kicikatika
08.01.11,20:08
Dobry den, som na materskej, vlastne uz na rodicovskej dovolenke rok dokopy a chcela by som zacat podnikat, chcela by som vediet ako to je s:
- vybavovackami papierov
- prispevkom pre noveho podnikatela
- rodicovskym prispevkom
- mozem podnikat
- som zamestnana
- ako toje s prispevkom na starostlivost o dieta/na jaslicky
Dakujem krasne za pomoc! Totizto ani neviem kde mam začat.......
Katika
Xanti
08.01.11,20:53
Dobry den, som na materskej, vlastne uz na rodicovskej dovolenke rok dokopy a chcela by som zacat podnikat, chcela by som vediet ako to je s:
- vybavovackami papierov jednoduché, zájdeš na obvodný úrad živnostenský odbor , a povieš v čom chceš podnikať, vypíšeš žiadosť dáš kolok 5€ a máš vybavenú živnosť.
- prispevkom pre noveho podnikatela na ten majú nárok evidovaný nezamestnaný, ak sú na úrade práce viac ako tri mesiace
- rodicovskym prispevkom ten budeš nadalej dostávať
- mozem podnikat áno môžeš
- som zamestnana aj do práce môžeš ísť.
- ako toje s prispevkom na starostlivost o dieta/na jaslicky
Dakujem krasne za pomoc! Totizto ani neviem kde mam začat.......
Katika
No asi prv si treba ujasniť čo vlastne chceš, lebo všetko sa nedá.
kicikatika
09.01.11,09:23
No asi prv si treba ujasniť čo vlastne chceš, lebo všetko sa nedá.

ja chcem mat predajnu a potrebujem vybavit zivnost!!!dat synceka do jasliciek a zacat podnikat!!!dala som jasne otazky a cakala som na to odpovede,no toto pre mna odpoved nieje..........dakujem! :-/
Xanti
09.01.11,09:25
Odpovede máš v texte,
nemôžeš dostať príspevok na podnikanie ked si na rodičovskom. Takže ak nebudeš na rodičovskom, tak sa môžeš zaevidovať na UP kde musíš byť minimálne 3 mesiace a splniť ich podmienky pre dotáciu.
A na UP môžeš ísť až ked dostaneš v zamestnaní výpoved čo je logické.
kicikatika
09.01.11,09:36
[QUOTE=Xanti;1610609]Odpovede máš v texte,
nemôžeš dostať príspevok na podnikanie ked si na rodičovskom. Takže ak nebudeš na rodičovskom, tak sa môžeš zaevidovať na UP kde musíš byť minimálne 3 mesiace a splniť ich podmienky pre dotáciu.
A na UP môžeš ísť až ked dostaneš v zamestnaní výpoved čo je logické.[/QUO


zmluvu som mala do dcembra 2009 no v NOVEMBRI 2009 som sla na matersku dovolenku a dnes som uz na rodicovskej doovolenke, vypoved mi nedaju, mala by som ju podat ja-nie?
ak si vybavim zivnost-ta je od 1.1.2011 povolena mamickam na RD-nie?
maly by mi schvalit aj prispevok naopatrovatelku/jaslicky pre drobca-nie?
Xanti
09.01.11,09:39
zmluvu som mala do dcembra 2009 no v NOVEMBRI 2009 som sla na matersku dovolenku a dnes som uz na rodicovskej doovolenke, vypoved mi nedaju, mala by som ju podat ja-nie?
ak si vybavim zivnost-ta je od 1.1.2011 povolena mamickam na RD-nie? ano
maly by mi schvalit aj prispevok naopatrovatelku/jaslicky pre drobca-nie?bud budeš poberať rodičovský alebo si necháš preplácať jasle, oboje mať nemôžeš.
v texte
kicikatika
09.01.11,09:50
v texte

v akom texte?
som tu prvy krat a nerozumiem v akom texte! dakujem
veronikasad
09.01.11,09:52
v akom texte?
som tu prvy krat a nerozumiem v akom texte! dakujem
v tvojom príspevku máš farebne dopísanú odpoveď od Xanti
Tweety
09.01.11,09:52
v akom texte?
som tu prvy krat a nerozumiem v akom texte! dakujem
Nezáleží na tom, či si tu prvykrát, alebo päťdesiatypiaty, ale ak sa napíše v texte, znamená to, že odpoveď máš v texte, ktorý si sama napísala.:mad: