bcjan
09.01.11,11:29
Mam volne 10.000eur viem niejeto vela ale ani malo kam investovat taketo peniazky. Da sa tym zacat podnikat alebo to dat na ucet do banky?
video1983
09.01.11,10:42
www.tmr.sk
alebo kupit pozemok
vyhodne su aj podielove fondy ktore dosiahli svoje dno v pslednych mesiacoch takze sa da pomerne lacno nakupit lenze zalazi na tom na aku dlhu dobu sa chces rozlucit s tvojou investiciou.
zk24
09.01.11,11:07
Mam volne 10.000eur viem niejeto vela ale ani malo kam investovat taketo peniazky. Da sa tym zacat podnikat alebo to dat na ucet do banky?

Je to velmi individualne. Ja osobne by som spravila mimoriadnu splatku hypoteky. Nevieme, ci mas nejake podlznosti niekde, alebo si uplne "cisty". Ja, kedze mam mesacne relativne vysoke zavazky, by som nespala dobre keby som na beznom ucte nemala istu hotovost, s ktorou mozem kedykolvek disponovat. Ak by som nemala uvery, mala dostatocnu hotovost na ucte, tak by som dala asi na nejaky terminovany vklad.

Je otazne ci budes chciet niekedy v blizkej buducnosti s peniazmi nakladat... Planujes nieco kupit?
bcjan
09.01.11,11:34
Podielove fondy su velmi lakave - rozmyslam este stale nad nimi ale myslim ze sa da an nich aj popalit ked clovek nemam skusenosti s nimi .... nieje potrebne poradit sa s niekym kto s obchodovanim s fondami ma skusenosti?

Ako pises som cisty pravdaze tiez mam dobry pocit ze mam nejaky kapital na ucte ale najradsej by som tieto peniaze investoval do podnikania .. napr .. otvorit predajnu s tabakom alebo textil ...ale neviem ci mi to stacilo na rozbehnutie obchodu
phejl
10.01.11,07:30
Projekt Nový hledač:
Viz Google, hledání "hledač", první link.
Copernicus
10.01.11,07:54
hladam ticheho spolocnika do podnikania... nemas zaujem?
srska
10.01.11,08:04
Mam volne 10.000eur viem niejeto vela ale ani malo kam investovat taketo peniazky. Da sa tym zacat podnikat alebo to dat na ucet do banky?
ja by som 5 termínoval a s 5 špekuloval na forexe, komodity, ...http://www.trimbroker.com/
jar88
10.01.11,14:20
Mám pocit, že čím ďalej, tým viac sa začína prejavovať záujem o radu, kde investovať peniaze.
Súvisí to so skutočnosťou, že v EU je problém s tým, že banky nemajú kde investovať a tak ponúkajú úrok len 2 až 2,7% ročne ? Pritom predpokladaná inflácia, je najmenej dvojnásobná. Vedia v bankách aká bude kúpna sila Eura za dva mesiace, či za pol roka?
peterknazeje
10.01.11,14:31
www.tmr.sk
TMR neodporucam ani nepriatelovi (uf, az dva zapory v styroch slovach ale TMR si to zasluzia)
jar88
10.01.11,14:42
TMR neodporucam ani nepriatelovi (uf, az dva zapory v styroch slovach ale TMR si to zasluzia)
Prečo si to zaslúžia?
Veď je to investícia, ako každá iná.
peterknazeje
10.01.11,16:17
Prečo si to zaslúžia?
Veď je to investícia, ako každá iná.
TMR je na samostatnu temu. Kazdy tyzden by sa dal napisat clanok o tom, co vymyslaju ludia z okolia J&T. Napriklad TMR ma aktualne zaujem kupit do 5% akcii Best Hotel Properties, a.s., ktore su tiez z portfolia J&T. Zeby peniaze z vrecka obcanov/investorov poputuju do vrecka J&T?
jar88
11.01.11,13:10
TMR je na samostatnu temu. Kazdy tyzden by sa dal napisat clanok o tom, co vymyslaju ludia z okolia J&T. Napriklad TMR ma aktualne zaujem kupit do 5% akcii Best Hotel Properties, a.s., ktore su tiez z portfolia J&T. Zeby peniaze z vrecka obcanov/investorov poputuju do vrecka J&T?
Čo je na tom zlé?
Veď tak to funguje v každej investícii. (alebo vieš o niečom, kde to funguje poctivo???)
Poctivo sa účtujú len straty.
Don133
14.01.11,18:28
V dnešnej dobe nemáš nič isté .....5000,- € by som vložil do banky na termínovaný vklad a (neviem či máš rodinu alebo si sám) 2500,- € maš 2xall inclusive dovolenku tento alebo to odložiť aj na buduci rok pre 4 člennú rodinu...kto ti vezme alebo zdani zažitky?:)...a ked bude horšie aspoň budeš mať spomienky na lepšie časy:)
Melnick
14.01.11,18:40
Mam volne 10.000eur viem niejeto vela ale ani malo kam investovat taketo peniazky. Da sa tym zacat podnikat alebo to dat na ucet do banky?
Investovať - časť do konzervatívnejších fondov a časť do rizikových. Ak sleduješ vývoj, nemal by si prehliadnuť, ktorá komodita má dlhodobú perspektívu. A možno Ti do leta rizikový vyrobí aj na tú ***** dovolenku.
V každom prípade si nechaj poradiť od svojho prideleného pracovníka v banke, ktorý sa Ti bude o € starať. A hlavne sleduj vývoj, predovšetkým na tom rizikovom fonde:).
misomiso
14.01.11,18:51
www.tmr.sk (http://www.tmr.sk)
alebo kupit pozemok
vyhodne su aj podielove fondy ktore dosiahli svoje dno v pslednych mesiacoch takze sa da pomerne lacno nakupit lenze zalazi na tom na aku dlhu dobu sa chces rozlucit s tvojou investiciou.

Za 10 litrov mas otvorenych niekolko e-shopov (napriklad). Budu ti tie pozemky mesacne generovat zisk tak, ako napriklad tento druh podnikania?
Filip Glasa
15.01.11,12:26
Za 10 litrov mas otvorenych niekolko e-shopov (napriklad). Budu ti tie pozemky mesacne generovat zisk tak, ako napriklad tento druh podnikania?
asi nie, ale zase tie pozemky mu nebudú generovať toľko roboty jak tie eshopy :D

Ja by som si za 10 000 EUR kúpil niečo pekné na stenu, alebo do poličky. Keď to nič nezarobí, tak sa na to aspoň budem pozerať, lebo je to pekné ;)

Nie je nad zberateľskú vášeň.
MiroM4
15.01.11,13:21
Mam volne 10.000eur viem niejeto vela ale ani malo kam investovat taketo peniazky. Da sa tym zacat podnikat alebo to dat na ucet do banky?

Ak nie si podnikatel, tak sa z tych penazi tes, nechaj si ich na ucte a min ich ked ti to bude vyhovovat. A hlavne k nim nepusti ziadneho financneho poradcu.
luja5
15.01.11,16:08
Ospravedlňujem sa, nejako sa mi táto téma pomiešala s témou "podielové fondy", kde je tiež v otázke spomenutá suma 10.000 € :). Tak som svoj príspevok, ktorý som omylom dala sem, ale pôvodne bol určený do témy "podielové fondy", presunula tam ;).
scalper
15.01.11,16:25
[QUOTE=srska;1611723]ja by som 5 termínoval a s 5 špekuloval na forexe, komodity, ..trimbroker.com/
Podla mna 5000 eur je malo na spekulovanie na forexe. Sice tam vyuzijes pakovy efekt a teda aj s mensim objemom penazi sa daju otvorit aj vacsie pozicie, ale 5000 eur je malo na slusny kolateral, ktory by umoznil seriozne obchodovanie. Vzdy ma pobavia reklamy typu obchodujte na forexe alebo s akciami staci vam uz 1000 eur a podobne. Nezmysel, spekulovanie tohto typu je pre ludi, ktori su takpovediac za vodou a mozu si dovolit riskovat. Ak ma niekto volnych 1000 eur nemyslim si, ze je to clovek, ktory si ich moze dovolit len tak splachnut ak mu spekulacia nevyjde. Odporucam nieco konzervativne ako napriklad terminovany vklad, statny dlhopis alebo hypotekarny zalozny list.
scalper
15.01.11,16:28
Podla mna 5000 eur je malo na spekulovanie na forexe. Sice tam vyuzijes pakovy efekt a teda aj s mensim objemom penazi sa daju otvorit aj vacsie pozicie, ale 5000 eur je malo na slusny kolateral, ktory by umoznil seriozne obchodovanie. Vzdy ma pobavia reklamy typu obchodujte na forexe alebo s akciami staci vam uz 1000 eur a podobne. Nezmysel, spekulovanie tohto typu je pre ludi, ktori su takpovediac za vodou a mozu si dovolit riskovat. Ak ma niekto volnych 1000 eur nemyslim si, ze je to clovek, ktory si ich moze dovolit len tak splachnut ak mu spekulacia nevyjde. Odporucam nieco konzervativne ako napriklad terminovany vklad, statny dlhopis alebo hypotekarny zalozny list.
patotn
17.01.11,13:43
ked sa nadejas alebo ta niekto nahovara ze zarobis na burze,tak to ich mozes rovno hodit do akoze vyherneho automatu
belluco1981
08.06.11,18:15
Určite by som nevložil do banky-úrok je nižší ako miera inflácie...Je to však suma za ktorú sa dá kúpiť investičný diamant-zhodnotenie je podstatne vyššie ako v banke...
marjankaj
08.06.11,18:25
Určite by som nevložil do banky-úrok je nižší ako miera inflácie...Je to však suma za ktorú sa dá kúpiť investičný diamant-zhodnotenie je podstatne vyššie ako v banke...

A ja by som zase odporúčal vložiť do banky.:cool: Číslo účtu dodám:D Zúročím ich naozaj dobre.:---
aneno
10.06.11,12:49
čo tak začať podnikať? môžem dodať základné vybavenie pre svadobný salón - šaty, doplnky,...na cene by sme sa dohodli.hm?
gardenia
10.06.11,13:28
Ja som nedávno dala 10 000 eur do Pošt.banky na term. vklad, úrok 3 % na 18 mes. Predtým som tiež mala v tej istej banke na 2,5 % na dobu 1 roka - nemám čas ani nervy zapodievať sa takými vecami, tak som rada, že aspoň čo-to mi pribudne. Doteraz, čo som mala peniaze v kadejakých podielových fondoch, tak to bola mizéria. Pekný deň prajem.
vogueestylee
10.06.11,13:34
ak rozmyslas realne nad podielovimy fondamy, odporucam

http://eskortservis.sk/

narozdiel od fondov prej...s peniazky aspon tak ze mas zazitok... :)
Gina Er
10.06.11,13:57
ja mám nápad,Ty dodaj peniaze,pôjdeme fifty-fifty :rolleyes:
figiba
10.06.11,14:12
skús niekde investovať.(burzy, akcie. atd)