majicca
09.01.11,12:12
v roku 2003 som si zakladala živnosť, nakoľko som chcela pracovať ako poisťovacia/finančná agentka, nepamätám sa ale, či som sa hlásila aj na SP a ZP ale nikdy som na živnosť nepracovala.
Stále som bola zamestnaná na hpp, teraz som sa spamätala, že mám živnostenský list a nikdy som nikde nič neplatila ani nikto odo mňa od 2003 nič nežiadal - neviete mi poradiť, ako to zrušiť a neplatiť kopu nejakých nezmyselných nedoplatkov? vopred ďakujem za všetky príspevky.
kontrolovala som aj neplatičov v SP a ZP a nefigurujem tam, tak ma troška potešte, že ak nie som medzi neplatičmi, tak je to OK
Xanti
09.01.11,11:19
Živnosť zrušíš na príslušnom obvodnom úrade na odbore živnostenského podnikania . Za to nezaplatíš nič.

Čo sa týka SP tak ked si nepracovala na živnosť nikdy Ti nevznikla povinnosť platiť odvody.
Ale čo sa týka DU , máš aj DIČ kartičku alebo nie? Ak nie tak bolo tvojou povinnosťou sa zaregistrovať na DU v roku 2003 ak si to neurobila čaká ťa pokuta ( môj názor ) tá je vo výške minimálne 66,39 eur.
Čo sa týka ZP, tak tam môže byť tiež problém nakoľko si SZCO a bolo tvojou povinnosťou robiť RZZP, za každý rok. Preddavky by si mala nulové.

No na tvojom mieste idem hlavne do ZP , a zistím čo sa dá robiť. Ako sa to dá napraviť.
A potom aj na DU.
majicca
09.01.11,12:05
kartičku mám, tá mi prišla v roku 2005 automaticky-nežiadala som ju
na ktorom úrade to mám ale zrušiť? zakladala som to v 2003 v trebišove, ale od roku 2004 mám trvalý pobyt už v BA
Xanti
09.01.11,12:51
No a máš ďalší problém,
pri zmene trvalého pobytu si mala túto zmenu do 8 dní nahlásiť aj na odbore živnostenského podnikania, aj tu môžeš vyfasovať pokutu. Takže zrejme máš svoju živnosť stále v TV asi by som šla tam resp. už viac nepokazíš nič ak sa pôjdeš informovať aj v BA, čo ďalej.

http://portal.gov.sk/upvsFile/GetFormular.aspx?id_formular=106

len to dotiahni do konca, a nezanedbaj lebo ak sa obačia na úradoch, tak sa nedoplatíš.
db-COMP
10.01.11,19:59
SP a ZP Ti povedia tvoju históriu u nich.

B.L.