erika006
09.01.11,13:42
Dobrý deň, môžete mi poradiť? Je učiteľ profesijných predmetov a praktickej prípravy - II. st. VŠ (r. 2007) s prvou kvalifikačnou skúškou a 22 ročnou pedagogickou praxou kvalifikovaný ako vychovávateľ v školskom internáte? Do akého kar. stupňa a platovej triedy patrí? Ďakujem.
zdenka131
09.01.11,12:48
O kvalifikačných predpokladoch hovorí vyhláška 437/2009, pozri si časť XIII.bod2.

http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/user_upload/admin/obrazky/ofakulte/Celozivotne_vzdelavanie/Vyhl.o_kvalifi.predpokl.437_2009.pdf


Tabuľka zaradenia PZ a OZ do PT:

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/ATEMY/2009/Zakon_o_PZ-tabulka-zaradovanie_do_PT.pdf

22 ročnú pedagogickú prax máš ako vychovávateľka alebo MOV ? Kedy si robila "1. KS? "
erika006
09.01.11,14:17
Ako vychovávateľka mám prax 22 rokov a prvú kval. skúšku som robila v r. 2009. Mám byť zaradená v 10. alebo v 11. plat. triede?
jankkam
13.01.11,18:51
môže byť do materskej školy prijatá učiteľka, ktorá ma ukončené gymnázium ak áno v ktorej platovej triede by mala byť
alebo môže taká osoba zastupovať učiteľku počas PN
xixix
13.01.11,20:39
xixix
13.01.11,20:47
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/ATEMY/2009/Zakon_o_PZ-tabulka-zaradovanie_do_PT.pdf
podľa zák. o PZ/viď vyššie / a vyhl. č. 437 /2009vôbec nemôžeš
nastúpiť - ani na zastupovanie. Mám dojem, že neexistujú ani výnimky
Sabadka
15.01.11,10:24
môže byť do materskej školy prijatá učiteľka, ktorá ma ukončené gymnázium ak áno v ktorej platovej triede by mala byť
alebo môže taká osoba zastupovať učiteľku počas PN


Nakoľko má úplné stredoškolské vzdelanie tak ju prijať môžeš, platí pre ňu podmienka uvedená v zákone 317/2009 §60 ods. 2. Zaradíš ju do 7 platovej triedy ako nekvalifikovanú.
jankkam
16.01.11,12:46
tak načo sú nám školy, stačí mať známeho a možu ťa oslovovať pán učiteľ bez toho aky si si to zaslúžil
ivettt
16.01.11,13:06
A kam zaradiť učiteľa, ktorý skončil VŠ ekonomického smeru, má DPŠ, štátnu skúšku z jazyka si urobil počas VŠ a učí na ZŠ cudzí jazyk - nadpolovičnú väčšinu. Zatiaľ je zaradený do 9., ale podľa zákona by mal byť v 10. alebo sa mýlim?
jankkam
16.01.11,13:14
ale aspoň ma VŠ
judita1971
16.01.11,14:06
Nedá mi reagovať : Každý z nás má právo doplniť si vzdelanie, ktoré k práci potrebuje. Aj zákon nám takúto možnosť dáva. Áno, je potrebné, aby v školstve pracovali ľudia s požadovaným vzdelaním. Ale oveľa dôležitejšie je, aby tam robili ľudia, ktorí majú vzťah k deťom a k svojej práci. Aby si nemysleli, že im stačí požadované vzdelanie a to z nich urobí ľudí, ktorí si zaslúžia, aby ich oslovovali "pán učiteľ".

Jankkam, ty si položila otázku, ohľadom učiteľky, čo má len gymnázium. Zrejme sú tvoje ďalšie reakcie, ktoré sa týkajú konkrétnej osoby, ale ja reagujem na obranu ostatných tých, ktoré gymnázium alebo inú strednú školu mali a doplnili si vzdelanie a sú výbornými učiteľkami. Konkrétne poznám jednu a tá si naozaj zaslúži, aby som ju oslovala "pani učiteľka". Poznám od začiatku kvalifikované učiteľky MŠ, ktoré jej nesiahajú ani po päty, ku ktorým som dávala svojho syna skôr do úschovne ako do materskej školky. MŠ totiž nemá slúžiť ako úschovňa detí. Zmena nastala až príchodom tejto "Pani učiteľky".
jankkam
16.01.11,14:35
nechcela som sa dotknúť nikoho, mna len zaujíma či takú osobu može štarutár obce prijať do pracovného pomeru namiesto učitelky, ktorej skončil pracovný pomer na dobu určitú a ktorá ma VŠ pedag. ale je nekvalifikovaná ide tu len o to, aby obec ušetrila peniaze
jankkam
16.01.11,14:39
a čo sa týka úschovne niekedy mám pocit že ani rodičom nezáleží na potrebách deti a berú škôlku ako úschovňu viem o čom hovorím sama to zažívam každý deň. Len aby škôlka bola otvorená od nevidím do nevidím ale ak treba spoluprácu čo sa týka či už pomoci z ich strana nedočkala som sa. Neopýtajú sa na deti nezáleží in na tom čo robíme.
Sabadka
17.01.11,12:02
A kam zaradiť učiteľa, ktorý skončil VŠ ekonomického smeru, má DPŠ, štátnu skúšku z jazyka si urobil počas VŠ a učí na ZŠ cudzí jazyk - nadpolovičnú väčšinu. Zatiaľ je zaradený do 9., ale podľa zákona by mal byť v 10. alebo sa mýlim?

Ak už ukončil adaptačné vzdelávanie tak by mal byť zaradený v 10PT ako samostatný.