bnalim
09.01.11,13:38
- Rozviedol som sa r.2004. Bývalá manželka už vtedy žila v zahraničí, žije tam aj do dnes.(Nemecko) Nie sme v kontakte.Trvalý pobyt však neodhlásila, má ho stále v SR, na pôvodnej adrese.V byte má trvalý pobyt aj dcéra, ktorá vlani ukončila štúdium na VŠ, žije však už inde. Všetky náklady na byt dlho pred rozvodom, po ňom, i štúdium dcéry som znášal sám.To však neriešim.
Neprebehlo ani porozvodové vyrovnanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov. (Byt a Garáž.)Teda je stále vedené ako bezpodielové aj na katastrálnom úrade. Mienim ďalej žiť mimo SR. Preto rád by som svoj majetkový podiel previedol na dcéru, hoci darovacou zmluvou, - čo však za súčasnej situácie nie je možné.
Čo urobiť, ako zmeniť bezpodielové vlastníctvo na katastr. úrade, aby som sa k možnosti prevodu mojej časti vlastníctva na dcéru dopracoval ???
Ďakujem za pomoc.
Xanti
09.01.11,12:54
bnalim
09.01.11,13:29
Ďakujem,

ten návrh na vyznačenie zmeny stavu a darovaciu zmluvu môžem napísať a zaslať na kataster sám, alebo to môže robiť len notár alebo advokát?
Xanti
09.01.11,13:38
Nájdi si nejaké vzory na nete, uprav, môžeš to dať skontrolovať nejakému právnikovi ak máš známeho, alebo aj tu na porade sa Ti na to pozrieme.
bnalim
09.01.11,20:17
Ďakujem,
premyslím to a pokúsim sa......