Susan
02.12.05,13:17
Mili poradaci. Socialna poisovna nie je ochotna mi poradit ako a co mam vyplnit!! Mzdy nie su moja silna stranka a tak mi je skoro do placu.
Mam zamestnankynu, ktora:
1. dňa 1.8.2003 nastupila na matersku dovolenku
2. dňa 1.2.2004 je na rodicovskej dovolenke do 30.6.2005.
3. Od 1.7.2005 som vyplnila Reg.list "prerusenie rodicovskej dovolenky", ale teraz neviem vyplniť RL obdobie do ......, pretoze dna 23.10. mi odovzdala doklad, ze nastupuje MD.
4. Dnes 2.12.2005 sa jej narodilo druhe dieta.
5. Znovu mam vyplnit Reg.list s označenim "zmena", ale zase netusim ake datumy uviest??.
6. Pre Soc.poistovnu mam vyplnit potvrdenie o prijme a pravdepodobny vym.zaklad - netusim ako a z akeho obdobia sa tento pravdepodobny zarobok vypocitava?? ( z roku 2003, kedy este pracovala?
Cakam, kto sa nado mnou zlutuje a skusi poradit:-((( Srdecna vdaka.
Susan
02.12.05,14:15
Ja viem, ze je uz piatok, ale nikomu sa nechce zatazovat tymto. Prosim, prosim zbytocne?
Jana Motyčková
02.12.05,14:59
Mili poradaci. Socialna poisovna nie je ochotna mi poradit ako a co mam vyplnit!! Mzdy nie su moja silna stranka a tak mi je skoro do placu.
Mam zamestnankynu, ktora:
1. dňa 1.8.2003 nastupila na matersku dovolenku
2. dňa 1.2.2004 je na rodicovskej dovolenke do 30.6.2005.
3. Od 1.7.2005 som vyplnila Reg.list "prerusenie rodicovskej dovolenky", ale teraz neviem vyplniť RL obdobie do ......, pretoze dna 23.10. mi odovzdala doklad, ze nastupuje MD.
4. Dnes 2.12.2005 sa jej narodilo druhe dieta.
5. Znovu mam vyplnit Reg.list s označenim "zmena", ale zase netusim ake datumy uviest??.
6. Pre Soc.poistovnu mam vyplnit potvrdenie o prijme a pravdepodobny vym.zaklad - netusim ako a z akeho obdobia sa tento pravdepodobny zarobok vypocitava?? ( z roku 2003, kedy este pracovala?
Cakam, kto sa nado mnou zlutuje a skusi poradit:-((( Srdecna vdaka.
K tomy RL Ti presne nepoviem, nedržím to v hlave a nemám ho poruke, ale v princípe do 22.10. má prerušenie poistenia, potom 23.10. jej zase vzniká dôchodkové poistenie (začiatok MD), s dátumom narodenia dieťaťa nemá RL nič spoločné, nič sa tam pri narodení dieťaťa nevpisuje.

Pravdepodobný DVZ sa počíta podľa §57 ods.2 , t.j. 1 tridsatina VZ, z ktorého by sa platilo poistné na NP za mesiac, v ktorom vznikol nárok na nemocenskú dávku. V tomto prípade ale ide o nárok na materské v ochrannej lehote (lebo 1.7. bolo poistenie zo zákona prerušené), takže zisťuje sa pravdepodobný DVZ k 30.6.. Pravdepodobný DVZ sa teda zistí z predpokladaného príjmu, ktorý by dostala v júni deleno 30. Presný postup pre zistenie predpokladaného príjmu v mesiaci nie je. Dá sa pouźiť buď jej príjem podľa pracovnej zmluvy, ale dá sa použiť aj príjem pracovníčky, ktorá ju zastupuje. Ak by ste jej chceli pomôcť, môžete jej v pracovnej zmluve (alebo mzdovom dekréte) zvýšiť mzdu s dátumom od 1.6. a vypočitať pravdepodobný DVZ z takejto sumy.
Susan
05.12.05,08:21
Somij, dakujem pekne za odpoved aj za radu, ze jej mozem upravit plat, aj ked je zamestnankyna na rodicovskej dovolenke. Super, pravdepodobne to aj urobim. Nikto ju nezastupuje, lebo je zaroven aj jedna z konatelov a popri dietatku z domu riadi chod firmy a zadarmo, lebo chce aby firma fungovala. Este raz pekne dakujem.