babicka1
09.01.11,12:04
chcela by som sa spýtat či je to spravodlivé ked byvam na dedine mám svoju studnu ,,kúpili sme si merače na odber vody všetko sme si robili sami pritom máme vodu zlú ktorú nám nedoporučuje hygienička pit a varit z nej a pritom musíme za nu platit čo si zo studne vytiahneme to si zaplatíme.u nás ešte nie je obecný vodovod.hoci sme si dali namontovat aj niečo aby bola voda mekšia ale pitná nieje hoci ju pijeme aj varíme z nej inak to nejde
arizona
09.01.11,11:09
To mate merace na studni?
A platite za vodu,ktoru vytiahnete zo studne?
Mária27
09.01.11,11:11
Komu platíte?
babicka1
09.01.11,11:16
ano zo studne nám idú trubky z ktorých nám ide voda a na tých trubkách sú merače .platíme to trnavskej vodárenskej spoločnosti
Mária27
09.01.11,11:24
Mne asi postál rozum. Máte s nimi zmluvu, že vám budú dodávať vodu? Dodávajú vám vodu? Je studňa vaša? Trubky ste si tiež vy kúpili?
veronikasad
09.01.11,11:26
Neplatíte stočné, príp. dažďovú vodu ?
babicka1
09.01.11,11:29
my na dedine musíme platit všetko čo nám cez tie trubky odtečie ale to tu tak majú všetci ano všetky trubky sme si kupovali my ale ide mi o to že musím platit aj ked tá voda je nepitná a ničíme si s nou zdravie
babicka1
09.01.11,11:29
ano je to stočné
veronikasad
09.01.11,11:30
ano je to stočné
máte v obci kanalizáciu ?
babicka1
09.01.11,11:31
ano
veronikasad
09.01.11,11:32
ano
Potom s tým nič nenarobíš, stočné musíš uhradiť - bez ohladu na to, či je voda pitná, alebo nie ...
Stočné je to, čo odteká do kanalizácie. za vodné neplatíš (vlastná studňa)
babicka1
09.01.11,11:38
ja viem ,že to musím platit ale to nespravodlivé ked sme nemali vodomer tak sme museli platit na mesiac 50 KUBíKOV ZA JEDNEHO čLENAbolo nás 5 členov preto sme si dali namontovat merače teraz Tých 50 neminieme všetci za mesiac
nedopo
09.01.11,11:43
ano zo studne nám idú trubky z ktorých nám ide voda a na tých trubkách sú merače .platíme to trnavskej vodárenskej spoločnosti

Merače merajú vodu ktorú čerpáte zo studne? Potom ale nie je isté že také isté množstvo odteká do kanalizácie. Pravdepodobne aj polievate, to by sa malo zohľadniť.
veronikasad
09.01.11,11:45
ja viem ,že to musím platit ale to nespravodlivé ked sme nemali vodomer tak sme museli platit na mesiac 50 KUBíKOV ZA JEDNEHO čLENAbolo nás 5 členov preto sme si dali namontovat merače teraz Tých 50 neminieme všetci za mesiac
skontroluj si zmluvu s vodárňami. Ak máš v zmluve paušál, platíš paušál - bez ohladu na to, že máš vodomer. Treba to riešiť priamo s Vodárňami.
pavol54
09.01.11,12:04
ja viem ,že to musím platit ale to nespravodlivé ked sme nemali vodomer tak sme museli platit na mesiac 50 KUBíKOV ZA JEDNEHO čLENAbolo nás 5 členov preto sme si dali namontovat merače teraz Tých 50 neminieme všetci za mesiac
Musia predsa existovať nejaké normy, koľko vody dodanej do vodovodných rozvodov sa dostane späť do kanalizácie, ak voda nevyhovuje je nepitná tak ju používate len na wc na pranie, alebo aj na polievanie záhradky? Ako si odmerali vašu spotrebu svojimi meračmi? To že koľko máte platiť musí niekto dokázať.
50 m 3 vody to 50000 litrov vody jeden splachovač má cca 12 litrov t.j. cca 4000 spáchnutí za rok t.j. cca 11 spláchnutí za deň x 5= 55spláchnutí za deň/24 hodín t.j. 2,3 za hod = Najvyšší čas navštíviť doktora(internistu, psychiatra alebo právnika) ALEBO SA ROVNO NASŤAHOVAŤ DO BAZÉNA VODÁRENSKEJ SPLOČNOSTI
To už nemyslím na to že to malo byť za mesiac
To je sprosté vydieranie
babicka1
09.01.11,14:32
to bola sadzba ked sme nemali merač preto sme si ho radšej kúplil,to bola jejich norma to som platila na začiatku za tri mesiace 3500 sk. teray platím 10-15 eur za tri mesiace
Darina1234
09.01.11,14:36
vodarenske spoločnosti maju u nas MONOPOL.....
babicka1
09.01.11,14:41
paušal nemám platíme normálne 1euro za kubík
anonym222
09.01.11,17:45
Stočné platíme všetci, čo používame kanalizáciu, a nikto sa nad tým nezamýšľa.
Čistenie odpadových vôd niečo predsa stojí. Kto nechce využívať centrálnu kanalizáciu, môže zainvestovať do súkromnej čističky odpadových vôd. Neviem, či to však nevyjde drahšie?
hydrogeolog
14.01.11,08:22
Nespravodlive je to v pripade, ak mate zahradu a polievate ju, v tom pripade platite aj za vypolievanu vodu stocne, ako keby odtiekla do kanala. Ak to tak je, treba namontovat vodomer az za odbocku do zahrady, ak to nie je mozne, tak dat dalsi vodomer na zahradny kohutik a mnozstvo tam namerane vam musia odratat, len to treba dohodnut, bezne sa to uz robi.
Co sa tyka kvality vasej vody tam moze byt vela pricin, no najcastejsia z nich byva, ze ludia vypustali desatrocia sracky do zeme...diera do zumpy a nebolo treba tak casto vytahovat.
brumteles
14.01.11,09:00
To bude pravdepodobne stocne, to je v poriadku, to platia vsetci - ti co odoberaju vodu z obecneho vodovodu platia za kazdu m3 2 krat (vodne aj stocne), vy asi raz. Na fakture by to malo byt uvedene - ze je to stocne. To platite za odovod do kanalizacie, len na kanalizacnej rure by sa to zle meralo, tak sa to meria na vstupe a predpoklada sa ze do kanalizacie odvediete tolko kolko vytiahnete zo studne.
Ak miniete vela z tej vody na polievanie, moze si dat namontovat dalsi merac (bohuzial na vlastne naklady) a to co miniete na polievanie sa vam odrata, stocne budete platit iba za to co miniete v dome, resp. ak sa to da odbocku na polievanie dajte este pred terajsi merac a nemusite montovat dalsi.
babicka1
14.01.11,11:45
u nás je blízko potok a farma na dobytok ktorá vypúšta do zeme všetok sairajt už to bolo aj v televízii smrad sa večer tak tahá po celej dedine a tým pádom sa nám aj voda pokazila
pavol54
14.01.11,15:21
To bude pravdepodobne stocne, to je v poriadku, to platia vsetci - ti co odoberaju vodu z obecneho vodovodu platia za kazdu m3 2 krat (vodne aj stocne), vy asi raz. Na fakture by to malo byt uvedene - ze je to stocne. To platite za odovod do kanalizacie, len na kanalizacnej rure by sa to zle meralo, tak sa to meria na vstupe a predpoklada sa ze do kanalizacie odvediete tolko kolko vytiahnete zo studne.
Ak miniete vela z tej vody na polievanie, moze si dat namontovat dalsi merac (bohuzial na vlastne naklady) a to co miniete na polievanie sa vam odrata, stocne budete platit iba za to co miniete v dome, resp. ak sa to da odbocku na polievanie dajte este pred terajsi merac a nemusite montovat dalsi.
Omyl len polovica vodného sa počíta ako stočné.
kveti
16.01.11,18:00
to tu hadam vsetci nemyslite vazne takze sumar
mate vlastnu studnu na vlastnom pozemku kto zaplatil jej výstavbu?????
a kto je jej majitelom???

toto su najdolezitejsie veci

ak je studna vasa teda sukromnej osoby NIKTO vas nemoze donutit na nu montovat akekolvek meradlo

stocne sa rata z odobratej ,,vodarskej,,vody podla kubikov ktore napocita vodarenský ciachovaný blombovaný vodomer
TAKZVANý PAUSAL NEJESTVUJE- ZIAL IBA DE JURE AK HO MATE VOLAT VODAROM ZE MAM PAUSAL A TEN UZ PODLA PRAVA NEJESTVUJE NECH SPRAVIA S VAMI NOVU ZMLUVU
pozri cennik stocneho napriklad
stvps.sk

a pozor plati sa aj dazdová voda //da sa to obist//

s pozdravom
zamestnanec veolia voda
babicka1
16.01.11,18:25
presne je to tak náš pozemok naša voda naše merače všetko sme si kúpli za vlastné aj vodomery ,ale vodomer si privlastnila vodárenská spoločnost,raz sa nám pokazil ,teda dostala sa donho voda lebo sme mali špinavú vodu a upchala aj vodomer ale inak bol dobrý meral len tam nebolo vidiet kolko sa nameralo tak som žiadala aby mi prišli vymenit vodomer tak mi ho vymenili najprv chcely aby som ho zaplatila,ale potom my volali ,že ho platit nemusím ten druhý čo mi namontovali,ohlásit som to musela ,lebo oni si na začiatku opísali číslo vodomeru