paaataaa
08.01.11,20:53
ahojte....da sa satelit namontovat aj na zateplenu bytovku?....nemali by sa nic stat? a potrebujeme nato aj suhlas susedov??....vacsina susedov su vlastnikmi bytu..my sme len podnajomnici...za odpovede dakujem :)
jelalim
08.01.11,20:00
No najma potrebujes suhlas majitela bytu.
verkaz
08.01.11,20:17
Kde ho chceš namontovať? Ak na balkón, tak by sa nič nemalo narušiť.
arizona
08.01.11,20:20
paaataaa
08.01.11,20:35
no mame meststky byt..ale nie je este odkupeny....a balkon nemame...takze niekde k oknu jedine..ak by sa dalo :)
Chobot
08.01.11,22:22
no mame meststky byt..ale nie je este odkupeny....a balkon nemame...takze niekde k oknu jedine..ak by sa dalo :)

Tak to by si dobre zabila - na novú fasádu navŕtaš diery!!!!! :eek::eek:. Ani ti to nebude držať - veď si predstav, že na stene je 10-15 cm polystyrénu - do čoho to chceš navŕtať?? Chceš spraviť dieru do polystyrénu? A narušiť celistvosť? Dosť nezodpovedné a sebecké. Skús sa na schôdzi vlastníkov spýtať, či by ti to odsúhlasili.

A čo na to vlastník bytu? Mesto?

Ak ti to odsúhlasí vlastník bytu a na schôdzi väčšina ostatných vlastníkov, tak si to urob.
stanco007
09.01.11,03:52
Tak to by si dobre zabila - na novú fasádu navŕtaš diery!!!!! :eek::eek:. Ani ti to nebude držať - veď si predstav, že na stene je 10-15 cm polystyrénu - do čoho to chceš navŕtať?? Chceš spraviť dieru do polystyrénu? A narušiť celistvosť? Dosť nezodpovedné a sebecké. Skús sa na schôdzi vlastníkov spýtať, či by ti to odsúhlasili.

A čo na to vlastník bytu? Mesto?

Ak ti to odsúhlasí vlastník bytu a na schôdzi väčšina ostatných vlastníkov, tak si to urob.
Suhlasim s Chobotom. A potom by som sa modlil aby ten satelit poriadne prichytili a aby niekomu nespadol na hlavu a neprizabil ho.... To by si potom mala obrovske problemy... Ja byt vlastnikom toho bytu, tak by som s tym nesuhlasil. Neber to osobne! :)
Povolil by som ti kablovku co sa musia tiez prevrtavat steny ale na fasadu by som nedovolil siahat a to na celom bytovom dome...
verkaz
09.01.11,10:00
Ešte by som chcela dodať, že ak je na zateplenie záruka, tá môže poškodením zatepleného obvodového plášťa neplatiť.
Ako to máte s výťahovou šachtou na streche , tam by sa nedal umiestniť ?
paaataaa
10.01.11,17:40
no nie som odborník na tieto veci, preto sa pýtam...ale dnes ako som šla domov som si všimla, že ľudia majú bežne namontované satelity na zateplených bytovkách, a to nie na balkóne ale normálne pri okne...tak asi sa to potom bude dať..zatiaľ nikomu ten satelit nespadol na hlavu :)...a dokonca aj v našej radovke sú takto namontované satelity...musím zájsť asi za odborníkmi nech mi teda povedia ako to je :D...každopádne ďakujem za názory ;)
stanco007
10.01.11,18:09
no nie som odborník na tieto veci, preto sa pýtam...ale dnes ako som šla domov som si všimla, že ľudia majú bežne namontované satelity na zateplených bytovkách, a to nie na balkóne ale normálne pri okne...tak asi sa to potom bude dať..zatiaľ nikomu ten satelit nespadol na hlavu :)...a dokonca aj v našej radovke sú takto namontované satelity...musím zájsť asi za odborníkmi nech mi teda povedia ako to je :D...každopádne ďakujem za názory ;)
A odkial vies, ze tie satelity si ludia montavali az po zatepleny a nemali ich tam uz pred zateplenym bytoveho domu??? :D
paaataaa
10.01.11,18:58
A odkial vies, ze tie satelity si ludia montavali az po zatepleny a nemali ich tam uz pred zateplenym bytoveho domu??? :D
OMG....tak lebo aj v našom vchode..všetci čo sme mali satelity a antény, tak nám ich pracovníci odmontovali, aby mohli zateplovať ....si neviem predstaviť ako by to zateplovali keby tam boli satelity :D
stanco007
11.01.11,11:05
OMG....tak lebo aj v našom vchode..všetci čo sme mali satelity a antény, tak nám ich pracovníci odmontovali, aby mohli zateplovať ....si neviem predstaviť ako by to zateplovali keby tam boli satelity :D
No, to ano :D Ale tie satelity vam dali aj naspät nie??? resp to zateplenie urobili tak, aby ste si ich dali naspät sami a aby to bolo ako to ma byt, aby to zateplenie nestratilo zaruku...
probo
11.01.11,12:59
Bezne montujem satelity aj na zateplené bytovky.Pouzivam pri tom hmozdinky FISCHER 10x16 cm pri hrubke polistyrenu do 5 cm. Pri hrubšom polistyrene je lepšie použiť závitové tyče a chemickú kotvu.
paaataaa
12.01.11,18:40
No, to ano :D Ale tie satelity vam dali aj naspät nie??? resp to zateplenie urobili tak, aby ste si ich dali naspät sami a aby to bolo ako to ma byt, aby to zateplenie nestratilo zaruku...
ale kdeze..nic nam nenamontovali....zateplili celu bytovku bez ohladu nato..ci si chce niekto tam dat satelit resp.antenu, alebo nie....sme ich pytali....ze ked nam to odmontovali ci by nemohli aj namontovat..ale odbili nas, ze oni nie su zato plateni, ze si to sami mame namotnovat :)...a teraz mame antenu na okne namotnovanu...ta je lahka..satelit by sa nedal...a citam, ze sa to da....ale urcite by sme niesli riziko my..ak by sa nieco stalo..no asi si radej dame kablovku :(
Ľubomír
13.01.11,06:02
Bezne montujem satelity aj na zateplené bytovky.Pouzivam pri tom hmozdinky FISCHER 10x16 cm pri hrubke polistyrenu do 5 cm. Pri hrubšom polistyrene je lepšie použiť závitové tyče a chemickú kotvu.

Súhlasím s tebou. Robí sa to bežne. Dokonca na našu už zateplenú bytovku montovali držiaky na prádlo a striešky nad vchody. Držiaky na prádlo majú byty bez balkónov. Mal som z toho obavy, ale drží to naozaj veľmi dobre. Myslím si, satelit nie je taký ťažký, ža by to nedržalo v pohode. Čo sa týka povolenia, tak by som si ho radšej vybavil.
brumteles
13.01.11,14:25
ahojte....da sa satelit namontovat aj na zateplenu bytovku?....nemali by sa nic stat? a potrebujeme nato aj suhlas susedov??....vacsina susedov su vlastnikmi bytu..my sme len podnajomnici...za odpovede dakujem :)
Urobit sa to da, ale ako tie domy potom vyzeraju? Nerozmyslali ste dohodnut s ostatnymi na nejakom spolocnom rieseni pre cely vchod?
Ľubomír
14.01.11,05:29
Urobit sa to da, ale ako tie domy potom vyzeraju? Nerozmyslali ste dohodnut s ostatnymi na nejakom spolocnom rieseni pre cely vchod?

Ako to vyzerá? No určite lešie ako rôzné amaterské zasklievania balkónov, alebo okná inej farby medzi bielymi. Dohodnúť sa s ľuďmi vo vchode je problém. Nie každému vyhovuje susedové riešenie. Práve preto sa to potom satelitmi. Ja mám káblovku práve kôli tomu, aby som nevucoval svoj názor iným.
brumteles
14.01.11,07:09
Ako to vyzerá? No určite lešie ako rôzné amaterské zasklievania balkónov, alebo okná inej farby medzi bielymi.
Predpokladam ze ked sa vlastnici vedeli dohodnut na zatepleni fasady tak maju k spolocnemu majetku nejaky vztah a mohlo by im zalezat aj na tom ako to vyzera.


Dohodnúť sa s ľuďmi vo vchode je problém. Nie každému vyhovuje susedové riešenie. Práve preto sa to potom satelitmi. Ja mám káblovku práve kôli tomu, aby som nevucoval svoj názor iným.
Ale ta firma co ti tam dotiahla tu kablovku tiez musela robit rozvody v spolocnych priestoroch - a muselo s tym spolocenstvo suhlasit (alebo to robili nacierno). Presne tak isto - ak bude dostatocny pocet zaujemcov - sa mozu na schodzi dohodnut ze oslovia firmu ktora umiestni na strechu spolocny satelit a urobi rozvody s tym ze naklady si rozpocitaju ti ktori ho budu pouzivat, ostatni len daju k tomu suhlas. Prijimac v byte si uz potom moze riesit kazdy individualne.
Ľubomír
15.01.11,05:00
Predpokladam ze ked sa vlastnici vedeli dohodnut na zatepleni fasady tak maju k spolocnemu majetku nejaky vztah a mohlo by im zalezat aj na tom ako to vyzera.


Ale ta firma co ti tam dotiahla tu kablovku tiez musela robit rozvody v spolocnych priestoroch - a muselo s tym spolocenstvo suhlasit (alebo to robili nacierno). Presne tak isto - ak bude dostatocny pocet zaujemcov - sa mozu na schodzi dohodnut ze oslovia firmu ktora umiestni na strechu spolocny satelit a urobi rozvody s tym ze naklady si rozpocitaju ti ktori ho budu pouzivat, ostatni len daju k tomu suhlas. Prijimac v byte si uz potom moze riesit kazdy individualne.

Neviem ako je to u vás ale, v našej bytovke máme optiku od troch opratorov. Káble sa vedú po chodbách tak, že ich nie je vidieť, Vidieť je iba odbočku do bytu. Každý má na výber bez toho aby bol odkázaný na suseda. Kto chcel dal si satelit. Všetko to fonguje v pohode.
Chobot
16.01.11,21:20
... a potom sa tu budú objavovať takéto príspevky:

http://www.porada.sk/t156353-satelit-na-fasade-domu.html