scalper
09.01.11,12:29
Dobry den,

mam otazku tykajucu sa DPH pri cinnosti spojenej s vydavanim casopisu. Mam zaujem vydavat casopis zamerany na krizovky. Kedze si dokazem casopis pripravit samostatne vratane jeho obsahu, mojim jedinym nakladom pri jeho vytvoreni do zaverecnej podoby budu naklady na tlac. Tie by pri pocte 5 000 kusov mali dosiahnut cca 2 500 EUR (priblizne info zistene na zaklade online kalkulacie). Ak by bola jednotkova cena stanovena na 3 EUR s DPH, za predpokladu plneho predaja by prijem mal dosiahnut 15 000 EUR. Distributor si zoberie proviziu napriklad 50 %. To znamena 7 500 EUR.
A teraz k DPH: Moja dan na vystupe bude z objemu 15 000 EUR. Dan zaplatena na vstupe bude z objemu 2 500 EUR (faktura od tlaciarenskej firmy) a z objemu 7 500 (faktura od distributora). Moja vysledna danova povinnost (DPH) bude teda vysledkom - dan na vystupe znizena o spominane dve dane na vstupe. Moj priklad vychadza z predpokladu, ze vsetci sme platcami DPH. Je moja uvaha spravna? Vopred dakujem za odpoved alebo nejake usmernenie.
Pekny den.