň tu nebudem sám čo má po ptákách:D
marjankaj
08.01.11,19:37
Zo sliepky sa stane kvočka vtedy keď sadne na vajcia...... cca 1 rok.
Za toto ma tu síce zabijú ale .Viete ako naučiť sliepku štekať....

Aby ti ich ale neprisadla.:D To by bol duet.:rolleyes:
KoxXxo
08.01.11,19:38
Zo sliepky sa stane kvočka vtedy keď sadne na vajcia...... cca 1 rok.
Za toto ma tu síce zabijú ale .Viete ako naučiť sliepku štekať....

Vezmeš si ju za manželku. ...
peterkos2
08.01.11,19:48
Vezmeš si ju za manželku. ...
BINGO...:D
marjankaj
08.01.11,19:50
BINGO...:D
Úprimnú sústrasť:mee:
Chobot
08.01.11,19:50
:)


Ak myslíš kvôčku, tak to je nevyspytateľné.

Dá sa povedať, kedy začne sliepka znášať - cca vo veku 7-8 mesiacov. Ale nie je nikde garantované, že sliepka začne kvočať. Sú sliepky, ktoré nikdy nezasadnú, niektoré aj niekoľkokrát ročne. Na dedinách si dokonca dobré kvočky gazdinky požičiavali.

Sliepka zvykne zasadnúť na vajíčka, ak je v hniezde viac vajíčok (10-20). Vtedy sa jej zmení režim, prestane znášať, zvýši sa jej teplota tela, prestane prijímať potravu (resp. to obmedzí) a z vajíčok zlezie len keď sa ide najesť alebo vyprázdniť. Nikde nie je určené, ako sliepku zasadnúť. Je to viacmenej vec náhody.

Nedá sa to naplánovať ani sliepku prinútiť, aby si kvokla. Moja mama má asi 50 sliepok a do roka jej asi 2 kvoknú. Dá sa stav kvokania prerušiť - stačí sliepku namočiť do studenej vody a prestane kvokať. Len to netreba robiť v zime (ono v zime ani nekvočia ..:rolleyes:). Netreba sa báť, jej to neublíži.
danushka
08.01.11,19:54
Ak myslíš kvôčku, tak to je nevyspytateľné.

Dá sa povedať, kedy začne sliepka znášať - cca vo veku 7-8 mesiacov. Ale nie je nikde garantované, že sliepka začne kvočať. Sú sliepky, ktoré nikdy nezasadnú, niektoré aj niekoľkokrát ročne. Na dedinách si dokonca dobré kvočky gazdinky požičiavali.

Sliepka zvykne zasadnúť na vajíčka, ak je v hniezde viac vajíčok (10-20). Vtedy sa jej zmení režim, prestane znášať, zvýši sa jej teplota tela, prestane prijímať potravu (resp. to obmedzí) a z vajíčok zlezie len keď sa ide najesť alebo vyprázdniť. Nikde nie je určené, ako sliepku zasadnúť. Je to viacmenej vec náhody.

Nedá sa to naplánovať ani sliepku prinútiť, aby si kvokla. Moja mama má asi 50 sliepok a do roka jej asi 2 kvoknú. Dá sa stav kvokania prerušiť - stačí sliepku namočiť do studenej vody a prestane kvokať. Len to netreba robiť v zime (ono v zime ani nekvočia ..:rolleyes:). Netreba sa báť, jej to neublíži.
Cipana Chobot, je niečo, čo by si Ty nevedel?
Tento Tibor je encyklopédia s očami, ušami, rukami a nohami. :)

Apropó, mňa keby niekto do ľadovej vody namočil, tiež by som nekvokala, akurát tak drkotala :D.
marjankaj
08.01.11,19:59
Cipana Chobot, je niečo, čo by si Ty nevedel?
Tento Tibor je encyklopédia s očami, ušami, rukami a nohami. :)

Apropó, mňa keby niekto do ľadovej vody namočil, tiež by som nekvokala, akurát tak drkotala :D.

Do čoho si sa to namočila?:---
danushka
08.01.11,20:03
Do čoho si sa to namočila?:---
Snažila som sa Janík vžiť do peria sliepky...hm...a vyšlo mi z toho, že nijak raz by som nekvočala :D .
Chobot
08.01.11,21:55
Cipana Chobot, je niečo, čo by si Ty nevedel?
Tento Tibor je encyklopédia s očami, ušami, rukami a nohami. :)

Apropó, mňa keby niekto do ľadovej vody namočil, tiež by som nekvokala, akurát tak drkotala :D.

Je to len pozorovaním, čo robila moja mama a babka.:rolleyes: Vždy sme mali doma sliepky, mačky, psov, morky, prasatá, u babky boli kravy, strýko mal bažanty... no proste celý zverinec. A ja som počas VŠ vo veľkom choval škrečky (odchov cca 500 kusov ročne).
marjankaj
08.01.11,22:09
Je to len pozorovaním, čo robila moja mama a babka.:rolleyes: Vždy sme mali doma sliepky, mačky, psov, morky, prasatá, u babky boli kravy, strýko mal bažanty... no proste celý zverinec. A ja som počas VŠ vo veľkom choval škrečky (odchov cca 500 kusov ročne).

Takže máš už naškrečkované?:D
Melnick
08.01.11,22:35
:) vie mi niekto poradit kedy po akom case sa so sliepky stane kocka?

Ty moja pekná sa len pozoruj a keď stratíš aj posledné perie, zrejme tá premena pomaly nastane.:confused:
marjankaj
08.01.11,23:02
Ty moja pekná sa len pozoruj a keď stratíš aj posledné perie, zrejme tá premena pomaly nastane.:confused:

Nerobte si z nej srandu:eek: Kto sa môže pochváliť niečím takým. Zadala iba dve témy a obidve mali veľký úspech.:cool: Jedna to je iba náhoda. Dve za tým už musí byť aj niečo viac.