Bren77
08.01.11,18:14
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ohľadom platby zdravotného poistenia - a ich kontroly zdravotnou poistovnou.
Kedže dnes mi došiel list so VšZP - s nazvom "Výzva poistencovi na predloženie dokladov" ktorý ma tak nabrúsil že mám chuť niekomu z tej poistovne vynadat.

Pytaju dokladovat 3 obdobia z roku 1996... (v tom roku som myslim nastupoval na VŠ, ale to už napamatam) v tom obdobi som bol myslim poisteni v Apollo, potom v Spoločnej zdravotnej poistovni - ktorej som to určite dokladoval (to pamatam). Zjavne po prebrati Registra poistencov z tejto poistovne do VšZP.....začína tato znova "čosi" zistovat - NECHAPEM.

MAJU NA TO PRAVO, resp. NIEJE TO UŽ VŠETKO PREMLČANÉ....

(veď toto tu je tak prebirokratizovany štát - ked ich zaujima nieco z pred 14 rokov -myslim ze sa jednalo o par mesiacov v roku ktore som uz davno vykazal - a uz nemam chut zas sa hrabat v dokumentoch, pisat im a dokaldovat)

DAKUJEM
veronikasad
08.01.11,17:17
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ohľadom platby zdravotného poistenia - a ich kontroly zdravotnou poistovnou.
Kedže dnes mi došiel list so VšZP - s nazvom "Výzva poistencovi na predloženie dokladov" ktorý ma tak nabrúsil že mám chuť niekomu z tej poistovne vynadat.

Pytaju dokladovat 3 obdobia z roku 1996... (v tom roku som myslim nastupoval na VŠ, ale to už napamatam) v tom obdobi som bol myslim poisteni v Apollo, potom v Spoločnej zdravotnej poistovni - ktorej som to určite dokladoval (to pamatam). Zjavne po prebrati Registra poistencov z tejto poistovne do VšZP.....začína tato znova "čosi" zistovat - NECHAPEM.

MAJU NA TO PRAVO, resp. NIEJE TO UŽ VŠETKO PREMLČANÉ....

(veď toto tu je tak prebirokratizovany štát - ked ich zaujima nieco z pred 14 rokov -myslim ze sa jednalo o par mesiacov v roku ktore som uz davno vykazal - a uz nemam chut zas sa hrabat v dokumentoch, pisat im a dokaldovat)

DAKUJEM
Ak si si nesplnil oznamovaciu povinnosť, tá sa nepremlčuje ... Bohužial, budeš musieť sa hrabať v dokumentoch.
Bren77
08.01.11,17:24
DIK ,

ale ano na začiatku listu pišu: "kontrolou poistencov VšZP bolo zistené, že ste si nesplnili oznamovaciu povinost do 8 dni ounamit zmenu platitela........atd"

Aj tak dokladovat treba?
veronikasad
08.01.11,17:25
DIK ,

ale ano na začiatku listu pišu: "kontrolou poistencov VšZP bolo zistené, že ste si nesplnili oznamovaciu povinost do 8 dni ounamit zmenu platitela........atd"

Aj tak dokladovat treba?
ano, treba. Možno si nepredložil doklad o štúdiu. Ak ho nedoložiš, budeš musieť túto dobu doplatiť ako samoplatitel.

List zo ZP v žiadnom prípade netreba ignorovať.
Bren77
08.01.11,17:28
Ale ja som to už raz dokladoval .....10rokov spat.
Za 30 rokov ak budem este zit, znovo to odomna budu ziadat? to iste?
veronikasad
08.01.11,17:32
Ale ja som to už raz dokladoval .....10rokov spat.
Za 30 rokov ak budem este zit, znovo to odomna budu ziadat? to iste?
Ak máš o tom doklad, že si to dokladoval, tak im ho predlož ...
Bren77
08.01.11,17:34
UFFFFF tak toto Slovensko je iný " MACH ŠPINY a BYROKRACIE" fuuuuj na vracanie z toho......