Janna
18.08.04,07:05
Dobrý deň,
prosím o radu. Vediem JU.
Včera nám prišli nejaké platby /príjem/, čo som na základe výpisu z banky zaúčtovala.
V dnešnom výpise z banky sú tieto platby dupliticné, jedná sa asi o 10 príjmov z faktúr a následne znovu 10 výdajov ako opravné zúčtovanie. Na strane banky nastala chyba.
Mám všetky tieto platby zaúčtovanť 10 x ako duplicitná úhrada faktúry císlo /cez iný nezdaniteľný príjem/ a následne 10 x opravné zúčtovanie /cez iný neovplyv.zákl.dane/ Alebo mám to nehať tak, a o tom ani neúčtovať? V podstate sa to v tom výpise hneď aj vynulovalo.
Neviem co s tým..
Dakujem
Jana
Mickya
18.08.04,05:36
Mne sa to tiež raz stalo, že sa banka pomýlila. Ja som to účtovala výdavok a príjem neovplyvnit. ZD, ale 10 prípadov to je iné "kafe". Takže, dúfam, že poradí niekto skúsenejší......
Janna
18.08.04,05:49
Neviem ci mám nasčitať tych 10 faktúr a dať to len jednou sumou, alebo každú zvlašť zaúčtovať - to by bolo v podstate 20 pripadov. 10+ a 10-. Nemám s tým skúsenosti.
Prosím, vie niekto poradiť?
Dakujem
ekin
18.08.04,06:00
mne sa to uz tiez stalo a riesila som to tak, ze som na bankovom vypise krizikom oznacila tie polozky, ktore boli plusom a minusom zaroven a do poznamky som dala "chyba banky". Nema predsa logiku, aby som vynulovane ciastky nahadzovala do programu, ved by ucto bolo popletene.. Ziadna kontrola mi to nevytkla, pretoze v skutocnosti nedoslo k uhrade, iba k "zblbnutiu" programu v banke.
Janna
18.08.04,06:10
Dakujem, spravim to tak.
jana