rastislav.krul
08.01.11,16:45
Zdravím Vás,

chcel by som sa opytat. Som studentom na vysokej skole a momentalne robim pracu o fiktivnom dovoznom pripade tovaru. Snazim sa pochopit problematike ohladom DPH.
Takze, ako je to s tou DPH ak uvazujem ze aj dodavatel, aj ja (s.r.o) sme registrovanými platcami DPH? Jedna sa o dovoz olivoveho oleja z Grecka v hodnote 25-tis. eur. Co som pochopil, tak v ramci spolocenstva je takato dodavka oslobodená od dane, cize ja kupujem od Gréka bez DPH. Vychadza sa zo zasady miesta urcenia.
Ale ako je to potom s tym odpoctom a podobne tu na Slovensku?

Bol by som rad kedy mi to niekto jednoducho a zrozumitelne vysvetlil.

Dakujem
Zoltán Kovács
08.01.11,15:52
Zdravím Vás,

chcel by som sa opytat. Som studentom na vysokej skole a momentalne robim pracu o fiktivnom dovoznom pripade tovaru. Snazim sa pochopit problematike ohladom DPH.
Takze, ako je to s tou DPH ak uvazujem ze aj dodavatel, aj ja (s.r.o) sme registrovanými platcami DPH? Jedna sa o dovoz olivoveho oleja z Grecka v hodnote 25-tis. eur. Co som pochopil, tak v ramci spolocenstva je takato dodavka oslobodená od dane, cize ja kupujem od Gréka bez DPH. Vychadza sa zo zasady miesta urcenia.
Ale ako je to potom s tym odpoctom a podobne tu na Slovensku?

Bol by som rad kedy mi to niekto jednoducho a zrozumitelne vysvetlil.

Dakujem

Ide o režím samozdanenia. Teda, v rámci daňového priznania DPH si povinný sám dorátať dph a uviesť v priznaní aj na vstupe aj na výstupe. Teda konečný efekt je nulový.
rastislav.krul
08.01.11,16:24
Som zabudol este, jedna sa o paritu FCA Ateny, takze zabezpecujem aj prepravu cez treti subjekt...teda, ak je to dolezite pre moju otazku...
rastislav.krul
08.01.11,16:37
Dakujem za odpoved