Adiks
08.01.11,21:39
Potreboval by som poradiť od niekoho skúsenejšieho,chcem si vybrať satelitnú TV a neviem, čo je lepšie Digi TV alebo Skylink?
video1983
08.01.11,21:13
skus aj nejake poziadavky napisat.
Adiks
08.01.11,21:32
Čistý nezrniaci obraz vo vysokom rozlíšení (HD),české, slovenské kanály,medzinárodné športové, hudobné kanály, kanály pre deti. Čo najmenšia mesačná platba.
video1983
08.01.11,21:40
ja osobne mam UPC DIRECT a som spokojny HD kanaly nemam zatial ,platim 11€ mesacne. mam vsetky dostupne slovenske a ceske kanaly a vela zahranicnych sportove hudobne detske . blizsie info najdes aj na ich stranke. samozrejme niekto preferuje skylink niekto Digy koli digy sport pretoze ta ako jedina ma prava na velmi oblubenu anglicku ligu myslim futbal.
este ti odporucim pozriet sem. www.parabola.cz
lavanda
08.01.11,21:45
Čistý nezrniaci obraz vo vysokom rozlíšení (HD),české, slovenské kanály,medzinárodné športové, hudobné kanály, kanály pre deti. Čo najmenšia mesačná platba.

Máme DIGI TV na chalupe. Všetky požadované kanály ponúka (dokonca aj Novu a Primu), ale obraz je závislý od počasia - keď prší, sneží alebo fúka vietor, obraz sa rozpadáva na drobné kocky (?) a často aj úplne zmizne signál. Na to isté sa sťažujú aj moji známi a viacerí susedia v dedine, tak to asi bude systémová chyba, nie vec nášho satelitu, ako sme si spočiatku mysleli.
Mesačne platíme 9,60 €.
video1983
08.01.11,21:49
lavanda

to je tym ze digi pouzivaju lacny konvertor to je ta cast na konci paraboly. treba ho vymenit za silnejsi resp. kvalitnejsi a signal bude lepsi.
Adiks
08.01.11,22:08
ja osobne mam UPC DIRECT a som spokojny HD kanaly nemam zatial ,platim 11€ mesacne. mam vsetky dostupne slovenske a ceske kanaly a vela zahranicnych sportove hudobne detske . blizsie info najdes aj na ich stranke. samozrejme niekto preferuje skylink niekto Digy koli digy sport pretoze ta ako jedina ma prava na velmi oblubenu anglicku ligu myslim futbal.
este ti odporucim pozriet sem. www.parabola.cz (http://www.parabola.cz)
U mňa UPC neprichádza do úvahy, lebo bývam v rodin.dome a nie su tú zavedené káblové rozvody. Ďakujem ti za radu.
video1983
08.01.11,22:16
adiks pisal som o UPC direct co je satelitna tv nie kablova.
ako vravim kukni sa na ich stranku sk.upcdirect.com
video1983
08.01.11,22:17
Slovenské a České STV1, STV2, TV Markíza, TV Doma, TV JOJ, JOJ Plus, TA3, ČT1, ČT2, ČT24, TV Nova, Prima TV, Prima Cool, TV Barrandov, Z1, TV Patriot, TV Lux, TV8
Európa s Svet m2, Hír TV, ATV, Duna TV, Duna II Autonómia
Zábava Universal Channel, Zone Reality, deko, TV Paprika, AXN, AXN Crime, AXN SciFi
Dokumenty Spektrum, Discovery, National Geographic, National Geographic Wild, Animal Planet, Travel Channel, History Channel, DOQ, Discovery Science, Discovery Travel and Living, Discovery World, Viasat Explorer, Viasat History
Filmy Nova Cinema, CS mini / CS Film, Film+, MGM
Šport Nova Sport, Sport1, Sport2, Sport5, STV3, Eurosport, Eurosport2 Bundesliga, Extreme Sports Channel, ESPN America, Sport M, Fishing & Hunting, Poker Channel
Pre deti Disney Channel, JimJam, Nickelodeon, Minimax / Animax, bebe TV, Cartoon Network / TCM, Boomerang
Hudba MTV Czech, MTV Music, MTV Rocks, MTV Hits, MTV Dance, VH1, VH1 Classic, Óčko, 1 Music Channel, Musiq1, Party TV, Music Box
Pre dospelých Blue Hustler
Spravodajstvo CNN, SKY News, BBC World, Bloomberg, Al Jazeera, TV5 Monde
buchač
09.01.11,07:07
Čistý nezrniaci obraz vo vysokom rozlíšení (HD),české, slovenské kanály,medzinárodné športové, hudobné kanály, kanály pre deti. Čo najmenšia mesačná platba.

Máme DIGI TV na chalupe. Všetky požadované kanály ponúka (dokonca aj Novu a Primu), ale obraz je závislý od počasia - keď prší, sneží alebo fúka vietor, obraz sa rozpadáva na drobné kocky (?) a často aj úplne zmizne signál. Na to isté sa sťažujú aj moji známi a viacerí susedia v dedine, tak to asi bude systémová chyba, nie vec nášho satelitu, ako sme si spočiatku mysleli.
Mesačne platíme 9,60 €.
Ja sa chystám na chalupu zakúpiť ...
http://www.skylink.sk/web/structure/2.html

Prvotná investícia je cca 155 € , ale potom už nie sú žiadne platby , samozrejme sa to týka len základného balíka a ten mi bohate postačuje ...;)

GRATIS
Neplatené slovenské a české TV programy *
STV Jednotka
STV Dvojka
STV Trojka
Markíza
Doma
TV JOJ
JOJ Plus
TA3
ČT1
ČT2
ČT24
ČT HD
Óčko
Z1
Noe TV
Public TV

ČT4 Sport **
Nova **
Nova Cinema **
Nova HD **
Prima TV **
Prima COOL **
TV Barrandov **

Optimálnym riešením príjmu digitálnej televízie je Skylink. Prečo? Pretože ušetríte
Slovenské, české a stovky zahraničných televíznych programov a rozhlasových staníc poskytujeme bez poplatkov.
Pretože môžete mať oveľa viac
Kedykoľvek si môžete objednať i ďalšie hodnotné programy rôznych žánrov a to na ľubovoľný počet mesiacov podľa vašej voľby bez zvláštnej zmluvy a záväzkov.
Pretože zhodnotíte kvality vášho televízora
Vysielame v špičkovej kvalite a máme v ponuke najviac programov vo vysokom rozlíšení HDTV.
Pretože nezáleží, kde bývate
Všetky programy sú dostupné kdekoľvek v Slovenskej republike.
Pretože je to veľmi jednoduché
Všetko získáte v predejniach elektro alebo satelitnej techniky, alebo prostredníctvom internetového obchodu Skylink.
canbo
09.01.11,07:20
Súhlasím a dodávam ,že v akcii iba 77€. Pri kúpe si dať poradiť - hlavne ak chcete zdieľať jednu kartu na viacerých televízoroch.
lujza.j
09.01.11,10:05
ja osobne mam UPC DIRECT a som spokojny HD kanaly nemam zatial ,platim 11€ mesacne. mam vsetky dostupne slovenske a ceske kanaly a vela zahranicnych sportove hudobne detske . blizsie info najdes aj na ich stranke. samozrejme niekto preferuje skylink niekto Digy koli digy sport pretoze ta ako jedina ma prava na velmi oblubenu anglicku ligu myslim futbal.
este ti odporucim pozriet sem. www.parabola.cz

a prvotná investícia bola koľko?
video1983
09.01.11,11:14
kedze satelit som mal nahodil som si to sam tak nic :-D
dostanes kartu a box a potom len platis mes poplatok
video1983
09.01.11,11:20
Ja sa chystám na chalupu zakúpiť ...
http://www.skylink.sk/web/structure/2.html

Prvotná investícia je cca 155 € , ale potom už nie sú žiadne platby , samozrejme sa to týka len základného balíka a ten mi bohate postačuje ...;)


BUCHAC

a toto si tam co neskopiroval??

** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

je na kazdom cloveku co si vyberie co mu viac vyhovuje ale trerba davat korektne informacie a nie zavadzat zlezaradil
buchač
09.01.11,11:22
BUCHAC

a toto si tam co neskopiroval??

** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

je na kazdom cloveku co si vyberie co mu viac vyhovuje ale trerba davat korektne informacie a nie zavadzat zlezaradil

....hm a čo tak LEPŠIE ČÍTAŤ a až potom reagovať ??????:confused::confused::confused:

Pri tejto ikonke je to ...
http://www.skylink.sk/custom/img/home/home_ikona4.jpg
...alebo ...žeby to mapka ČIECH bola ....
Teda ..." Já Ti nevím , Karle "....

Pretože nezáleží, kde bývate
Všetky programy sú dostupné kdekoľvek v Slovenskej republike.

http://www.skylink.sk/web/structure/2.html
video1983
09.01.11,11:32
asi sme sa nepochopili
lebo ja som reagoval na tu tabulku cosi skopiroval s tymi tv kanalmy
GRATIS
Neplatené slovenské a české TV programy *
STV Jednotka
STV Dvojka
STV Trojka
Markíza
Doma
TV JOJ
JOJ Plus
TA3
ČT1
ČT2
ČT24
ČT HD
Óčko
Z1
Noe TV
Public TV

ČT4 Sport **
Nova **
Nova Cinema **
Nova HD **
Prima TV **
Prima COOL **
TV Barrandov **

tieto

lenze tie s tymi hviezdickami sa daju chytit len na uzemi CR!
** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

nemas skylink tak nevies.len citas to co maju na stranke. neodpisujem skylink len hovorim o tom co mam a pouzivam. pre mna jednoznacne UPC vzhladom na ponuku cenu a servis !
day
09.01.11,11:37
ja som za CSLink, je tam moznost predplatit si programy aj samostatne, t.z. ked chces len HBO na mesiac zaplatis si HBO na mesiac, nemusis platit za baliky ako pro Skylink.

ceske/slovenske, pri registracii sa mozes rozhodnut ktore si chces v pripade deaktivacie ceskeho alebo slovenskeho balika ponechat, t.z. zrusia Ti bud slovenske alebo ceske programy

:)
buchač
09.01.11,12:00
asi sme sa nepochopili
lebo ja som reagoval na tu tabulku cosi skopiroval s tymi tv kanalmy
...
...
nemas skylink tak nevies.len citas to co maju na stranke. neodpisujem skylink len hovorim o tom co mam a pouzivam. pre mna jednoznacne UPC vzhladom na ponuku cenu a servis !
Nie nemám , to jest fakt ...no

Ja sa chystám na chalupu zakúpiť ...;)
Tam mi stačí aj základ ...:cool:

UPC mám doma ...3 in 1...:rolleyes::D
TV , telefón , internet ...
Matasias
09.01.11,12:02
Jednoznacne Skylink. Prvotna investicia je mozno trosku vyssia, ale potom uz ziadne platby. Skylink mame uz nejaky ten rok a v pohode funguju vsetky ceske programy a ma velmi dobru kvalitu obrazu. A ked mate chut, hocikedy si mozte predpltit nejaky balicek na urcitu dobu (multi, HD, ...) .
day
09.01.11,12:05
Jednoznacne Skylink. Prvotna investicia je mozno trosku vyssia, ale potom uz ziadne platby. Skylink mame uz nejaky ten rok a v pohode funguju vsetky ceske programy a ma velmi dobru kvalitu obrazu. A ked mate chut, hocikedy si mozte predpltit nejaky balicek na urcitu dobu (multi, HD, ...) .

cslink = skylink, skoro, vyhoda pri cslinku je, ze si nemusis predplatit cely balik,ale len jeden program, samozrejme pripadne kolko chces
lužkin
09.01.11,12:28
asi sme sa nepochopili
lebo ja som reagoval na tu tabulku cosi skopiroval s tymi tv kanalmy
GRATIS
Neplatené slovenské a české TV programy *
STV Jednotka
STV Dvojka
STV Trojka
Markíza
Doma
TV JOJ
JOJ Plus
TA3
ČT1
ČT2
ČT24
ČT HD
Óčko
Z1
Noe TV
Public TV

ČT4 Sport **
Nova **
Nova Cinema **
Nova HD **
Prima TV **
Prima COOL **
TV Barrandov **

tieto

lenze tie s tymi hviezdickami sa daju chytit len na uzemi CR!
** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

nemas skylink tak nevies.len citas to co maju na stranke. neodpisujem skylink len hovorim o tom co mam a pouzivam. pre mna jednoznacne UPC vzhladom na ponuku cenu a servis !

Mám dojem, že vôbec nevieš čo ponúka skylink:confused:
Ice dive
09.01.11,12:48
asi sme sa nepochopili
lebo ja som reagoval na tu tabulku cosi skopiroval s tymi tv kanalmy
GRATIS
Neplatené slovenské a české TV programy *
STV Jednotka
STV Dvojka
STV Trojka
Markíza
Doma
TV JOJ
JOJ Plus
TA3
ČT1
ČT2
ČT24
ČT HD
Óčko
Z1
Noe TV
Public TV

ČT4 Sport **
Nova **
Nova Cinema **
Nova HD **
Prima TV **
Prima COOL **
TV Barrandov **

tieto

lenze tie s tymi hviezdickami sa daju chytit len na uzemi CR!
** Programy z ponuky Skylink určené výhradne pre územie ČR (Českej republiky).

nemas skylink tak nevies.len citas to co maju na stranke. neodpisujem skylink len hovorim o tom co mam a pouzivam. pre mna jednoznacne UPC vzhladom na ponuku cenu a servis !
jeden skylink mám v BA a druhy na chalupe v okrese GA, a na oboch môžem pozerať
Prima TV **
Prima COOL **
TV Barrandov **
s ČT 4 Sport a novou som si nie istý, nakoľko mi nie sú srdcu blízke...

ja som jednoznacne za skylink, mal som rok DIGI TV mesačný poplatok 9,60 € avšak pri trochu silnejšom vetre obraz kockovateľ:D:D:D pri skylinku tento problém nemám (jasné rozdiel je v kvalite konvektora...) avšak ak zadávateľ býva v rodinnom dome a uvažuje využívať TV dlhodobejšie tak by mal zainvestovať do paraboly, prípadne zdvojeného konvektora na astru 1 a 3... ak chce len slovenské a české programy stačí jeden konvektor a počiatočná investícia je okolo 130 € + montáž... čo v podstate má za nejaké necelé dva roky späť... ako platiť DIGI a podobným firmám mesačné výpalné:D:D:D
video1983
09.01.11,13:01
luzkin to co je na stranke napisane to som napisal sem.

skylink veru nemam a ani ma nelaka ale ak ma presvedcis o opaku ze je kvalitnejsi lacnejsi a servis je lepsi ako UPC tak idem na to. rad si neham poradit
scalper
09.01.11,13:23
Ja vyuzivam sluzby Skylink. Mnoho ludi, co ma digi sa stazuje na zhorseny prijem v pripade zhorseneho pocasia. A podla toho co som videl kvalita obrazu zaostava za konkurenciou. S digi vsak nemam dlhodobejsie vlastne skusenosti.
Pri Skylinku som mal problem pri zhorsenom pocasi iba raz, ale to obraz vypadol uplne, ked fukal velmi silny vietor. No ked vietor zoslabol obraz bol opat spickovy.
Vseobecne pre dobry prijem satelitneho vysielania je nutny aj kvalitny konvertor a dostatocny priemer paraboly. V pripade Skylinku postaci 60 cm, ja by som vsak volil aspon 80 cm. Ja puzivam 100 cm parabolu s moznostou natacania. S velkostou paraboly rastie ucinna plocha a to ocenite hlavne v pripade zhorseneho pocasia. Dolezita je tiez kvalitna montaz.
Vela stastia pri vybere satelitu aj sluzby.
anonym222
09.01.11,18:05
UPC a DIGY sa kvalitou signálu nevyrovná SKYLINK a CSLINK. Neide iba o horší konvertor u DIGY, ale UPC a najmä DIGYpoužívajú nižší dátový tok ako SKYLINK a CSLINK. Rozdiel je vidieť najmä na veľkoplošných LCD a plazmových obrazovkách. Ak používaš starý CRT TV, môžeš si dať aj DIGY.
Čo sa týka konvertora u DIGY, tak pri horších podmienkach vypadával signál so 100cm parabolou a pritom hneď vedľa na 60cm parabole s LowEnd prijímačom za 100E (kompletný satelit + karta CS link) funguje úplne bez problémov.

Poznám ľudí čo prešli s UPC na SKYLINK a nevedia si to vynachváliť.
Stefanredko
09.01.11,20:23
Počul som o nejakých kódoch na internete ...a čo tak niečo, čo by sa dalo "na č ierno" využívať + normálne bezplatné vysielanie. Má niekto skúsenosť s kúpou sat. kompletu v elektro, alebo kamenn. obchode?
buchač
09.01.11,20:40
Počul som o nejakých kódoch na internete ...a čo tak niečo, čo by sa dalo "na č ierno" využívať + normálne bezplatné vysielanie. Má niekto skúsenosť s kúpou sat. kompletu v elektro, alebo kamenn. obchode?
...prímač sa dá kúpiť na Ukrajine , komplet ...

Akurát je problém s tým , že je neustále potrebné vyhľadávať kódy ...
Brat to mal na chate , no prestalo ho to baviť ...tie neustále " inštalačky "...
Ice dive
10.01.11,06:45
Počul som o nejakých kódoch na internete ...a čo tak niečo, čo by sa dalo "na č ierno" využívať + normálne bezplatné vysielanie. Má niekto skúsenosť s kúpou sat. kompletu v elektro, alebo kamenn. obchode?
no staré digi karty sa dali nejak oblafnúť... avšak od júna 2010 prechádzalo DIGI na nejakú novú technológiu a zasielala ľudom (modré karty), a keď všetky vymenia prejdú na nejaké kodovanie, ktoré sa nebude dať už oblafnúť... u ostatných poskytovateľov neviem ako to je... ale na skylinku som mal pri aktivácií 2 mesiace rozšírený program zdarma akože na namotanie sa...:D:D:D
zacik23
10.01.11,08:55
kazdy satelitny prijem je nachylny na pocasie, to proste vyplyva z povahy technologie. Cim lepsi hardware (vacsia parabola a kvalitnejsi konvertor, tym je zariadenie menej nachylne na zmeny pocasia).

Podla mojich osobnych skusenosti je Skylink v porovnani s Digi TV menej nachylny na vypadky pri horsom pocasi, avsak ked je husty dazd/snezenie tak to ani Skylink neustoji.

Pred casom som vymenil kablovku za Skylink, mam len zakladny balik bez mesacneho poplatku a som velmi spokojny...navratnost menej ako 1 rok.
lužkin
10.01.11,13:54
luzkin to co je na stranke napisane to som napisal sem.

skylink veru nemam a ani ma nelaka ale ak ma presvedcis o opaku ze je kvalitnejsi lacnejsi a servis je lepsi ako UPC tak idem na to. rad si neham poradit

Zle si napísal a okrem toho ty radu nepotrebuješ. Otázka bola Digi TV alebo Skylink, prikláňam sa k Skylink pohode stačí základný balík, lebo čím máš viac programov, tým viac prepínaš, ale v skutočnosti nič nepozeráš.
slant
11.01.11,21:07
mam digi,mam aj skylink.
digi - nemas vlastny prijmac, nulova investicia, ale po zruseni zmluvy ti ho vezmu. mozes ho nevratit a zaplatit, ale nebude ti na nic. sluzba ma nizke datove toky, rozkockovatene dynamicke sceny dokonca viditelne aj na 55 cm uhlopriecke, uplne vypadava pri zlom pocasi, nie casto, ale stane sa. zakaznicka podpora takmer nulova, chces nieco reklamovat, mas zavarene na komplikacie. ak ti daju prijmac humax, budes mat problemy s prijmom ceskeho audia na 2 dokumentarnych kanaloch, ale uz si nepamatam ktore su to. absencia HD kanalov. stale mesacne poplatky

Skylink - nutna investicia do vlastneho prijmaca a karty. sluzba ma vyssie datove toky - lepsi obraz. vypadky signalu pri zlom pocasi uplne minimalne. ceske HD kanaly zdarma, CT HD aj ked sa registrujes na seba, NOVA HD myslim len ked si registrovany v CR. balik zakladnych asi 15 programov gratis. ak chces platene kanaly, zaplatis si ich na taky pocet mesiacov ktory ti vyhovuje, nie si viazany zmluvou. prestanes platit, nechaju ti len zakladnu ponuku. opat zaplatis, daju ti pozadovany balik, ziadne penale, nic. super.

podla mna skylink, usetris si nervy a hlavne ak mas vacsiu uhlopriecku, urcite neobanujes.
Adiks
11.01.11,21:11
mam digi,mam aj skylink.
digi - nemas vlastny prijmac, nulova investicia, ale po zruseni zmluvy ti ho vezmu. mozes ho nevratit a zaplatit, ale nebude ti na nic. sluzba ma nizke datove toky, rozkockovatene dynamicke sceny dokonca viditelne aj na 55 cm uhlopriecke, uplne vypadava pri zlom pocasi, nie casto, ale stane sa. zakaznicka podpora takmer nulova, chces nieco reklamovat, mas zavarene na komplikacie. ak ti daju prijmac humax, budes mat problemy s prijmom ceskeho audia na 2 dokumentarnych kanaloch, ale uz si nepamatam ktore su to. absencia HD kanalov. stale mesacne poplatky

Skylink - nutna investicia do vlastneho prijmaca a karty. sluzba ma vyssie datove toky - lepsi obraz. vypadky signalu pri zlom pocasi uplne minimalne. ceske HD kanaly zdarma, CT HD aj ked sa registrujes na seba, NOVA HD myslim len ked si registrovany v CR. balik zakladnych asi 15 programov gratis. ak chces platene kanaly, zaplatis si ich na taky pocet mesiacov ktory ti vyhovuje, nie si viazany zmluvou. prestanes platit, nechaju ti len zakladnu ponuku. opat zaplatis, daju ti pozadovany balik, ziadne penale, nic. super.

podla mna skylink, usetris si nervy a hlavne ak mas vacsiu uhlopriecku, urcite neobanujes.
Vďaka za odpoveď.
Adiks
11.01.11,21:13
Ja vyuzivam sluzby Skylink. Mnoho ludi, co ma digi sa stazuje na zhorseny prijem v pripade zhorseneho pocasia. A podla toho co som videl kvalita obrazu zaostava za konkurenciou. S digi vsak nemam dlhodobejsie vlastne skusenosti.
Pri Skylinku som mal problem pri zhorsenom pocasi iba raz, ale to obraz vypadol uplne, ked fukal velmi silny vietor. No ked vietor zoslabol obraz bol opat spickovy.
Vseobecne pre dobry prijem satelitneho vysielania je nutny aj kvalitny konvertor a dostatocny priemer paraboly. V pripade Skylinku postaci 60 cm, ja by som vsak volil aspon 80 cm. Ja puzivam 100 cm parabolu s moznostou natacania. S velkostou paraboly rastie ucinna plocha a to ocenite hlavne v pripade zhorseneho pocasia. Dolezita je tiez kvalitna montaz.
Vela stastia pri vybere satelitu aj sluzby.
Ďakujem.
brumteles
13.01.11,14:50
Co sa tyka kvality - jednoznacne Skylink.
Co sa tyka ceny, tam je to zlozitejsie, pozri si dobre programovu ponuku. Ak ti v Skylink staci zakladny balik, tak investicia do hardware sa ti po case vrati. Ak si ale zvyknuty na dokumentarne alebo viac sportovych kanalov tak ta Skylink vyjde drahsie lebo si musis doplatit balik Multi (ale stale v lepsej kvalite).
pepsikova
13.01.11,15:25
..au!..prečítala som všetky príspevky...lebo mám doma digi už od roku 2007 a nemala som žiadnu poruchu, ani kockovaný obraz, fičí krásne, bez poruchy,na dvoch plazmáčoch,akurát, že mi idú na nervy tie večné reklamy bez konca a málo staníc s filmami.....a tento skylink nám majú dať na činžák od budúceho mesiaca, skúšobne, aj s tými českými stanicami- Nova, Nova Cinema a ešte nejaké..a ja teraz neviem, či si nechať digi, alebo dať ten skylink...lebo nič detailnejšie nám okolo toho skylinku nepovedali...každý chváli niečo iné...
..ešte doplním, že k tomu skylinku máme mať aj internet-ak máte niekto s ním skúsenosti, hoďte sem..díky...
58vlasta
13.01.11,17:03
Aj môj syn má Skylink v Anglicku... Večer mu síce veľmi slovenské programy nejdú, ale myslím, že Jojka áno.
tmhwk
13.01.11,17:31
suhlas so slant, len doplnam:

digi:
najnizsia cena, bez dalsich investicii (netreba nic kupovat, prijmac, parabola i montaz su v cene v prenajme), siroka prog. ponuka

prijmac je lowend, nie je mozne pouzivat svoj vlastny, pretoze karta je sparovana s prijmacom

dost otrasny zakaznicky servis, ale v tych mestach kde maju servisne pracoviska sa osobne problem da udajne rychlo vyriesit, t.j. napriklad vymenit pokazeny prijmac za funkcny

moznost nezavisleho pozerania na dvoch prijmacoch bez zvysenia mesacneho poplatku (iba za jednorazovy aktivacny poplatok), idealne ak mate dva TV prijmace

problemy pri zlom pocasi sposobene pouzivanim druzice s nizsim vykonom a celkovou aususovostou prijmacej techniky, taktiez casto je problemom nekvalitna montaz u zakaznika

nizky datovy tok (na vacsich plazmovych a LCD televizoroch to vyzera zle, na klasickych "sklenenych" je to vcelku ok)

kupili prava na niektore sportove prenosy ktore nemaju ine televizie. tento sportovy kanal (digisport) vysiela vo vyssej kvalite (vyssim datovym tokom) nez ostatne ich programy.

--

Skylink:

- zakladna programova ponuka zadarmo "navzdy" vratane
ceskych programov (vysielanie ceskych programov prebieha v tzv. testovacom rezime a je otazkou ci nebude musiet byt ukoncene - momentalne v rieseni Ceskou radou pre retransmisiu)

- kvalita zakladnych programov je velmi dobra

- moznost dokupenia dalsich programov, ich datovy tok je vsak vyrazne nizsi -- kvalita na urovni digi, taktiez ich je pomerne malo a na ich nizky pocet su vcelku drahe

- treba pouzivat vlastny prijmac, nie je moznost si nic prenajat

- planovany prechod na iny system kodovania /irdeto/, aktualne problemy s hybridnymi ICE kartami v mnohych prijmacoch

--
Cslink:

- plati skoro vsetko co u Skylink, z velkej casti ide o totozne programy, vysiela sa z tej istej druzice

- vacsia flexibilita v kupe dodatocnych programov

- zatial zostavaju pri overenom kodovacom systeme cryptoworks ktory bezproblemovo funguje na vacsine dostupnych prijmacov

- moznost kupy karty platnej na 1 rok za nizku cenu a po roku sa doplati zvysok do ceny "neobmedzenej karty", ak vam bude vyhovovat

- urcite pochybnosti o financnej stabilite firmy

--

UPC

- moznost vyberu pouzitia vlastneho alebo ich prijmaca - na zaklade toho je rozna cena

- dobra kvalita

- siroka ponuka a slusna akciova cena

- neakciova cena prilis nadsadena, a z toho vyplyvajuca nutnost handrkovania sa o cenu vzdy pri konci viazanosti, resp. akciovej ceny
tmhwk
13.01.11,17:34
mirocl
14.01.11,20:17
Zaujímalo by ma, ako je to pri občasnom HD vysielaní (napr. STV3, občas Markiza vysiela nejaký film v HD), či príde až do môjho tv v HD, kebyže mám HD sat. komplet, ale nemám predplatený HD balíček napr. na Skylink.
Taserda
15.01.11,14:11
Zaujímalo by ma, ako je to pri občasnom HD vysielaní (napr. STV3, občas Markiza vysiela nejaký film v HD), či príde až do môjho tv v HD, kebyže mám HD sat. komplet, ale nemám predplatený HD balíček napr. na Skylink.
STV 3 vysielala v HD Olympiádu na dočasnej stanici,tam stačila karta registrovaná v SK,markíza dá film v HD asi 2x za mesiac ale iba v káblovke,cez sat. nie.U nás nie je potreba vysielať v HD pokiaľ sa sipú peniaze z reklám a STV je zadlžená,ak by niekto uchmatol Markíze prvensto v zisku z reklám tak by bola aj v HD a zvládla by to z večera do rána.
http://www.zive.sk/stv-odvysiela-prenosy-z-f1-v-hd-kvalite/sc-4-a-291960/default.aspx
Miloš+
16.01.11,11:32
Čauko. Na tému Digi TV som tu už písal viackrát a môj názor sa nezmenil - hocičo len nie Digi TV. Nekvalitný obraz, šuviksové prijímače, nekvalitné držiaky paraboly (v zime po zatečení vody sa v mraze zdeformoval), nefungujúce EPG a pod. by sa dalo nenáročnému prehliadnuť. Ale o prístupe k zákazníkovi zo strany Digi by som vedel napísať román. Momentálne mám Magio cez satelit, takže môžem porovnať. A tie 2€ čo platím mesačne viac ako v Digi mi za to stoja.
KEJKA
16.01.11,12:11
DIGI -nie som spokojná, nekvalitný obraz pri zhoršenom počasí,
MAGIO -nemám pevnú linku.
SKYLINK - zatiaľ najpravdepodobnejšia možnosť.
==================
momentálne máme z druhého domu z pevnej linky natiahnutý PC kábel, internet cez WIFI v novom domčeku funguje bez problémov.
Stačilo by mi kúpiť obrazovku, alebo aký prijímač, ktorý by tiež fungoval na princípe wifi a mohla by som si pozerať programy cez internet?
pýtam sa úplne laicky, už som v témach na takú možnosť narazila, ale tam šlo o nejaký upgrade starého monitora.
Vďaka vopred za akúkoľvek ale hlavne blbovzdornú radu.
tmhwk
16.01.11,18:01
Kejka, ak sa bavime o sledovani normalneho televizneho vysielania (akoze chces pozerat Markizu, Joj, Novu...) tak ti PC kabel alebo wifi prilis nepomozu. Nie ze by sa tak nedal prenasat obraz, resp. video, ale z roznych dovodov je toto riesenie pre tuto situaciu uplne bezpredmetne. Rozhodne by to nebolo ani blbovzdorne, ani lacne. Nebudem sa teda ani pustat do vysvetlovania ako by sa to riesilo.

Realne riesenie je v podstate kablovka, satelit, televizia cez pevnu linku (tu ako pises nemas) alebo terestrialny prijem (normalne cez antenu zo vzduchu).

Ak je jedinym tvojim dovodom nespokojnosti s DIGI nekvalitny prijem pri zhorsenom pocasi, je mozne dat si skontrolovat presnost nastavenia anteny niekomu kompetentnemu (napr. casto sa robi chyba ze nie je dobre nastaveny tzv. skew - konvertor musi byt spravne pootoceny). Este lepsie je vymenit samotny kovertor (to je taka mala krabicka co je vonku na parabole) ktory si dostala zadarmo do prenajmu od DIGI za iny, kvalitnejsi. Rozdiely mozu byt markantne. Casto sa odporucaju napr. konvertory od firmy Inverto (vid napr. http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/konvertory/lnb-inverto-konvertory/inverto-lnb-singel-black-premium - stoji 7 EUR). Ten od DIGI ale nevyhadzuj - bude ho treba vratit po skonceni abonencie spolu s prijmacom a parabolou.

Ak nie si spokojna s DIGI aj z inych dovodov, na tej istej orbitalnej pozicii vysiela aj UPC direct ale vo vyssej kvalite a silnejsim vykonom. Kusok dalej odtial je aj to Magio. V tomto pripade ide o satelitnu sluzbu, na to ziadnu pevnu linku nepotrebujes (ano, Magio je aj v pozemnej verzii cez pevnu linku).

Kazdopadne, satelitne vysielanie je na pocasie haklive, a pri mimoriadne silnom snezeni alebo dazdi moze dochadzat k drobnym vypadkom. Rozhodne vsak nie je normalne aby ti pri kazdej burke vypadaval signal.

Ak ti staci prijmat len par slovenskych stanic (Markiza, Joj, STVcky, Joj plus, Doma) tak mozes pockat asi pol roka, kym sa snad zacne na Slovensku konecne vysielat digitalne v oboch multiplexoch. Momentalne sa vysiela iba prvy multiplex (Markiza, STV1+2, Joj).

Na prijem ti tak bude stacit antena (v zavislosti od tvojej polohy a a polohy vysielaca) a televizia ktora vie spracovat digitalny signal (to su snad vsetky normalne televizie ktore sa v poslednom roku-dvoch predavaju). Ak mas starsiu televiziu ktora vie spracovat len analogovy signal, bude treba zakupit DVB-T prijmac (cena cca 1000 Sk) ktory s televiziou prepojis (vid napr. http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/dvb-t-digitalne-prijimace).

V pripade ze mas zaujem o ceske programy, tie je mozne prijmat len v casti zapadneho Slovenska a obvykle k tomu treba lepsie anteny, to je nad ramec tohto prispevku. Velmi zavisi od toho kde sa realizuje prijem. Podobne aj rakusania a madari... V pripade zaujmu o madarske programy je treba kupit DVB-T prijmac ktory okrem "tradicnej" normy MPEG2 zvlada aj normu MPEG4, lebo tak sa vysiela v Madarsku. Opat samozrejme zavisi od toho, ci vobec v mieste prijmu je dostatocny signal.

V niektorych castiach Slovenska je mozne prijmat kludne aj 20 roznych televizii z viacerych krajin pomocou digitalneho pozemneho vysielania. Bez akychkolvek mesacnych poplatkov.


DIGI -nie som spokojná, nekvalitný obraz pri zhoršenom počasí,
MAGIO -nemám pevnú linku.
SKYLINK - zatiaľ najpravdepodobnejšia možnosť.
==================
momentálne máme z druhého domu z pevnej linky natiahnutý PC kábel, internet cez WIFI v novom domčeku funguje bez problémov.
Stačilo by mi kúpiť obrazovku, alebo aký prijímač, ktorý by tiež fungoval na princípe wifi a mohla by som si pozerať programy cez internet?
pýtam sa úplne laicky, už som v témach na takú možnosť narazila, ale tam šlo o nejaký upgrade starého monitora.
Vďaka vopred za akúkoľvek ale hlavne blbovzdornú radu.
KEJKA
16.01.11,18:09
ďakujem, budem kupovať novú TV a vybavovať anténu alebo satelit, pravdepodobne až v lete, neponáhľam sa.
len syn cez NB a to wi-fi internetové pripojenie sledoval normálne vysielaný film, tuším na markíze. Tak som si myslela, že s väčšou obrazovkou to bude pohodlnejšie a rovnako jednoduché.
zatiaľ však ďakujem.
amara
01.02.11,09:06
Máme Skylink, Digital Satelite OPTICUM4060CXPLUS /2-konvertor/ na 1 televízor Samsung. Potrebujeme ďalší televízor. Chcem sa spýtať, či potrebujeme Ďalšiu parabolu alebo sa to dá nejako prepojiť, aby bolo možné sledovať- prepínať programy nezávisle na sebe. Poraďte ako to urobiť: aký televízor, z tej karty Skylink bude možné to sledovanie programov nezávisle na sebe?
Letko
01.02.11,10:45
Potreboval by som poradiť od niekoho skúsenejšieho,chcem si vybrať satelitnú TV a neviem, čo je lepšie Digi TV alebo Skylink?
Čo som sa zatiaľ ja dozvedel, keďže začínam riešiť ten istý problém, Digi TV má o niečo zníženú SD kvalitu, zatiaľčo Skylink vysiela v SD kvalite. V obchode mi predavač pustil tú nižšiu a taktiež SD kvalitu a poviem vám, že to bol neskutočný rozdiel. Pokiaľ ti stačia slovenské programy, kúp si len obyčajnú anténu a pozeraj digitálne vysielanie cez DVB-T tuner, je to najlacnejšie, aj keď zatiaľ obmedzené. Tiež sa to vysiela v SD kvalite.
Záver - kúp si Skylink
gabriela.didiova
01.02.11,15:33
ďakujem za radu, budem uvažovať o zmene na skylink
242micro
01.02.11,17:36
nikdy digi
legolas
02.02.11,06:40
..ja mám Digi niekoľko rokov a som max. spokojný, príjem je stabilný a pohybuje sa od 92 do 98%...
KEJKA
02.02.11,07:39
nám DIGI vypadáva pravidelne, menili karty aj skrinku viackrát.
Po 2 mesiacoch, čo to funguje bez závad, včera zasa vypadli všetky kanály. Zistilo sa, že poslednú zmenu - nejaký evidenčný kód napriek nahláseniu si nezapracovali do systému, tak kartu zablokovali..... pol dňa im trvalo, kým si prišli na chybu..........
deane7
16.02.11,08:05
Kolega má digi-tv a je max. spokojný. Montoval mu to niekto po známosti, dal mu tam vraj lepší prijímač. Vraj mal v aute rôzne a povedal mu že "tento Ti nedám" Telku má fulHD LG a nikdy nemá nekvalitný obraz. A stačí sa pozrieť na ich programovú ponuku a porovnať s inými poskytovateľmi, asi zruším káblovku a dám digi.
KEJKA
16.02.11,14:58
no hej, po známosti s lepším vybavením - beriem. Ale štandardne dávajú aj podľa vyššie uvedených príspevkov humus.
lubko6394
17.02.11,06:06
Kolega má digi-tv a je max. spokojný. Montoval mu to niekto po známosti, dal mu tam vraj lepší prijímač. Vraj mal v aute rôzne a povedal mu že "tento Ti nedám" Telku má fulHD LG a nikdy nemá nekvalitný obraz. A stačí sa pozrieť na ich programovú ponuku a porovnať s inými poskytovateľmi, asi zruším káblovku a dám digi.

Son tu mimo tému, ale nedá mi. Kedysi pred dvoma rokmi som mal Digi bv Emu, tú kvalitu resp. nekvalitu som videl, lenže ono je to vlastne tým, že stále mám oficiálne UPC direct a Skylink. Ja osobne som sa na Digi nemohol pozerať, šiel som na UPC, ale ani ti nie je to pravé orechové a ked sa mi zazdá, že čosi v obraze nie je v poriadku preľadujem na Skylink. Problám ke asi to, že musí mať ten obraz od providerov k dispozícii dlhšie a ono sa ukáže čo je lepšie. Samozrejme, že pri prechode z analógu na Digi je možné hovoriť o zlepšení, lenže nie je zlepšenie ako zlepšenie. Btw veľa robia aj televízie - ešte som nevidel Vinnetoua aby sa za ním nerozostrovalo pozadie, asi to všetci kedysi dávno preklopili na digitál a rovnako blbo by to vyzeralo aj na ARTE HD.
deane7
17.02.11,11:23
Ja som kolegovi povedal že čo som sa tu dočítal a on sa tomu smial. On si antény a satelity sám montuje, že to má také hobby, vyzná sa v tom dosť dobre. Ten satelit od digi mu asi nejaký kamarát robil. Povedal mi že asi aj oni sú nútení sa zlepšovať, keďže konkurencia je veľká. Niečo v tom asi bude.
anonym222
17.02.11,19:16
Kolega má digi-tv a je max. spokojný. Montoval mu to niekto po známosti, dal mu tam vraj lepší prijímač. Vraj mal v aute rôzne a povedal mu že "tento Ti nedám" Telku má fulHD LG a nikdy nemá nekvalitný obraz. A stačí sa pozrieť na ich programovú ponuku a porovnať s inými poskytovateľmi, asi zruším káblovku a dám digi.
Tak ten tvoj kolega si teda na Digi-TV svoju telku asi veľmi neužije, však?
Je max. spokojný, pretože asi nič lepšie nevidel. Neide iba o to že Digi montuje nekvalitné komponenty, ale hlavne to že používa asi najnižšie dátové toky.
deane7
17.02.11,19:43
Prečo by lepšie nevidel? Nikdy nemal žiaden problém, žiadne štvorčeky ako tu píšu. Montoval mu to po známosti. Má doma aj druhý satelit na dve družice a má teda s čím porovnať. Ešte má aj anténu na pozemné digi vysielanie.
A hlavne tá ich programová ponuka. Ja si chcem kúpiť telku max 40" LED. je pravda že on má fullHD ale 32".
Myslíš že to mojej žene na sledovanie Dámskeho magazínu nebude stačiť to digi? Ja pozerám tak hokej iba MS a so synom hlavne F1. Myslíš že mi to stojí za to kupovať prijímač na 2 telky? U digi dual set box dostanem zadarmo. Ja Full HD chcem využiť hlavne na prepojenie s compom.
pepsikova
17.02.11,20:02
Tak ten tvoj kolega si teda na Digi-TV svoju telku asi veľmi neužije, však?
Je max. spokojný, pretože asi nič lepšie nevidel. Neide iba o to že Digi montuje nekvalitné komponenty, ale hlavne to že používa asi najnižšie dátové toky...

..no teda môj Philips s Panasonicom, plazmáče s priemerom obrazovky 107 sú s Digi nadmieru spokojné..obraz čistý,jasný, prechod staníc dokonalý,stačí základný balík...nikdy žiadny výpadok ...asik mám šťastie..trvá už 3 roky...
lubko6394
18.02.11,07:25
Prečo by lepšie nevidel? Nikdy nemal žiaden problém, žiadne štvorčeky ako tu píšu. Montoval mu to po známosti. Má doma aj druhý satelit na dve družice a má teda s čím porovnať. Ešte má aj anténu na pozemné digi vysielanie.
A hlavne tá ich programová ponuka. Ja si chcem kúpiť telku max 40" LED. je pravda že on má fullHD ale 32".
Myslíš že to mojej žene na sledovanie Dámskeho magazínu nebude stačiť to digi? Ja pozerám tak hokej iba MS a so synom hlavne F1. Myslíš že mi to stojí za to kupovať prijímač na 2 telky? U digi dual set box dostanem zadarmo. Ja Full HD chcem využiť hlavne na prepojenie s compom.

Má doma aj druhý satelit na dve družice a má teda s čím porovnať.

Problém nie je v družiciach, ale v prijímaných programoch. Skús si pozrieť free nemecké HD programy z Astry 19 a potom možno pochopíš čo vlastne ten tvoj TV dokáže. A ešte ostáva otázka tvojej vzdialenosti od TV. Ja mám 32 v spálni. Na obývák je treba čosi väčšie, lebo u HD by pri uhlopriečke 40 mala byť pozorovacia vzdialenosť okolo 2 metrov, lebo sk tam máš 4 metre, tak HD od SD nerozoznáš.

Myslíš že to mojej žene na sledovanie Dámskeho magazínu nebude stačiť to digi?
Určite áno. Programy TV Doma a JOJ Plus idú podľa mňa v mizernej kvalite už priamo zo štúdia, takže je úplne jedno z ktorého satelitu a od ktorého operátora to budeš mať.
anonym222
18.02.11,19:23
Prečo by lepšie nevidel? Nikdy nemal žiaden problém, žiadne štvorčeky ako tu píšu. Montoval mu to po známosti. Má doma aj druhý satelit na dve družice a má teda s čím porovnať. Ešte má aj anténu na pozemné digi vysielanie.
A hlavne tá ich programová ponuka. Ja si chcem kúpiť telku max 40" LED. je pravda že on má fullHD ale 32".
Áno ponuka je dobrá, možno najlacnejšia, ale iba na úkor kvality.

Na digy mu je telka s Full HD vieš na čo?



Myslíš že to mojej žene na sledovanie Dámskeho magazínu nebude stačiť to digi? Ja pozerám tak hokej iba MS a so synom hlavne F1. Myslíš že mi to stojí za to kupovať prijímač na 2 telky? U digi dual set box dostanem zadarmo. Ja Full HD chcem využiť hlavne na prepojenie s compom.
Na seriály áno, tak ako píše lubko6394, ale na športové prenosy by som si vybral radšej niečo iné. Prečo asi sa najmä športové programy vysielajú v HD kvalite? Rýchle zmeny v obraze si vyžadujú vysoký dátový tok, a toto digy chýba.
deane7
20.02.11,10:08
Pozeral som ponuku CSlink, tá sa mi pozdáva viac, hlavne tých mojich 6, neplatil by som za kraviny, ktoré určite nebudem pozerať.
Taserda
20.02.11,11:26
Ak sa dnes niekto rozhoduje odísť od Dig1 tv tak by mal trošku počkať.Skylink sa chystá na výmenu kariet a karta s novým kod systémom musí sedieť s daným tipom prijímača schopným ju prečítať.Je to neprehľadné a nepredvídateľná situácia,ale ak predsa tak kúpte prijímač aj so slotom na dekodovací modul (poistka).
CSLink zmenil majiteľa a tam to bude podobné.Kod systém Criptowrks je prelomený,problém má aj UPC. http://www.zive.sk/prelomili-kodovaci-system-upc-direct-piratsky-mozno-sledovat-vsetky-programy/sc-4-a-292390/default.aspx
mpca
20.02.11,14:04
@Taserda len nepodliehaj panike :)
A aj keby nahodou sa menili karty tak ich musia vymeniť bezplatne! ;)
deane7
20.02.11,15:09
Vymenia ich bezplatne ale už nebudeš mať na Sk Novu, Primu ...
mpca
20.02.11,15:30
@ deane7 prečo myslíš že tam nebude nova a prima?
deane7
20.02.11,15:31
A ako je to s TV prijímačmi, ktoré už majú v sebe aj satelitný prijímač? V tom sa zatiaľ nevyznám.
deane7
20.02.11,15:34
@ deane7 prečo myslíš že tam nebude nova a prima?

Niekde som to čítal, Česi nechcú aby sa u nás Nova a Prima vysielala. Aj u nás ich káblovka musela vyhodiť z ponuky. Však aj na ich stránke je to označené dvomi hviezdičkami. Ja ich aj tak prechčím, lebo si kartu kúpim v ČR.
Jaroslav Dorusinec
20.02.11,15:38
DIGI tv urcite nie ja mam skylink zaplatim si po predoslych nakladoch 9E mesacne za dobry balik stanic a je to moje a nikomu neustale platit nemosim. som za skylink
smutok
21.02.11,07:23
My máme od r.2006 Digi.Predtým sme mali UPC.Sme veľmi spokojní,aj prístup,cena,programy,či užkvalita alebo kvantita.Nekockuje,dobrý príjem.Keď sme mali UPC,tak boli stále problémy.Kockovalo,meškalo AUDIO,duchovia. a tá premrštená cena :mee:!!!Televízor máme ten istý.Skylink nemáme,pokiaľ som dobre čítala na fórach,tak skylink má viac ľudí na horách,oproti Digi.Je to môj názor.Príjemný deň.
Taserda
21.02.11,11:35
@Taserda len nepodliehaj panike :)
A aj keby nahodou sa menili karty tak ich musia vymeniť bezplatne! ;)
UPC ak bude meniť tak musí bezplatne ale Skylink http://www.parabola.cz/zpravicky/13660/skylink-pracujeme-na-planu-vymeny-karet/ hľadá možnosť ako povedať zákazníkom že musia zaplatiť ak idú na Criptowrks a ich prijímač+ karta nie sú schopný dekódovať čisté IRDETO.Dnes predávajú karty Irdeto a ICE karty.V ICE karte je Irdeto+Criptowrks,Criptow. chcú odpojiť a Irdeto ide iba v málo prijímačoch.Kto dnes kúpi kartu ICE + prijímač s podporou iba Criptow. tak tam musí dbať o to aby mal kam dať kartu v ktorej je podpora iba Irdeta a kupoval všetko iba v predajni satelitnej technyky!!!Sam skylink dal do predaja karty s Veľkým nápisom Irdeto a Malinkím ICE,na ktorých sú obe systémy a idú v skoro každom prijímači vďaka ešte zatiaľ fungujúcemu Criptowrksu a Čisté Irdeto ktoré ide v malom počte prijímačov.ICE karty sú biele,fialové a asi aj modré (nie som si istý).V hepermarkete a elektre Vám môže neznalý predavač spôsobiť nechtiac problém ktorí sa prejaví po odpojení Criptowrsu.Najhoršia situácia by bola ak bude musieť zákazník doplatiť za novú kartu a potom zistí že mu v jeho prijímači nefunguje a musí investovať do kúpi modulu ak má jeho prijímač naň slot (asi 15€),ak nie tak kúpiť nový prijímač,okrem peňazí sú to aj starosti.
deane7
21.02.11,14:55
A niektoré televízory majú v sebe prijímač a slot na tie karty?
Taserda
22.02.11,12:27
deane7
22.02.11,13:12
Takže musí mať DVB-S2 vstup? Ja viem že píšu že to neni dobré riešenie, že lepšie je kúpiť zvlášť prijímač, ale to práve by som nerád. Kopa krabíc, káblov, ďaľšia spotreba energie atď.
mpca
22.02.11,14:01
No aby som trochu to upravil na správnu mieru slot na karty ma takmer každý TV s digitálnym tunerom. Teda majú slot na CI modul do ktorého sa vkladá dekódovacia karta. Nezáleží či TV má DVB-T alebo DVB-S či DVB-S2 tuner.
Taserda
22.02.11,19:08
Takže musí mať DVB-S2 vstup? Ja viem že píšu že to neni dobré riešenie, že lepšie je kúpiť zvlášť prijímač, ale to práve by som nerád. Kopa krabíc, káblov, ďaľšia spotreba energie atď.
Dnes predávané tv majú asi každý okrem analogového tuneru aj dvbt čo je pozemné digitálne vysielanie a to je vlastne obdoba satelitného vysielania s porovnateľnou kvalitou aj vymoženosťami (EPG ...) ,DVB-T vysielanie v EU je v kompresnom formáte mpeg2 a v mpeg4 , satelitné používa tie isté formáty akurát ma väčší dosah ako to pozemné dvb-t.Kopa tv má aj dvb-c tuner,c znamená káblovú tv a dvb-s je satelitný tuner.Prípona dvb-s2 znamená že je použiteľný pre príjem v HD rozlíšení.Aby to nebolo taká jednoduché tak dodám že aj niektoré SD stanice sa dajú pozerať iba na sat.prijímači ktorí je HD,nie je ich veľa ale bude ich stále viac kôli nízkym nákladom,napr. doku cs.
dvb-s2 vstup neexistuje satelit HD aj SD používa rovnaký vstup.
sorrceress
23.02.11,09:40
mam skylink už druhý rok ani raz nebol výpadok signalu ani nebýva zrnitý obraz som s nim absolutne spokojná
lubko6394
23.02.11,13:38
mam skylink už druhý rok ani raz nebol výpadok signalu ani nebýva zrnitý obraz som s nim absolutne spokojná

Zrnitý nemôže byť zo satelitu žiaden - teraz je to všetko už digitál a ten bud je alebo nie je. Pri slabom signáli dochádza k rozkockovaniu obrazu resp. čiernej obrazovke. A malý datový tok sa prejavuje rozmazanosťou obrazu pri pohybe. A ak nejaké zrno je, tak je to nekvalitou v štúdiu - niektoré seriály na JOJ Plus sú toho príkladom.
deane7
25.02.11,10:03
Chcel by som kúpiť konventor na 4 prijímače, samozrejme s možnosťou HD na 2 satelity. Ktorý by ste mi doporučili?
http://www.abcom.sk/produkt/lnb-mascom-monoblock-43-quad-mc-m4-qs03-306492.html môže byť?
Taserda
25.02.11,18:01
Môže biť,pre HD nie sú iné konvertory ako pre SD,pozície 23,5°e a 19,2°e sú u nás v pohode.
MAVEL
28.02.11,08:16
skusim to zhrnut. (vsetko je uvedene ako sateliny prijem, nie kablovka!)

Digitv
je vhodny pre nenarocnych divakov s velkou davkou trpezlivosti a tolerantnosti. Digi TV je skor urcena pre starsie typy TV prijimacov. A plazmova TV si vie lepsie poradit s kvalitou Digi TV ako LCD.
Problemy, ktore tu ludi pisu o vypadkoch a o stvorcekovani je zial sposobene nekvalitnym naladenim parabol technikmi od Digi. Dobre nastavena parabola moze vypadavat len pri silnych lejakoch, burkach a pri zapadani vlhkym snehom... Tiez zalezi, aky vietor je vdanej lokalite prijmu. Tam by som volil kvalitnejsu parabolu a drziak. Parabola by mala byt min. 80cm. Nemozete si vybrat prijimac alebo pouzit vlastny. Poukonceni vracate parabolu, konveror i drziak. Neoplati sa od nich zakupit nic. Za tie peniaze dostanete nove a kvalitne komponenty.
Prijimac po ukonceni musite tiez vratit. ak by ste ho chceli odkupit, bude vam na nic. /neda sa pouzit u ineho poskytovatela/
Vyhodou su nizke alebo ziadne pociatocne naklady

UPC
kvalitnejsia sluzba ako Digi tv. Po prestahovani sa na druzicu Thor sice stale nieco doladuju, no maju lepsi datovy tok ako Digi TV. Prijimac tiez mozete od UPC dostat zapozicany. Mozete tiez pouzit vlastny prijimac alebo si kupit taky, ako vam vyhovuje (napr. i s nahravanim a timeshiftom).
Montaz, konvertor, parabolu s drziakom si musite zaplatit.

Magio nie az tak kvalitny obraz ako reklamuju :). Pozicovnu mozete vyuzivat, len ak mate kvalitne pripojenie na internet. Prijimac nemozete pouzit vlastny. Dodaju vam ho. Po ukonceni zmluvy vam zostava parabola, konvertor drziak i kabel. Prijimac sa neda pouzit u ineho poskytovatela.

Skylink
Najkvalitnejsia satelitna sluzba. SK i CZ programy bez mesacnych poplatkov.
Moznost predplatit si platene programy podla potrieb. Napriklad len na december (Vianoce)
Ziadna zmluva. Mozete si vybrat prijimac podla vasich predstav. Niektore firmy dokonca ponukaju montaze s jednou kartou. Oplati sa to ak by ste si chceli predplacat balik multi na viac TV. Ak prijimace tuto moznost nepodporuju, alebo to firmy nerobia, mate moznost objednat si druhu kartu Next. Poplatok za službu Druhá karta je 3,30 EUR mesačne alebo 36,30 EUR ročne. Zariadenia ste si zakupili a su vase. Nemusite riesit iny prijem. Parabola postacuje 60cm ak neriesite prijem z viacerych druzic a montuje vam to firma, ktora vie kvalitne nastavit parabolu. Bezne sa vsak pouziva 80cm s monoblockom pre prijem Eurosportu a ine z druhej druzice...

CSLINK
alternativa Skylinku.
Programova ponuka sa od Skylinku mierne odlisuje. Programy AXN, Spectrum atd. CSlink ma SK i CZ programy tiez gratis. Platba za platene programy je ina. Mozete si zaplatit i svoje vybrane programy (napr. mojich sest, film, sport..)
Cenovo vsak velmi neusetrite oproti baliku Multi pri Skylinku. Karty su o nieco lacnejsie ako u Skylinku. Vyber je na kazdom, ci uz ide o CSlink alebo Skylink.
Teraz novy vlastnik predpokladaju sa zmeny. Dufam, ze k lepsiemu.

Este dodam, ze CZ programy Nova, Prima a pod. oznacene ** ma Skylink i CSlink v ponuke pre SR i CR.** znamena, ze prijem tychto programov moze byt obmedzeny. Mozu ich kedykolvek vypnut alebo obmedzit prijem napr. sportovych prenosov.

Ak mam udelovat miesta v zhrnuti kladov a zaporov, tak Skylink mi vychadza najlepsie. Cslink zatial nevyhodnocujem pre chystajuce sa zmeny. Dalej bude asi UPC. Magio dost zavadza (vramci platnych zakonov) a snazi sa maskovat cenu rozdelenim platieb, preto je u mna na predposlednom mieste pred Digi TV.
deane7
01.03.11,11:57
Este dodam, ze CZ programy Nova, Prima a pod. oznacene ** ma Skylink i CSlink v ponuke pre SR i CR.** znamena, ze prijem tychto programov moze byt obmedzeny. Mozu ich kedykolvek vypnut alebo obmedzit prijem napr. sportovych prenosov.

Preto by som radšej kúpil kartu CSlink v ČR aby som bol lokalizovaný tam.
paloo
01.03.11,18:12
Preto by som radšej kúpil kartu CSlink v ČR aby som bol lokalizovaný tam.
Nie je dôležité kde ju kúpiš ale kde je registrovaná:D
Aby bolo jasno http://www.cslink.cz/sk/prakticke-tipy/zakaznicke-tipy/k-stiahnutiu/download--registracny-formular-25/
deane7
01.03.11,21:25
Takže ak by som chcel mať istotu že mi nevypnú tie stanice tak registrovať v ČR? To by nebol problém.
deane7
02.03.11,07:08
lubko6394
02.03.11,08:07
Takže ak by som chcel mať istotu že mi nevypnú tie stanice tak registrovať v ČR? To by nebol problém.

Ale bol - potom môžeš prísť o tie slovenské, čo by zase nemali ísť v čechách...
deane7
02.03.11,09:48
Tie môžem predsa pozerať aj cez terestriálny vysielač.
Taserda
02.03.11,09:54
Ale bol - potom môžeš prísť o tie slovenské, čo by zase nemali ísť v čechách...
Na karte CSlink je možnosť zmeny regionu cez SMS hoc aj každý deň.
lubko6394
02.03.11,10:29
Na karte CSlink je možnosť zmeny regionu cez SMS hoc aj každý deň.

Ideál teda je prilepiť mobil k diaľkovému aby som si mohol prepnúť z SK na CZ a naopak. Ako hovoria vyhodňare: Aj tak še da.

Riešenie je predsa 2 karty 1x evidovaná na Slovensku a 1x evidovaná v Čechách.

A ten terestriál z NMnv nekomentujem, bavíme sa o satelitnom príjme a pohodlí, trebárz si cez EPG vybrať čo si pustím a prečo by som to mal robiť 2 dialkovými, ked je možnosť jedným a ešte rozmýšlať ktoré uchopiť ?
deane7
02.03.11,11:32
a čo televízor zapínáš ovládačom od satelitu?
lubko6394
02.03.11,12:52
a čo televízor zapínáš ovládačom od satelitu?

Nie, na Tv mám také tlačítko na zapnutie, to stlačím a potom diaľkovým prepnem na HDMI 1. Potom už používam len DO od satelitu ( aj na hlasitosť ).
deane7
02.03.11,13:17
Človeče, Ty máš na zapnutie tlačítko? Ja len poviem heslo. ;o))

http://www.supermont.sk/#kategoria1=10%20Paraboly&kategoria2=null&kategoria3=null&page=2&func=loadProducts2.php
Poznáš túto firmu? Mohol by si keď si zo Soblahova. Chcel by som tam kúpiť parabolu a konventor. Ja som teraz vyrobil anténu na terestriál, idem vyskúšať čo na ňu chytím, či sa mi nepodarí český multiplex.
lubko6394
02.03.11,19:41
Človeče, Ty máš na zapnutie tlačítko? Ja len poviem heslo. ;o))

http://www.supermont.sk/#kategoria1=10%20Paraboly&kategoria2=null&kategoria3=null&page=2&func=loadProducts2.php
Poznáš túto firmu? Mohol by si keď si zo Soblahova. Chcel by som tam kúpiť parabolu a konventor. Ja som teraz vyrobil anténu na terestriál, idem vyskúšať čo na ňu chytím, či sa mi nepodarí český multiplex.

Skúšaj čo chceš, v NMnV som býval 25 rokov a dnes tam pracujem, takže to, čo sa tam deje poznám. Paraboly mám 3, 1x125 a 2x 80, všetky s twinmi a motormi, tie idú na 2x Full HD a 1xna SD. Komponenty kupujem bud v TN v Ansate, alebo v Abcome v Topolčanoch. A s tou amatérčinou s terestriálom mi pripomenulo moju 7,5 metra dlhú logaritmickoperiodickú anténu ktorú som za totality chcel použiť na príjem rakúskej O3, a ked som ju vytrepal na strechu, tak som síce chytil aj O3, ale lepšie mi išli stanice z Juhoslávie - to Rakúsko som asi preskočil.
Skúšať Javorinu je síce pekné, ale uvedom si, že zo satelitu máš všetko to, čo Ti Javorina poskytne a máš to z jedného miesta, akurát, že ked chceš mať totálne všetko, tak to vyžaduje 2 karty - SK + CZ. Ja som to vyriešil komplikovanejšie a to tak, že v prijímačoch mám zdielané 3 karty - Skylink Sk, CZ + UPC a ten terestriál beriem asi z Javoriny len na kus drotu a beriem to ako bonus ( aj tak mi ide len v obýváku a sito z povaly, ktoré potrebuje napájanie predzosilovača ani nepoužívam ) ale uvidíme, čo bude v apríli, ked naštartujú 2.MUX. Inak sa dajú niektoré veci kúpiť u Vrbu oproti Palme, len pre mna je málo špecializovaný. Takže doporučujem nabudúce niekoho nezhadzovať len preto, že býva na dedine -btw. dalších 25 rokov som býval v krajskom Trenčíne... ale nie preto sa v tom trochu vyznám.
deane7
02.03.11,20:07
A čo ja Ťa zhadzujem? Ja som sa len pýtal či nepoznáš tú firmu keď bývaš blízko. Však ja som z kopaníc a okná máme otočené do hnoja. Keď máš toľko platených kariet tak si to asi môžeš dovoliť. Ja nie. To terestriálne by som mal tiež len ako doplnok, teda pre prípad že by vypli pre Sk české stanice alebo v prípade že by som mal lokalizovanú kartu v ČR tak ak by zrušili sk. Teda STV nezrušia, iba ak Narkózu a Jojku. Jednoducho to nejak musím poriešiť. Doteraz mám káblovku a 100 Hz televízor, neni ešte starý a nemôžem vyhadzovať dobré veci. No už musím kúpiť do obyváku nový. Chcel som Samsung LED s DVB-S tunerom aby som nemusel kupovať naraz aj HD prijímač. Jednoducho sa snažím vyriešiť situáciu.
A Trenčín nebol 25 rokov krajským mestom. ;o)) Ja som býval vo väčšom meste kedysi, o to ale nejde. Nebudeme sa predsa hádať ako malé deti kto býva v akom meste, ako vravím, detstvo som prežil na kopaniciach do 18-tich rokov.
lubko6394
03.03.11,06:42
A čo ja Ťa zhadzujem? Ja som sa len pýtal či nepoznáš tú firmu keď bývaš blízko. Však ja som z kopaníc a okná máme otočené do hnoja. Keď máš toľko platených kariet tak si to asi môžeš dovoliť. Ja nie. To terestriálne by som mal tiež len ako doplnok, teda pre prípad že by vypli pre Sk české stanice alebo v prípade že by som mal lokalizovanú kartu v ČR tak ak by zrušili sk. Teda STV nezrušia, iba ak Narkózu a Jojku. Jednoducho to nejak musím poriešiť. Doteraz mám káblovku a 100 Hz televízor, neni ešte starý a nemôžem vyhadzovať dobré veci. No už musím kúpiť do obyváku nový. Chcel som Samsung LED s DVB-S tunerom aby som nemusel kupovať naraz aj HD prijímač. Jednoducho sa snažím vyriešiť situáciu.
A Trenčín nebol 25 rokov krajským mestom. ;o)) Ja som býval vo väčšom meste kedysi, o to ale nejde. Nebudeme sa predsa hádať ako malé deti kto býva v akom meste, ako vravím, detstvo som prežil na kopaniciach do 18-tich rokov.

Však tie Skylinky mám len základ bez poplatkov, akurát na tú CZ som si zaktivoval Novu HD. TV so sat tunerom - nikdy, odíde CW a si v kýbli, radšej TV bez tuneru a STB zvlášť, a dnes už ani HD nie sú príliš drahé, dá sa meniť FW a tým je šanca preprogramovať čítačku - keby náhodou bolo treba.
Taserda
03.03.11,09:29
-TV so sat tunerom musí mať slot pre dekódovací modul a ten sa vloží podľa potreby dekodovania.
-Jeden ovládač pre TV aj Satelitný prijímač má napríklad Ferguson Ariva 200 HD.
-Zmena regionu je dobrá vec pre prípad keď dôjde k neprístupu na českú ponuku zo slovenskej karty ako to bolo počas HD vysielania STV3,mať obe je lepšie a aj drahšie.Ja mám obe ,dlho som však mal iba českú a naše som mal cez DVB-T
--Ináč verím tomu že v blízkej budúcnosti budú regionálne stanice v DVB-T pre ktoré sa oplatí mať spojazdnená aj anténu.
lubko6394
03.03.11,10:04
-TV so sat tunerom musí mať slot pre dekódovací modul a ten sa vloží podľa potreby dekodovania.

No a zaplatíš za nový modul. Ak máš v STB čítačku, tak preprogramuješ a ideš.
Taserda
03.03.11,10:22
-TV so sat tunerom musí mať slot pre dekódovací modul a ten sa vloží podľa potreby dekodovania.

No a zaplatíš za nový modul. Ak máš v STB čítačku, tak preprogramuješ a ideš.
Súhlas, ale táto porada je myslím všeobecnejšia a pre ľudí ktorí chcú hlavne sledovať vysielanie a zachádza to do podrobností a zložitosti a preto je väčšine ľudí jednoduchšie rýchlejšie a zrozumiteľnejšie vymeniť CAM modul za možno 15€ a pozerať a nie študovať a meniť FW.Ja osobne som tiež za samostatný prijímač,mením ich po roku ale chce to byť v obraze a...
lubko6394
03.03.11,12:21
Súhlas, ale táto porada je myslím všeobecnejšia a pre ľudí ktorí chcú hlavne sledovať vysielanie a zachádza to do podrobností a zložitosti a preto je väčšine ľudí jednoduchšie rýchlejšie a zrozumiteľnejšie vymeniť CAM modul za možno 15€ a pozerať a nie študovať a meniť FW.Ja osobne som tiež za samostatný prijímač,mením ich po roku ale chce to byť v obraze a...

Možno, ale výbehový. Dnes cena Modul Irdeto CI licencovaný je cez net 40 Eur. A najjednoduchšie pre užívateľa je mať dobrého predajcu. A ako stálemu zákazníkovi mi to upraví skoro zadara.
pcgambler
03.03.11,12:34
Najlepšie bez TV. My už pol roka :)
deane7
03.03.11,17:00
TV so sat tunerom - nikdy, odíde CW a si v kýbli,
A to je neopraviteľné? Ak sa na TV čokoľvek pokazí tak nepozerám. A predsa mám ešte v spálni a syn v izbe. A ešte mám jednu vonku pod prístreškom. A tú 70" 100Hz dobrú a nie starú predsa nevyhodím.
A ešte jedna maličkosť by ma zaujímala. Ľudia (hlavne starší) si pokúpili prijímače k starým telkám a tie lacné majú len príjem MPEG2, no ďaľšie multiplexy by mali ísť v MPEG4. Takže budú kupovať nové?

Ja osobne som tiež za samostatný prijímač,mením ich po roku ale chce to byť v obraze a...
Ak si to môžeš dovoliť alebo Ťa to baví meniť po roku, no nie každý na to má.
lubko6394
04.03.11,06:57
Pardón. Vyjadril som sa zložito. Takže ide o to, že tie karty čo vydával Skylink potrebujú modul Cryptoworks, tie novšie modul Irdeto. Takže TV sa nemusí pokaziť, podpora CW má skončiť v 2012 a čo bude to s určitosťou nevie povedať ani pán Glasník. A nepleť sem terestriál s MPEG2 a 4. Technika ide dopredu tak, že ani nestíham, kde sú tie časy ked boli hitom kazeťáky a ešte donedávna VHS a už šup cez CD na DVD a teraz USB kľúč. A o cenách sa nebavím. Prvý farebný TV ma stál 15 000 Kčs, ked som zarábal 2500 mesačne, dnes 500 Eur a kým si ho doma nainštalujem, tak už je zastaralý, lebo podsvietenie 3D... A ten konvertor čo sme kupovali, ked Javorina začala vysielať druhý program stál 720 Kčs a Husák ani nerozmýšľal ako to zadotovať dôchodcom ako to robí terajšia vláda pri STB DVBT za 20 Eur.
deane7
04.03.11,09:34
No a prečo sa tu nemôžem spýtať na ten terestriál keď ním chcem riešiť prípadné vyradenie napr. slovenských programov z českého skylinku? Jednoducho chcem to riešiť komplexne. Kedysi ma to bavilo zlučovať antény, zosilovať signál atď.
Teraz som sa zase dočítal o zdieľaní jednej karty medzi troma prijímačmi ktoré sú prepojené, to by môj problém vyriešilo.
lubko6394
04.03.11,09:54
No a prečo sa tu nemôžem spýtať na ten terestriál keď ním chcem riešiť prípadné vyradenie napr. slovenských programov z českého skylinku? Jednoducho chcem to riešiť komplexne. Kedysi ma to bavilo zlučovať antény, zosilovať signál atď.
Teraz som sa zase dočítal o zdieľaní jednej karty medzi troma prijímačmi ktoré sú prepojené, to by môj problém vyriešilo.

Ja mám 3 prijímače a zdielam 3 karty. Pozri tuto: http://www.ab-forum.info/index.php

A u Vrbu som videl 1 prijímač pre 2 TV.
deane7
04.03.11,10:52
satelitný prijímač pre 2 TV? No ale diaľkový ovládač ako? Teda ak to bude fungovať to by bolo dobré. Stačilo by mi zdieľať jednu kartu.
lubko6394
04.03.11,14:13
satelitný prijímač pre 2 TV? No ale diaľkový ovládač ako? Teda ak to bude fungovať to by bolo dobré. Stačilo by mi zdieľať jednu kartu.

Ja som to tam zbadal náhodou, čosi podobné je možno toto : http://www.satelitnatechnika.sk/?cmd=produkty&flag=detail&id=175

Ale možno je ešte niečo dalšieho.
deane7
04.03.11,14:38
Dík za tento link, to si musím pozrieť zblízka. Ak by to fungovalo tak, že by som do toho dal druhú kartu tak to by mi stačilo. Videl som niekde tú primárnú kartu HD a sekundárnu SD. Musím si to pozisťovať presne skôr, než niečo kúpim. A je to celkom lacné.
Taserda
04.03.11,16:38
A to je neopraviteľné? Ak sa na TV čokoľvek pokazí tak nepozerám. A predsa mám ešte v spálni a syn v izbe. A ešte mám jednu vonku pod prístreškom. A tú 70" 100Hz dobrú a nie starú predsa nevyhodím.
A ešte jedna maličkosť by ma zaujímala. Ľudia (hlavne starší) si pokúpili prijímače k starým telkám a tie lacné majú len príjem MPEG2, no ďaľšie multiplexy by mali ísť v MPEG4. Takže budú kupovať nové?

Ak si to môžeš dovoliť alebo Ťa to baví meniť po roku, no nie každý na to má.
Starý sa predá, vždy sú to starostlivo vybrané s ohľadom na to čo dokážu vzhľadom k cene.No a keď ma baví stráviť čas doma a nie v krčme tak to ani finančná strata nie je.
deane7
05.03.11,04:30
Čo je to "krčma"? To nepoznám. Ale ja nezvyknem tak veci točiť každý rok nové. Ja si vždy myslím že ak to neni dobré pre mňa tak ani pre druhého nie.
http://www.satelitna.tv/zdielanie-kariet/
Trochu googlím a niečo som aj vygooglil, musím to poriešiť.
Taserda
05.03.11,17:22
Čo je to "krčma"? To nepoznám. Ale ja nezvyknem tak veci točiť každý rok nové. Ja si vždy myslím že ak to neni dobré pre mňa tak ani pre druhého nie.
http://www.satelitna.tv/zdielanie-kariet/
Trochu googlím a niečo som aj vygooglil, musím to poriešiť.
Keď to poriešiš a bude fungovať tak daj vedieť.
Theo
05.03.11,17:39
Ešte sa pophybujeme v intenciach Digi alebo Sky link?
Ak amo:Ak máš HD televizor-tak Skylink.Karta sa zdiela aj na 3 TV.
Ak chceš v zaklade cviac programom /najmä prirodovedne a.p.tak Digi.Budú davať aj nove rec.HD-.Ale na 2 TV si objednaj Digi dual.
A pozeraš nezavisle 2x programy digi.
deane7
05.03.11,17:49
Keď to poriešiš a bude fungovať tak daj vedieť.

Dnes som sa zastavil v jednej predajni a že neni problém. Ukázal mi nejaké prijímače s ktorými to urobí. No ešte som pozeral aj niečo iné. Ešte sa na toto popýtam, uvidím čo sa podarí. Potrebujem to tak, aby jeden z troch prijímačov bol HD a karta samozrejme tiež.


Ešte sa pophybujeme v intenciach Digi alebo Sky link?
Ak amo:Ak máš HD tekevizor-tak Skylink.Karta sa zdiela aj na 3 TV.
Ak chceš v zaklade cviac programom /najmä prirodovedne a.p.tak Digi.Budô davať aj nove rec.HD-.Ale na 2 TV si objednaj Digi dual
A pozerač nezavisle 2x programy digi.
Asi si nevidel na klábosnicu. Máš naprostú pravdu, digi je programovou ponukou najlepšia. A kvalitou čo som zistil tak keď Ti dajú lepší prijímač tak na nejakú 32" tv je dobrý. Horšie asi na veľkých displejoch. Vraj chcú vysielať v HD, no neviem ako to zvládnu. Ja chcem 37", to mi úplne stačí. Neviem aké by to bolo.
lubko6394
06.03.11,08:08
Zdá sa že blbneš. Karta a je jedno do koho nie je HD alebo SD. To, čo musíš mať HD je prijímač a TV. Inak tých HD programov nie je veľa, na Skylinku len niekedy STV3,CT HD a Nova HD, ale na tú by mala byť registrácia CR. V CS linku teraz ide vraj aj Prima HD. Skôr ide o to, že ked v tomto období kupovať prijímač, tak z perspektívy je rozumnejšie kúpiť HD. U Digi a niektorých dalších vlastne, tuším okrem UPC , prijímač dostaneš spárovaný s kartou. Takže ked chceš vlastný prijímač tak máš k dispozícii len Skylink, CSlink a UPC. A u tých prvých dvoch je možný základ bez mesačných poplatkov.
deane7
06.03.11,10:16
Akože karta nie je HD? A tomuto mám ako rozumieť?
V ponuke Skylink sú dva typy kariet:
Karta Skylink Štandard - umožňuje bezplatný príjem všetkých základných slovenských a českých televíznych staníc bez časového obmedzenia. K tomu navyše aj bezplatný príjem programového balíku MULTI, HBO a Cinemax a balíka CS TV na 2 mesiace . (Podrobnosti o programovej ponuke nájdete na stránke Televízne programy).

Karta Skylink Štandard HD umožňuje bezplatný príjem všetkých základných slovenských a českých televíznych staníc bez časového obmedzenia. K tomu navyše aj bezplatný príjem programových balíkov MULTI, HD PLUS, programov HBO HD, HBO, Cinemax a balíka CS TV na 2 mesiace. Karta Skylink Štandard HD obsahuje cenovo zvýhodnené predplatné balíku MULTI, HD PLUS a HBO a je preto vhodnejšia pre záujemcov, ktorí vlastnia prijímače s podporou príjmu HD programov.

To čo mi ten predavač povedal som možno dobre nepopísal, nechcelo sa mi toľko písať. A ja sa tu hlavne pýtam na veci ktoré som niekde čítal alebo počul. Na fóre ktoré ktosi uvádzal v príspevku sú informácie z roku 2009, preto už dnes môžu byť iné možnosti.
Viper
06.03.11,12:32
Skylink Standard HD znamena,ze tam mas aktivovany HD balicek na 2 mesiace zadarmo.Ked si kupis obyc. Skylink kartu tiez si mozes predplatit HD balicek.
deane7
06.03.11,13:46
Aha, tak som to zle pochopil, myslel som že tá karta HD by bola schopná prijímať HD programy, teda MPEG4.
Aby som to trochu objasnil, keďže mne ide o to, aby jeden z troch prijímačov bol HD a dva môžu byť SD. No a ten predavač mi ukázal prijímač ktorý by mohol slúžiť ako server či ako to nazval, ten bol SD ale taký drahší. Ďalej by bol jeden HD cca 90€ a ešte jeden SD taký lacnejší. Pýtal som sa prečo by mal byť ten server ten prijímač SD, tak že preto, že ten má otvorený systém alebo tak nejak, (asi linuxový) ak by som chcel aby ako server slúžil HD prijímač tak by to musel byť iný HD prijímač, tiež tam taký mal, ale tam bola cena niekde inde, teda ten sám by stál toľko ako v tej jeho konfigurácii všetky 3 spolu. Dúfam že som to aspoň trochu zrozumiteľne popísal. Ja s tým žiadne skúsenosti nemám, teda rád si vypočujem (prečítam) každý názor, každú radu.
lubko6394
06.03.11,15:50
Aha, tak som to zle pochopil, myslel som že tá karta HD by bola schopná prijímať HD programy, teda MPEG4.
Aby som to trochu objasnil, keďže mne ide o to, aby jeden z troch prijímačov bol HD a dva môžu byť SD. No a ten predavač mi ukázal prijímač ktorý by mohol slúžiť ako server či ako to nazval, ten bol SD ale taký drahší. Ďalej by bol jeden HD cca 90€ a ešte jeden SD taký lacnejší. Pýtal som sa prečo by mal byť ten server ten prijímač SD, tak že preto, že ten má otvorený systém alebo tak nejak, (asi linuxový) ak by som chcel aby ako server slúžil HD prijímač tak by to musel byť iný HD prijímač, tiež tam taký mal, ale tam bola cena niekde inde, teda ten sám by stál toľko ako v tej jeho konfigurácii všetky 3 spolu. Dúfam že som to aspoň trochu zrozumiteľne popísal. Ja s tým žiadne skúsenosti nemám, teda rád si vypočujem (prečítam) každý názor, každú radu.

To, čo sa nazýva server je spravidla ten prijímač, na ktorý sa dá karta a ktorý odomyká zakodované kanály na klientoch. Na kvalitu ktoréhokolvek prijímača to však nemá vplyv. Zadara HD idú tie čo som Ti písal, dalšie platíš mesačne - ak chceš:

HD PLUS
Voliteľný balík programov HDTV
Eurosport HD (http://www.porada.sk/web/structure/26.html?itemKey=cz_80)NOVA Sport HD (http://www.porada.sk/web/structure/26.html?itemKey=cz_127)FILMBOX HD (http://www.porada.sk/web/structure/26.html?itemKey=cz_83)Discovery HD Showcase (http://www.porada.sk/web/structure/26.html?itemKey=cz_81)History Channel HD (http://www.porada.sk/web/structure/26.html?itemKey=cz_82)Brava HDTV (http://www.porada.sk/web/structure/26.html?itemKey=cz_84)Travel Channel HD (http://www.porada.sk/web/structure/26.html?itemKey=cz_139)Penthouse HD (http://www.porada.sk/web/structure/26.html?itemKey=cz_136)

za 9 Eur mesačne, ale len pár je ich vysielaných v SK/CZ jazyku. Všetko je to o peniazoch, pri SD sa totiž môže stať, že na pre úsporu objemu dat sa začne aj SD vysielať v MPEG4, ktoré sa teraz využíva najmä pre HD.
deane7
06.03.11,18:01
Mne až tak o to nejde, na to čo ja si pozriem F1 a MS v hokeji by mi stačilo aj to obyčajné terestriálne. Ja pri televízii moc nesedím. Full HD chcem hlavne kôli videokamere a vlastným fotkám s compu. Ale ak by časom niečo dávali v HD tak nech to môžem aj pozerať. Ten HD balík si určite nepredplatím. Viac mi ide o nejakú prírodu a tak, preto by mi skôr vyhovovalo to digi-tv, len keby vysielali v dobrej kvalite.
Milas265
06.03.11,19:32
Veď o to ide...keby vysielali v lepšej kvalite...:D:D:D
1a4ter
06.03.11,22:22
Ja som tiež pátral po tom ako získať TV čo najlacnejšie v rámci znižovania nákladov na domácnosť. Mám mágio internet+TV. Myslím že SKYLINK bude najlepší a som preň rozhodnutý, len musí vypršať viazanosť s t-comom. Skylink môže mať človek zadarmo iba s prvotnou investíciou a ostatné kanáli si môžem dokúpiť za malý peniaz. Teraz keď máme mágio aj tak sa tam dá pozerať jedine na TA3,animal planet,history, a naše programy. doteraz som ešte na ostatných programoch nenatrafil na dobrý film, alebo taký čo som ešte nevidel.A je pravda že skylink má oveľa kvalitnejší signál ako digi. Brat má digi u seba a veru blbne to pri daždi a búrkach. e to menej kvalitný konvertor, ale tak ked si niečo kúpim tak chcem aby to fungovalo a nie aby som niečo vymieňal, no nie?
deane7
07.03.11,03:10
Ano, to je pravda. No zase ten konventor stojí nejakých 12€ a pri viazanosti máš celé zariadenie zadarmo. Ako som už písal, kolegovi dal lepší konventor aj prijímač a on nemá nikdy problém.
U skylinku mi chýbajú v základe práve tie programy ktoré teraz najradšej pozeráme, Spektrum, Discovery ... Ja kašlem na nejaké filmové programy, to u nás moc nejde. U káblovky čo máme mi chýbajú zase Nacional Geographic programy.
Záleží čo kto najviac pozerá.
lubko6394
07.03.11,08:00
Ano, to je pravda. No zase ten konventor stojí nejakých 12€ a pri viazanosti máš celé zariadenie zadarmo. Ako som už písal, kolegovi dal lepší konventor aj prijímač a on nemá nikdy problém.
U skylinku mi chýbajú v základe práve tie programy ktoré teraz najradšej pozeráme, Spektrum, Discovery ... Ja kašlem na nejaké filmové programy, to u nás moc nejde. U káblovky čo máme mi chýbajú zase Nacional Geographic programy.
Záleží čo kto najviac pozerá.

Čo do toho pletiete konvertory ? Kvalita obrazu závisí od TV a prijímača, ak tie sú kvalitné, tak konvertor môže robiť len rozkockovanie obrazu alebo totálny výpadok. Signál je totiž digitálny a bud je, alebo nie je. Žiaden duch alebo zrno v obraze je nemožné - tada potiaľ, pokiaľ nevznikli už v štúdiu. K tomu Spektru a Discovery len toľko, že som ich kedysi sledoval aj ja, ale prešiel som na Viasaty a History chanel, lebo program je podobný, ale bez tých madarských reklám. Lenže ja ich beriem od UPC.
deane7
07.03.11,19:52
No však o tom to bolo, mnohí si sťažovali u DigiTV práve na to rozkockovanie obrazu. Dnes som sa rozprával s kolegom o tom digi, on ho má a asi takto:
Jeho susedovi to priviezla nejaká suchá baba a iba mu to zariadenie vyložila, povedala že ona mu na takú vysokú strechu kam to chcel dať nepolezie. Tak si to nainštaloval sám a nastavoval to tak že mu kričali z domu že dobre, zle, atď. Samozrejme mu to dobre nejde. Druhému susedovi to ona namontovala a tri hodiny mu to nastavovala, samozrejme len tak, bez prístroja, no že im to ide dobre. No kolegovi dal ktosi číslo na nejakého pána, ten prišiel do 3 dní, mal aj prístroj, presne zmeral signál, podľa prístroja mu to nastavil a on nemá žiadne výpadky ani za zlého počasia, jemu to šlape ako má.
A na tú kartu som sa spýtal na zákazníckom servise skylinku a je to ako píše Viper:

Dobrý den,



karty Standart a Standart HD se liší pouze v úvodní promo akci. HD programy lze tedy sledovat i pomocí karty Skylink Standart.

S pozdravom
Taserda
08.03.11,07:51
Ano, to je pravda. No zase ten konventor stojí nejakých 12€ a pri viazanosti máš celé zariadenie zadarmo. Ako som už písal, kolegovi dal lepší konventor aj prijímač a on nemá nikdy problém.
U skylinku mi chýbajú v základe práve tie programy ktoré teraz najradšej pozeráme, Spektrum, Discovery ... Ja kašlem na nejaké filmové programy, to u nás moc nejde. U káblovky čo máme mi chýbajú zase Nacional Geographic programy.
Záleží čo kto najviac pozerá.
Konvertor alebo aj LNB stojí od 4€,drahý malinko pomôže pri príjme pre nás "exotických" družíc. Pre príjem SK staníc je ten za 4€ super dobrí.
deane7
08.03.11,10:55
Len tak ak viete poradiť, na akej družici sa dajú sledovať nejaké voľné talianske programy?
slnečná kvetina
08.03.11,11:13
Hot Bird - 13.0°E
- talianskych programov celá kopa :)
deane7
08.03.11,11:16
dík.
deane7
08.03.11,15:20
Šlo by zapojiť zdieľanie na 3 prijímače Opticum HD X402p? Ako?
postarik
08.03.11,17:04
ahoj jednoznacne skylink odhliadnuc od toho ze digi sa sprava ako sa sprava skylink raz vyplatis a mas ho na cely zivot free myslim ze prve dva mesiace mas aj premiove kanaly zdarma.my mame doma skylink,vsetky slovenske,ceske volne, madarske volne,fura zahranicnych volnych,ajtak to clovek nie je v stave odsledovat.stal nas 140 aj s kartou klasicky nie HD, HD je drahsi ale stoji za to.ale zase musis mat Full HD telku.
mirocl
08.03.11,19:58
Zdravím. Zaujímala by ma jedna vec. Mám doma Skylink. Keď som pozeral niektoré kanály (Viasat N/E/H, Nat.Geo...) na starom tv, mali klasicky čierny pás hore a dole. Myslel som, že kvôli tomu, že sú 16:9. Ale na novej plazme k nim pribudli čierne pásy aj po bokoch. Čiže sú vysielané v nejakom zúženom 4:3. Ako je to pri iných poskytovateľoch?

A už keď sa pýtam: Keď sa 4:3 obraz roztiahne na celú obrazovku, tak sa zdeformuje (a pri niektorých aj tak zostáva čierny pruh hore a dole), čo mi vadí, ale na druhej strane aj v návode ku plazme uvádzajú, že pri 4:3 sa môže vypáliť obraz, tak by ma zaujímalo, že po akej dobe sledovania programu v 4:3 sa to môže stať (5;10;30 min, celovečerný film, viac dní vkuse len 4:3)? Dík.
Taserda
08.03.11,21:37
ahoj jednoznacne skylink odhliadnuc od toho ze digi sa sprava ako sa sprava skylink raz vyplatis a mas ho na cely zivot free myslim ze prve dva mesiace mas aj premiove kanaly zdarma.my mame doma skylink,vsetky slovenske,ceske volne, madarske volne,fura zahranicnych volnych,ajtak to clovek nie je v stave odsledovat.stal nas 140 aj s kartou klasicky nie HD, HD je drahsi ale stoji za to.ale zase musis mat Full HD telku.
Satelitné hd vysielanie nie je full ale redy tak nepotrebuješ full hd tv.SKYLINK chce staré karty vymeniť za Irdeto a nevie ako preniesť časť nákladoví na užívateľov.
deane7
09.03.11,04:37
ahojskylink raz vyplatis a mas ho na cely zivot free

Ale to je blbosť, prepáč, ja chcem práve tie platené, takže nič zadarmo. Ak by som chcel len tie zadarmo tak to si môžem nechať rovno káblovku. A že na celý život? Myslíš že kúpiš jeden prijímač a koniec? Nič netrvá večne, ani láska k jednej slečne. Pokrok nezastavíš. Nemysli si že oni Ti budú dávať signál naveky zadarmo, že si raz kúpiš jednu kartu. Niečo si už vymyslia, neboj. Inak včera som vyskúšal terestriál digitálne, anténu som si urobil podľa návodu z internetu, nevyšla ma ani 1€ a obraz jak víno. Ešte počkať až začnú česi vysielať 2 a 3 multipak a nič nepotrebujem, stejne pozerám len F1. Aspoň nebude žena ničiť ovládač večným prepínaním. (Vraj posilňuje prsty)
lužkin
09.03.11,09:16
Šlo by zapojiť zdieľanie na 3 prijímače Opticum HD X402p? Ako?
Odpoveď nájdeš na forach zaoberajúcich sa satelitnou technikou
deane7
09.03.11,10:47
http://en.shematic.net/page-279.html
Neviem či by toto fungovalo, spýtam sa kamaráta či by mi to urobil, myslím že pre neho by to nemal byť problém.
deane7
09.03.11,15:10
Satelitné hd vysielanie nie je full ale redy tak nepotrebuješ full hd tv.SKYLINK chce staré karty vymeniť za Irdeto a nevie ako preniesť časť nákladoví na užívateľov.

http://www.parabola.cz/tahaky/nova-hd/
Taserda
11.03.11,04:56
http://www.parabola.cz/tahaky/nova-hd/
Zaregistruj sa na parabole a v diskusii sa spýtaj na full hd vysielanie Novy. Alebo tu v odkaze klikni na chobotov odkaz http://www.porada.sk/t162679-full-hd-film-na-ext-hdd-vs-lcd-tv.html
deane7
12.03.11,04:10
Však mne je to jedno.
lužkin
13.03.11,08:08
[QUOTE=Taserda;1683843]Zaregistruj sa na parabole a v diskusii sa spýtaj na full hd vysielanie Novy.


Televizia nevysiela full HD
Taserda
13.03.11,11:48
[QUOTE=Taserda;1683843]Zaregistruj sa na parabole a v diskusii sa spýtaj na full hd vysielanie Novy.


Televizia nevysiela full HD
Čítaj pár príspevkov vyššie.
Theo
13.03.11,15:47
Ale sa nedaju u nás pozerať!Len office kartou.
Theo
13.03.11,15:54
Take zapojenie som robil pred mesiacom.Nie je to nič vážne.Len nepopliecť server s klientom!
deane7
24.03.11,04:48
Zaregistruj sa na parabole a v diskusii sa spýtaj na full hd vysielanie Novy. Alebo tu v odkaze klikni na chobotov odkaz http://www.porada.sk/t162679-full-hd-film-na-ext-hdd-vs-lcd-tv.html
Ten článok je z 8. 1. 2008, teda vyše troch rokov.

Pozri sa čo je napísané na monoskope STV3, ja tam vidím 1920x1080.
devinbez
24.03.11,18:11
stačí NET a máš to grátis
buchač
24.03.11,18:29
stačí NET a máš to grátis

Trochu konkrétnejšie daj ....

Na chalupu potrebujem ...ale platiť sa mi nechce ;)

http://www.orange.sk/web/fibertv/fibertv_cennik.html
http://www.orange.sk/web/internet/internet.html#skip
http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=1703

Teraz babo raď ...;)

...predsa aj za ten NET predsa musíš platiť ...kua , šak neblbni ...:confused:
devinbez
24.03.11,19:21
zaleží na lokalite napr. su mesta ako Martin kde existuje pripojenie bez poplatkov.....samozrejme ma to svoje ALE
deane7
25.03.11,19:25
Tak som kúpil dva sat. prijímače a kartu CS-link, teda už ma digi nezaujíma.
anonym222
25.03.11,20:31
Pozri sa čo je napísané na monoskope STV3, ja tam vidím 1920x1080.
A vidíš tam 1080i, alebo 1080p ? Lebo 1080i je iba HD Ready, nie Full HD!
Neviem o tom že by niektorá TV vysielala vo Full HD.
Niekde som čítal, že 720p je vraj dokonca lepšie ako 1080i.
deane7
28.03.11,12:19
1920x1080 je HD Ready? si robíš srandu?
Taserda
28.03.11,17:17
1920x1080 je HD Ready? si robíš srandu?
Sú tam ešte písmenká " i" a "p".
misoft
28.03.11,17:43
Vo FULL HD vysiela česká stanica HD plus, okrem toho zaradzujú do vysielania aj 3D vysielanie - pre na to určené TV prijímače a 3D vysielanie s pomocou okuliarov (cyan+red) - viacej http://medialne.etrend.sk/digitalne-spravy/upc-dnes-zacalo-vysielat-aj-v-3d-na-novej-stanici-hd.html
anonym222
28.03.11,18:57
1920x1080 je HD Ready? si robíš srandu?
No, 1920x1080 je síce plne rozlíšenie, ale keď je to prekladané, teda 1080i, je to o niečo horšia kvalita ako 720p, takže neviem či je to možné považovať za Full HD? Možno iba také značne ošidené Full HD.
Myslím, že zatiaľ 1080p, teda Full HD nevysiela žiadna TV.

"The original HDTV technology offers vertical resolution that ranges from 720 lines with progressive scanning (http://searchcio-midmarket.techtarget.com/sDefinition/0,,sid183_gci212793,00.html) (720p) to 1080 lines with interlaced scanning (http://searchcio-midmarket.techtarget.com/sDefinition/0,,sid183_gci212793,00.html) (1080i).
Full HDTV provides 1080 lines with progressive scanning (sometimes referred to as 1080p)."
majkii
28.03.11,19:52
Šlo by zapojiť zdieľanie na 3 prijímače Opticum HD X402p? Ako?

Pravdepodobne nie, zdielanie je cez trojžilový seriový kábel (RS232), kde je jeden nastavený ako server, na druhom konci je klient.
misoft
29.03.11,17:25
to anonym222: HD+ (pod UPC)
Letko
30.03.11,03:43
Potreboval by som poradiť od niekoho skúsenejšieho,chcem si vybrať satelitnú TV a neviem, čo je lepšie Digi TV alebo Skylink?

Najprv si odpovedz na otázku, či chceš platiť mesačné poplatky alebo nie, či chceš vyššiu alebo nižšiu kvalitu obrazu.
Letko
30.03.11,03:45
Viete mi poradiť, či všetky HD satelitné prijímače sa tak veľmi nahrievajú? Mám Opticum x402 HD, chcel som ho ukryť do skinky, no dosť sa prehrieva už na poličke, nieto ešte v skrinke.
lužkin
30.03.11,08:36
Viete mi poradiť, či všetky HD satelitné prijímače sa tak veľmi nahrievajú? Mám Opticum x402 HD, chcel som ho ukryť do skinky, no dosť sa prehrieva už na poličke, nieto ešte v skrinke.
Prehrievanie je problém len niektorých prijímačov, ja mám prijímač, ktorý má externé napájanie, ten sa neprehrieva.
Letko
30.03.11,08:59
Prehrievanie je problém len niektorých prijímačov, ja mám prijímač, ktorý má externé napájanie, ten sa neprehrieva.

Čo je to za prijímač? Je to HD?
lužkin
30.03.11,09:08
Medialink Black Panther, 1x citacka kariet,1x CI

Digitálny satelitný HDTV prijímač s operačnym systémom Linux, 1x čítačka kariet, 1 x slot pre CI modul, tuner DVB-S2 MPEG-2/ MPEG-4 , HDMI. Rozlíšenie: 1080i, 720p, 576p, USB 2.0.
Letko
30.03.11,09:13
Tvoj prijímač vyzerá zaujímavo. Škoda, že už mám doma ten Opticum. Ešte sa pokúsim zistiť, či by prerobenie môjho Optica na napájanie cez trafo nejak pomohlo a či by sa to takto vôbec dalo riešiť. Ďakujem za myšlienku :)
anonym222
30.03.11,18:43
Citat Misoft:
"Vo FULL HD vysiela česká stanica HD plus, okrem toho zaradzujú do vysielania aj 3D vysielanie - pre na to určené TV prijímače a 3D vysielanie s pomocou okuliarov (cyan+red) - viacej http://medialne.etrend.sk/digitalne-...tanici-hd.html"

To Misoft: Si si istý, že je to vo Full HD? Je to v rozlišení 1080p? Alebo je to iba bežné HD vysielanie, ktorých je na trhu už pomerne dosť?
lubko6394
31.03.11,05:02
Citat Misoft:
"Vo FULL HD vysiela česká stanica HD plus, okrem toho zaradzujú do vysielania aj 3D vysielanie - pre na to určené TV prijímače a 3D vysielanie s pomocou okuliarov (cyan+red) - viacej http://medialne.etrend.sk/digitalne-...tanici-hd.html"

To Misoft: Si si istý, že je to vo Full HD? Je to v rozlišení 1080p? Alebo je to iba bežné HD vysielanie, ktorých je na trhu už pomerne dosť?

O čom to tu točíte ? Televízory môžete mať full HD aj 1080p, ale prijímače boli donedávna max. v 1080i, aj ked pred časom som zachytil akýsi prijímač s 1080p. Slovenských resp. českých HD programov zo satelitu je len pár neplatených, zopár platených, ale aj z nich je v poriadku len obraz, jazyková mutácia je originál, takže ak niekomu treba full HD obrázky, tak si môže naladiť FTA nemecké, anglické...

A tú HD + má UPC ale káblová a asi len v ČR.
misoft
31.03.11,12:44
A tú HD + má UPC ale káblová a asi len v ČR.
Mám ju aj ja na východe Slovenska.
ucitel.dotaznik
03.04.11,08:40
teraz leti czlink, mas tam slovenske a ceske programy zdarma, niektore aj v HD a taktiez si mozes aktivovat aj doplnkove programy bez viazania na kolko chces, aj na jeden den. Aktivacia smskou ale blizsie info pozri na ich stranke, navyse je lacnejsia ako skylink karta.
truch
13.04.11,10:57
Vypovedala som Digi a kúpila si Skylink. Neverila som, čo všetko z Digi chcú po výpovedi:( Platili sme 5 rokov a chceli od nás vrátiť úplne všetko, našťastie som našla preberací protokol spred tých 5 rokov, aj tak som musela zaplatiť 10€ za nejaký scart kábel. Na otázku, že sa to používalo a platilo 5 rokov nám bolo povedané, že je to ich majetok a ich vec aká je tam cena!!! Demontovali sme sami, inak by bola demontáž za 30€! Neviem či hľadali arogantných ľudí, ale pani pri ukončení zmluvy bola viac ako " nevľúdna" Takže, Digi už nikdy viac:(
Fero11
13.04.11,13:46
scart = 2€
pivko
13.04.11,16:48
Doporučte kvalitný prijímač na sky link.
Taserda
13.04.11,17:16
Doporučte kvalitný prijímač na sky link.
Jednoznačne ber už iba HD.Napíš čo od neho očakávaš -čo je pre teba viac a čo menej dôležité.
fachman
13.04.11,17:20
Zdravím vás,čítal om si túto tému,mám doma digi,a tv samsung,robil som samodiagnostiku obrazu TV,obraz pekný,aj fotky z digitálu sú pekné,ale obraz z digi-nič moc,pri rýchlom zábere v obraze sa robia kocky,dnes som ich žiadal o výmenu konvertora.Je naozaj skylink v tomto lepší ? Má vraj modernejšie technológie,digi zaspal dobu.Ďakujem.
pivko
13.04.11,17:24
Sky link ma 10x lepsi obraz ako digi ,alebo magio , je to teraz špica na trhu. A pre Taserda to viem že HD ,ale je ich asi 40 , tak že ktorý?
Taserda
13.04.11,18:03
Dreambox 8000 za 960€ je najlepší ale ...
Pivko napíš požiadavky pre zúženie výberu.
lujza.j
13.04.11,18:05
Dreambox 8000 za 960€ je najlepší ale ...
Pivko napíš požiadavky pre zúženie výberu.

http://recenzie.sme.sk/test/Domace-kino/Dreambox-DM-8000-HD-PVR/detail/
Taserda
13.04.11,18:13
Toto mám ja http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/hdtv-prijimace/dreamsky-nxp256-hd?vmcchk=1
Ak chceš iba pozerať vysielanie tak sú aj lacnejšie,ten môj má v sebe menšie multimediálne centrum,ak je PC obsadený tak poradu čítam v TV.
pivko
13.04.11,18:16
Dreambox 8000 za 960€ je najlepší ale ...
Pivko napíš požiadavky pre zúženie výberu.
To bude určite pecka:D, ale až toľko niesom ochotný investovať. V prvom rade nepotrebujem hard disc nakoľko mám DVD Pioneer so 160GB discom. Vraj kvalita začína pniekde pri cene 250 EUR.
Fero11
13.04.11,18:25
Zdravím vás,čítal om si túto tému,mám doma digi,a tv samsung,robil som samodiagnostiku obrazu TV,obraz pekný,aj fotky z digitálu sú pekné,ale obraz z digi-nič moc,pri rýchlom zábere v obraze sa robia kocky,dnes som ich žiadal o výmenu konvertora.Je naozaj skylink v tomto lepší ? Má vraj modernejšie technológie,digi zaspal dobu.Ďakujem.
O ake kocky sa jedna ?
Kocky mozes vnimat, ze obraz sa rosipuje a to je sposobene slabim signalom, alebo ze obraz sa tkz. sprasi to je sposobene bitovym tokom
O vymenu konvertora nemusis ziadat.
Ak mas zaujem len o terestrialne programy, tak by si sa mal zaumat o DVB-T, ale ak chces nieco viac, napr. nejake sportove, alebo dokumet. ci filmove kanaly, tak jednoznacne DVB-S
Skylink nema ziadne modernejsie technologie oproti digi tv, ale pouziva menej programov na TP, to zabezpeci, ze kazdy kanal je vysielana s vyssim BR ako je to u digi tv
Niektore HD kanaly vysiela skylink v novsej norme DVB-S2 (asi si zrejme myslel tie novsie technologie) ale niekde som zapocul, ze aj digi ma zacat vysielat nieco v DVB-S2, ale o tom silne pochybujem, pretoze to by museli zacat menit vsetky boxy.
Inak u nas je este okrem digi, skylinku a upc aj cslink a co citam po forach, tak hodne ludi prechadza od skylinku k cslinku, lebo skylink, zacal robit totalne somariny so svojimy kartami
Medzi skylink a cslink su v programovej strukture min. zmeny (napr. cslink ma niektore kanaly, ktore nema skylink a naopak (ale vacsina programov je ta ista su na rovnakych frekv. cize kvalitativne su rovnake))
http://skylink.sk/web/structure/2.html
http://www.cslink.cz/sk/
Fero11
13.04.11,18:36
To bude určite pecka:D, ale až toľko niesom ochotný investovať. V prvom rade nepotrebujem hard disc nakoľko mám DVD Pioneer so 160GB discom. Vraj kvalita začína pniekde pri cene 250 EUR.
Samozrejme si DM8000 nekupuj (i ked je to zrejme najlepsi box na trhu) su aj lacnejsie boxy s velmi podobnymi funkciami a su aj hodne lacnejsie a nie menej stabilne.
Samozrejme dolezite je co od boxu pozadujes.
Ako klasickemu sledovacovy (ktory sa nema chut bavkat s flashovanim roznych img, nastavovanim sharing serverov atd ...) by som asi odporucil arivu 200. Ma to LAN, cize share funguje bez problemov s najpouzivanejsimi protokolmy, da sa pripojit usb a nahravit ma citacku kariet, CI pre CAM a hlavne vie DVB-S2 a HD. Cena je celkom ludova
Napr celkom dobry box je IP box 9000HD (som jeho vlastnikom), specifikaciu si mozes precitat na http://abipbox.com/ ja ho uz mam dost dlho a bez problemov funguje, teraz sice vysli nove boxy 9900, 99, 55 a ze aj tie su vraj dobre. Tieto primace su vsak zalozene na operacnom systeme linux, cize instalacia, nastavovanie a udrzba nie su pre laikov jednoduche ....
Musim to ukoncit, lebo nejak som sa rozpisal :D
pivko
14.04.11,04:05
Samozrejme si DM8000 nekupuj (i ked je to zrejme najlepsi box na trhu) su aj lacnejsie boxy s velmi podobnymi funkciami a su aj hodne lacnejsie a nie menej stabilne.
Samozrejme dolezite je co od boxu pozadujes.
Ako klasickemu sledovacovy (ktory sa nema chut bavkat s flashovanim roznych img, nastavovanim sharing serverov atd ...) by som asi odporucil arivu 200. Ma to LAN, cize share funguje bez problemov s najpouzivanejsimi protokolmy, da sa pripojit usb a nahravit ma citacku kariet, CI pre CAM a hlavne vie DVB-S2 a HD. Cena je celkom ludova
Napr celkom dobry box je IP box 9000HD (som jeho vlastnikom), specifikaciu si mozes precitat na http://abipbox.com/ ja ho uz mam dost dlho a bez problemov funguje, teraz sice vysli nove boxy 9900, 99, 55 a ze aj tie su vraj dobre. Tieto primace su vsak zalozene na operacnom systeme linux, cize instalacia, nastavovanie a udrzba nie su pre laikov jednoduche ....
Musim to ukoncit, lebo nejak som sa rozpisal :D
Ktorý je lepší z tých dvoch? Tá ariva stojí len cca 99 EUR a ten AB som vygooglil za :http://www.atecko.sk/produkt/ab-ipbox-9900hd-plus-2x-dvb-s2-bily/21176 no ale ten AB má os Linux.:mee:bude problem?
lubko6394
14.04.11,05:15
Ktorý je lepší z tých dvoch? Tá ariva stojí len cca 99 EUR a ten AB som vygooglil za :http://www.atecko.sk/produkt/ab-ipbox-9900hd-plus-2x-dvb-s2-bily/21176 no ale ten AB má os Linux.:mee:bude problem?

Nemusí byť žiaden problém, ked do toho nebudeš rýpať a preinštalovávať nové a nové softy. Akurát u tých 9000- čiek mám problémy s odchádzaním HDD, asi sa moc hrejú, takže posledná výmena bola z 500 Gb 3,5" na 500 Gb 2,5". Takže rozhodnutie je na Tebe podľa toho, čo preferuješ.
pavlinka
14.04.11,06:40
MY máme UPC satelit 11€ mesačne a predvčerom nám prestala ísť NOVA a NOVA Cinema.Keď som tam volala povedali že Nova s nimi rozviazala zmluvu.Takže teraz ľutujem že sme si nedali Skylink.Len sa mi zdá neférové keď sme si dávali vo februári viazanosť tak nás na to nikto neupozornil.Mám pocit že zmluvy musia dodržiavať iba zákazníci a nie poskytovatelia.
Fero11
14.04.11,12:00
Ktorý je lepší z tých dvoch? Tá ariva stojí len cca 99 EUR a ten AB som vygooglil za :http://www.atecko.sk/produkt/ab-ipbox-9900hd-plus-2x-dvb-s2-bily/21176 no ale ten AB má os Linux.:mee:bude problem?
samozrejme 9900 je lepsia ako ariva 200, ale neviem ci plne vyuzijes jej potencial. Ako uz bolo viac krat spomenute, je dolezite co od neho pozadujes.
Ja ako konzervatyvny clovek pozadujem od satelitneho boxu, najme aby bol stabilny, t.j. aby nezamrzal a aby bol stabylny ako kartovy server, prip. klient (ostatne veci su druhorade)
Niekto napr. pozaduje velmi rychle prepinanie, (mne staci tak do 2-3 sek) dalej aby prehraval akekolvek formaty videa, resp. muziku, prehliadac obrazkov, web. brovser atd .....
Co sa tyka linuxovych boxov, tak nie je to nic zlozite, vacsina sa nastavuje v boxe, ak hned na zaciatky naflashujes spravny a stabilny img, tak viac ho uz nemusis menit, navodov ako na to je kopec a koniec koncov aj v manuale co k nemu dostanes (treba ale povedat, ze nie je to ako niekedy, ze si si kupil TV zapol si ho a ono to uz hralo).
Na zaciatok by som ti odporucal tu arivu 200 i ked ho nevlastnim, ale od znamych viem ze sa celkom daju, po case ho mozes dat detom do detskej a kupis si IP box 55, alebo aj 9900 ak sa budes nan citit :)
Fero11
14.04.11,12:14
MY máme UPC satelit 11€ mesačne a predvčerom nám prestala ísť NOVA a NOVA Cinema.Keď som tam volala povedali že Nova s nimi rozviazala zmluvu.Takže teraz ľutujem že sme si nedali Skylink.Len sa mi zdá neférové keď sme si dávali vo februári viazanosť tak nás na to nikto neupozornil.Mám pocit že zmluvy musia dodržiavať iba zákazníci a nie poskytovatelia.
http://sk.upcdirect.com/o-upc-direct/tlacove-spravy/2096/20960646.html
Ako vieme, tak upc direct ponuka svoje sluzby jak v CZ, tak aj v SK (samozrejme madarov, rumunov do toho nepocitam).
Spolocnost CME http://www.cetv-net.com/en/index.shtml (ktora je vlastnikom viacerych TV, medzi nimi je aj markiza doma atd ...) resp. nejaky ludia v nove sa rozhodli, ze nebudu ponukat novu a novu cinemu v upc pre SK region. Je mozne, ze ani markiza a doma sa nebude ponukat pre CZ region, neviem ake na to maju dovody, ale to je uz ich vec.
Dalej sa uvadza ze aj ostatnym providerom bloknu novu a novu cinemu pre SK, takze ak by si kupila skylink, tak by ta cakalo to iste, jedine vtedy by ti to islo, ak by si skylink zaregistr. na cesky region
Taserda
14.04.11,16:16
Ďalšou možnosťou je kúpiť CS Link a tam je možnosť prepínať region zaslaním SMS,ale najlepšie asi kartu zaregistrovať (jednu zo spomínaných kariet) v ČR a zároveň prijímať SK DVD-T.
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Arivu som mal 1 rok a bol som s ňou spokojný,za tie peniaze je to dobrí prijímač a to som ju kúpil ako novinku a stála o dosť viac ako dnes.
deane7
14.04.11,17:07
Ja som kúpil CS-link a zaregistroval ho v ČR. Ak by slovenské programy zablokovali tak ich predsa môžem chytať cez terestriál, len prepínanie by bolo blbé.
Edison Piccollo HD -IP.
Taserda
14.04.11,17:59
http://sk.upcdirect.com/o-upc-direct/tlacove-spravy/2096/20960646.html
Ako vieme, tak upc direct ponuka svoje sluzby jak v CZ, tak aj v SK (samozrejme madarov, rumunov do toho nepocitam).
Spolocnost CME http://www.cetv-net.com/en/index.shtml (ktora je vlastnikom viacerych TV, medzi nimi je aj markiza doma atd ...) resp. nejaky ludia v nove sa rozhodli, ze nebudu ponukat novu a novu cinemu v upc pre SK region. Je mozne, ze ani markiza a doma sa nebude ponukat pre CZ region, neviem ake na to maju dovody, ale to je uz ich vec.
Dalej sa uvadza ze aj ostatnym providerom bloknu novu a novu cinemu pre SK, takze ak by si kupila skylink, tak by ta cakalo to iste, jedine vtedy by ti to islo, ak by si skylink zaregistr. na cesky region
Dôvod sú peniaze,Nova sa v SK zabehla a Markíze berie divákov ktorých % idú do zahraničných tv čo znamená že sa jej sledovanosť v štatistykách SK staníc pre zadávanie reklám znížila.
yoyo3333
18.04.11,05:31
Myslím že asi pred rokom Nova avizovala, že prestane dávať signál niektorým SK spoločnostiam a to z dôvodu, že oni sú spoločnosť čo dáva signál zdarma a niektoré spoločnosti na slovensku na ňom zarábajú tým, že si zaň účtujú. Nova žije z reklám a chcú aby ich sledoval čo najväčší počet divákov. Preto je logické že chcú dávať signál zdarma.
Fero11
18.04.11,05:36
Ked chce nova, aby ich sledovalo co najviac ludi, tak by to asi nerusili pre SK skylink karty. Myslim si, ze tam je ina politika so sestrou markiza :) ale to je len moj osobny nazor
yoyo3333
18.04.11,05:39
Ja teda SK skylink mam a pozeram ho každý den. a mozem ti povedať že Nova aj cinema mi ide a neviem že by ich chcely rusiť. ani na stránke som žiadne upozornenie nevidel.
pavlinka
18.04.11,05:49
Keď už UPC zrušilo NOVU a Cinemu a máme viazanosť, môžeme požadovať nejakú komenzáciu, kedže nás nikto dopredu neupozornil že nám tieto programy vypadnú ? Myslím že je nás takých veľa.
Fero11
18.04.11,06:35
Nepouzivam box od upc ale mam svoj vlastny box a vcera mi nesla nova cinema a pozrel som na zapisy a videl som, ze uz na novu cinemu zapis nieje, tak som zrusil bloker a cuduj sa svete, zapis na novu cinemu prisiel (teraz som radsej bloker zapol, pre istotu :) ).
Mne zatial nova cinema a nova ide.
pavlinka, urcite ziadnej kompenzacii nevyhoveju, zrusit zmluvu nemozes, lebo budes platit pokutu (co je asi cela ciastka viazanosti).
UPC je v tomto bezmocne, ze nova s nimi ukoncila spolupracu.
T.j. ako keby si si kupila auto a na ziadnej pumpe by ti nepredali benzin (resp. len na dojazd domov) a ty by si chcela kompenzaciu od predajcu auta
lujza.j
18.04.11,18:22
my máme UPC, Nova, Nova Cine..., TV Barandov všetko mi zatiaľ ide;)
tvr25
09.05.11,19:43
ja som sa rozhodoval ešte dávnejšie k sebe do bytu, vtedy som kúpil vlastné zariadenie a kartu Skylink, vtedy to stálo aj s montážou cca. 200 euro. Teraz už rodičom aj bratovi som odporúčal CS link. Je to aktuálne najlepšia voľba. Za lacno sa teraz budú dať zohnať od ruky prijímače s čítačkou cryptoworks, nakoľko Skylink zmení kódovanie. Keď si človek za 20 euro zoženie takýto prijímač, tak karta CS link sa dá zohnať za 47.50 euro. najmä na internete, v kamenných obchodoch stojí viac. treba posurfovať, lebo ceny sa menia, ale v čase písania tohto príspevku som našiel túto cenu. napríklad na leopard.sk prípadne treba popozerať aj ďalšie. pozor na poštovné, niekde pýtajú 6 euro, niekde 1.70 eura. Čiže aktuálne si do 80 euro dokáže človek zohnať technické zariadenie a môže bez poplatkov sledovať 24 slovenských a českých programov. Kvalita je výborná, lebo satelit je primárny zdroj signálu. Problém je, že keď máme viac TV doma, treba riešiť buď zdieľanie, alebo ku každému TV ďalší prijímač a karta. Pri káblovke z jedného pripojenia máme signál do viac TV, ale podľa mňa je hlúposť platiť 10 a viac euro mesačne. To dá za rok 120 euro a viac. Za tú cenu mám vlastný satelit, ktorý má dva roky záruku a aj potom funguje bežne ďalšie 4 roky v pohode...
yoyo3333
12.05.11,12:28
Aktuálne... mám skylink a Nova a aj Cinema mi bez problémov ide. Ani na ich stránke som nič nenašiel o tom že by to malo byť inak. Jediná zmena čo ma mrzí je že zdvihli poplatok za príplatkový balíček, ktorý som si z času na čas aktivoval z 9€ na 11,9€.:mad:
Matasias
12.05.11,13:42
Aktuálne... mám skylink a Nova a aj Cinema mi bez problémov ide. Ani na ich stránke som nič nenašiel o tom že by to malo byť inak. Jediná zmena čo ma mrzí je že zdvihli poplatok za príplatkový balíček, ktorý som si z času na čas aktivoval z 9€ na 11,9€.:mad:

Zvysenie ceny balika je myslim opravnene ;) V poslednych rokoch pribudlo dost programov a cena balika ostavala stale rovnaka. A uz je ohlasene dalsie rozsirovanie balikov (SD aj HD).
deane7
19.05.11,18:17
Nechcem robiť reklamu ani tvrdiť že niečo iné je lepšie ale ja som sa rozhodol pre CS-link. Tie isté programy zadara, tuším ešte jeden český HD naviac, zaregistroval som si cz lokalizáciu, teda pre prípad ak by tie s hviezdičkami prestali na Sk vysielať. Sk programy idú v super kvalite aj terestriálne. Pre niekoho bohato stačí aj terestriál.
Taserda
20.05.11,12:25
Asi lepšia voľba dnes,ale karta sa kupuje aj pre budúcnosť a možno sa to otočí a nie iba raz,ale terestriál si treba spojazdniť keď už tu je a platíme si ho a pribudnú v ňom malé miestne televízie.
slnečná kvetina
03.06.11,10:36
Pre tých čo sa rozhodujú medzi poskytovateľmi sat vysielania:
Spoločnosť Media Vision (http://www.parabola.cz/tahaky/mediavision/), prevádzkovateľ satelitnej služby CS Link (http://www.parabola.cz/cz-sk/cs-link/zakladni-informace-cz/), zahájila technické testy nového kódovacieho systému Irdeto.
Testované kanály sú v rámci simulcryptu kódované pôvodným systémom CryptoWorks (CAID (http://www.parabola.cz/prehledy/caid/) 0D0F) a tiež systémem Irdeto s CAID (http://www.parabola.cz/prehledy/caid/) 0666, čo patrí novým kartám Irdeto, ktoré začne CS Link (http://www.parabola.cz/cz-sk/cs-link/zakladni-informace-cz/) dodávať na trh v tomto mesiaci (jún 2011).Nové karty budú funkčné len v moduloch s certifikáciou Irdeto a prijímačoch so zabudovaným systémom Irdeto. ICE karty, ktoré by umožnili využiť karty Irdeto aj v starších prijímačoch s dekódermi CryptoWorks operátor nepripravuje. Prevádzkovateľ služby ponechá súbežne so systémom Irdeto i pôvodný systém CryptoWorks aj po roku 2012, pokiaľ bude zabezpečená jeho bezproblémová prevádzka. (http://www.parabola.cz/cz-sk/cs-link/zakladni-informace-cz/)
ikosk
17.06.11,12:36
Od 15.6.2011 ma Skylink letnú akciu pre súčasných zákazníkov

http://www.satelitnatv.sk/2011/06/17/prazdninove-akcie-v-skylinku/
deane7
27.06.11,14:15
Ma trafí. Ránno mi na CS-linku lokalizovannom v ČR nejdú Sk programy, neskôr už idú.
michaaal
17.07.11,18:50
Zdravim,
mam jednu otazku - ak som to spravne pochopil, tak ak chcem Skylink a mam 2 TV, na ktorych chcem pozerat v jednom case rozdielne programy, tak si musim kupit dvojity kovertor, 2 prijmace a k tomu 2 karty Skylink?
Cize zaplatim dvojmo???? V pripade 3 TV trojmo???
Thanks