ivvka11
09.01.11,13:25
Zdravim, chcela by som sa opytat, ci nastali po novom roku nejake zmeny v pridelovani prispevkov na podnikanie z UPSVaR? Myslim tym, ci je na to schvaleny rovnaky objem financii ako po minule roky, alebo to bude tento rok horsie, ci vyska prispevku ostava rovnaka a ci su podmienky prisnejsie atd.....teda aka je podla vas realna sanca ho dostat v tomto roku...dakujem za odpovede :)
pluptak
05.02.11,18:28
Áno nastali zmeny, výška príspevku aspoň u nás ZV je vyššia, taktiež obmedzili nejaké veci napr notebook je možné kúpiť len v hodnote max 589€ aj s OS. A či je možné príspevok získať sám neviem robia z toho dosť ródeo. Teraz som videl že u nás testy urobilo 60 ľudí z 83 a z tých 60 len 7 ľudí dostalo dotáciu... Ja idem v utorok na testy tak som zvedavý...
henricvs
06.02.11,16:51
smiem sa opytat co tie testy obsahujú?dakujem za odpoved.
veronikasad
06.02.11,16:55
Áno nastali zmeny, výška príspevku aspoň u nás ZV je vyššia, taktiež obmedzili nejaké veci napr notebook je možné kúpiť len v hodnote max 589€ aj s OS. A či je možné príspevok získať sám neviem robia z toho dosť ródeo. Teraz som videl že u nás testy urobilo 60 ľudí z 83 a z tých 60 len 7 ľudí dostalo dotáciu... Ja idem v utorok na testy tak som zvedavý...
na základe čoho tých 7 uchádzačov vybrali ?

Či už znovu platí - "dáš" - dostaneš ?
pluptak
07.02.11,17:32
To ešte neviem čo platí zajtra idem na testy tie predpokladám zvládnem. No a potom keď absolvujem obhajobu tak sem napíšem či som príspevok dostal a ako sa chovali aký som z toho mal pocit. Len ak príspevok nedostanem bude ma to mrzieť keď pred par rokmi ich dostal každý a dnes keď niekto chce seriozne podnikať ho nedostane... Ale aj ak ho nedostanem od podnikania ma to neodradí..
manus
07.02.11,21:44
To ešte neviem čo platí zajtra idem na testy tie predpokladám zvládnem. No a potom keď absolvujem obhajobu tak sem napíšem či som príspevok dostal a ako sa chovali aký som z toho mal pocit. Len ak príspevok nedostanem bude ma to mrzieť keď pred par rokmi ich dostal každý a dnes keď niekto chce seriozne podnikať ho nedostane... Ale aj ak ho nedostanem od podnikania ma to neodradí..
Tak držíme palce ;)
pluptak
08.02.11,12:12
Mnooo dnes som bol na skúškach a môžem povedať že neboli ťažké tak snáď som testy úspešne urobil a môžem ísť na obhajobu. Dozviem sa to ale až v pondelok.. takže zatiaľ
marianella
08.02.11,13:18
ahojte. chcem sa spýtať čo je podmienkou ziskania prispevku.
Som na materskej dovolenke a o 3 mesiace mi konči, chcela by som živnosť a získať ten prispevok na podnikanie. Je podmienka byť predtým na urade ako nezamestnana alebo je možne ho získať aj rovno po ukončení poberania rodičovskeho prispevku?
Ešte ma zaujima, ako to funguje s predavanim značiek ako su - Abercrombie&Fitch, Prada, Armani, Diesel, Dior a podobne... potrebujem na každu značku zvlast nejake povolenie?? Kto mi ho dá?? Dodavatel??
Dakujem :)
marika.
08.02.11,13:58
ahojte. chcem sa spýtať čo je podmienkou ziskania prispevku.
Som na materskej dovolenke a o 3 mesiace mi konči, chcela by som živnosť a získať ten prispevok na podnikanie. Je podmienka byť predtým na urade ako nezamestnana alebo je možne ho získať aj rovno po ukončení poberania rodičovskeho prispevku?

Dakujem :)

Takže keď chceš získať dotáciu musíš byť minimálne 3 až 4 mesiace na úrade práce, kde absolvuješ prípravu, školenie, testy, obhajobu a potom by si mala dostať živnosť a dotáciu. a s tými značkami ti neviem poradiť.
pluptak
08.02.11,19:09
Potrebuješ byť na úrade minimálne 3 mesiace. A poviem ti dnes je aspoň u nás veľmi zložité príspevok získať. Ale ak máš dosť času vyskúšaj to.