kiblika
09.01.11,06:55
Ahojte, sme firma kt. predáva tovar cez internetový obchod.Som platcom DPH. Zaujíma ma, akým spôsobom pristupujete k vystavovaniu VF pri platbe voprad na účet. Príklad:

Zákazník si objedná tovar + preprava (poštovné), v hodnote 120€ z DPH a platbu zaplatí na náš účet. Ja vystavujem VF takto:

100 € ZD tovaru + poštovného 311/604
604/602
20 € 20% DPH 311/343

Po správnosti by som si mala vystaviť FA na prijatú platbu v den ked mi prišli peniažky na účet napr. 13.1.2011 (FA by obsahovala DDP 13.1), a v momente ked budem vystavovať ostrú VF dám dátum dodania vtedy ked mám tovar vyskladnený a pripravený na predaj (totiž, nie všetok tovar mám skladom a preto ho objednávam napr.ked mi príde objednávka od zákazníka na konkrétny tovar a ja ho nemám skladom on mi zapl.peniažky a ja ho objednám, ked mi príde tak ho odošlem jemu. No nikdy mi týmto spôsobom nevznikne viac ako 14 dní od prijatia penazí od klienta na účet a môjho následného vystavenia VF a odoslania objednávky).
Ja to robím takto:

DDP FA = dátum kedy mi prišli peniažky na účet
DV FA = dátum kedy som vyskl. tovar a zároven urobila VF no nikdy dátum nepresiahne 14 dní.
DS FA = buď dám dátum kedy prišli peniažky , alebo splatnosť do 30 dní čo v podstate určite zapl.nude.

Ide mi o to či je to správne , máme veľa VF a nerada by som vystavovala VF k prijatej platbe. Môžem to robyť aj týmto spôsobom. A mala k spomínanému poštovnému , čo by ste spravili ak majiteľ chce poskytovať zľavu nie len z tovaru ale aj z poštovného. Podľa mňa by sa to na poštovné vzťahovať nemalo, čo vy na to?

Za odpovede vopred všetkým ďakujem
kiblika
09.01.11,11:38
Nájde sa dobra duša čo mi odpovie či to takto môže byť?
kiblika
09.01.11,19:07
:)