andamante
09.01.11,13:47
ahojte,

hladam typ na pekne meno asi skor pre dievcatko ale pripadne aj pre chlapceka, kedze pohlavie nie je na 100% iste,
nejake, ktore by sa hodilo k menu prvej dcerky Timea a k priezvisku, v ktorom mame r aj č :-)
premyslam nad menom Lea zatial..
mate nejake napady?
Tweety
09.01.11,12:51
ahojte,

hladam typ na pekne meno asi skor pre dievcatko ale pripadne aj pre chlapceka, kedze pohlavie nie je na 100% iste,
nejake, ktore by sa hodilo k menu prvej dcerky Timea a k priezvisku, v ktorom mame r aj č :-)
premyslam nad menom Lea zatial..
mate nejake napady?
Skôr, ako si zadala otázku, si sa mala pozrieť, či takáto téma tu už nie je, a ona tu už je:
http://www.porada.sk/t82224-ake-meno-dietatu.html
andamante
09.01.11,12:59
ano, uz som ju videla, ale ide v nej najma o chlapcenske mena a ja som chcela poradit nieco skor dievcenske (kedze to ASI bude dievcatko) konkretne k menu timea a r a č v priezvisku ..
220870
09.01.11,13:05
Zvalik
09.01.11,13:05
neviem či sa hodia tieto mená, ale mne sa páčia: Vanda, Rebeka, Ema, Nela, Miriama
Ahoj!
andamante
09.01.11,13:15
fuuuha, tam ich je :-) idem popozerat, dakujem :-)
andamante
09.01.11,13:16
neviem či sa hodia tieto mená, ale mne sa páčia: Vanda, Rebeka, Ema, Nela, Miriama
Ahoj!
dakujem za napady :-)
zdenka131
09.01.11,13:18
Tweety
09.01.11,13:28
ano, uz som ju videla, ale ide v nej najma o chlapcenske mena a ja som chcela poradit nieco skor dievcenske (kedze to ASI bude dievcatko) konkretne k menu timea a r a č v priezvisku ..
Pri jeho výbere treba zohľadniť aj prezvisko, aby to spolu neznelo čudne, a dieťa sa neskôr zaň nehanbilo, napr. Lara Mrkvičková.
lujza.j
09.01.11,14:23
Liliana, Barbara:)
zk24
09.01.11,14:26
Ak mate dlhe priezvisko, volila by som kratke krstne meno. Sesternica ma 14miestne priezvisko, no a co cert nechcel, vola sa Alexandra.... Musi to byt otrava podpisovat sa a vypisovat niekde meno...
zk24
09.01.11,14:29
No a este, teraz je neuveritelna moda davat iba zahranicne mena, ktore ked niekde diktujete, tak ich musite hlaskovat. Mne osobne sa pacia aj klasicke slovenske mena, ako Janka, Katka, Zuzka.... ;)

Radsej sa volam Zuzka ako Tokio ci Salma... omg.
terezamaria
09.01.11,14:59
Čo tak Lucia, Linda alebo Dominika?:):):)
andamante
09.01.11,15:07
no ved to, ze zohladnujem, zohladnujem az tak, ze sa mi hodi asi len to jedno meno Lea ..
priezvisko nie je dlhe - 7miestne
a zahranicne tiez velmi nechcem, ale zas ani take klasicke ako Zuzka a pod., hoci nic proti nim nemam a celkom sa mi pacia, len mam pocit, ze dieta by sa uz za ne mohlo hanbit, kedze su momentalne ine mena v kurze .. hladam nieco z nasho kalendara rozsireneho, ale zatial nenachadzam ..
normalka zlozite vybrat dobre meno pre babo :-)
Paula
09.01.11,16:12
no ved to, ze zohladnujem, zohladnujem az tak, ze sa mi hodi asi len to jedno meno Lea ..
priezvisko nie je dlhe - 7miestne
a zahranicne tiez velmi nechcem, ale zas ani take klasicke ako Zuzka a pod., hoci nic proti nim nemam a celkom sa mi pacia, len mam pocit, ze dieta by sa uz za ne mohlo hanbit, kedze su momentalne ine mena v kurze .. hladam nieco z nasho kalendara rozsireneho, ale zatial nenachadzam ..
normalka zlozite vybrat dobre meno pre babo :-)


Neboj, klasika tu bude oproti móde vždy viacnásobne v kurze:). Keby si vedela, ako som ja v detstve veľmi túžila byť "iba" Evkou, Zuzkou, Jankou, Máriou ...:cool:. Vyberaj srdcom, zopár mien a potom z klobúčika jedno vylosuj ;).
ivka70
09.01.11,16:34
Mne sa k menu Timea hodi velmi meno Andrea :) pripadne Lea
pivko
09.01.11,16:46
Jakub;) aj ja mám r aj č + anjelika Jakubka.
Lubaba
09.01.11,16:48
no ved to, ze zohladnujem, zohladnujem az tak, ze sa mi hodi asi len to jedno meno Lea ..
priezvisko nie je dlhe - 7miestne
a zahranicne tiez velmi nechcem, ale zas ani take klasicke ako Zuzka a pod., hoci nic proti nim nemam a celkom sa mi pacia, len mam pocit, ze dieta by sa uz za ne mohlo hanbit, kedze su momentalne ine mena v kurze .. hladam nieco z nasho kalendara rozsireneho, ale zatial nenachadzam ..
normalka zlozite vybrat dobre meno pre babo :-)
Nemyslím si že by tvoja dcérka mala mať nejaké problémy, ak by si jej dala klasické slovenské meno, ktovie či práve tie nebudú v kurze, keď vyrastie. Každé meno je pekné ak sa pekne povie.
buchač
09.01.11,19:10
no ved to, ze zohladnujem, zohladnujem az tak, ze sa mi hodi asi len to jedno meno Lea ..
priezvisko nie je dlhe - 7miestne
a zahranicne tiez velmi nechcem, ale zas ani take klasicke ako Zuzka a pod., hoci nic proti nim nemam a celkom sa mi pacia, len mam pocit, ze dieta by sa uz za ne mohlo hanbit, kedze su momentalne ine mena v kurze .. hladam nieco z nasho kalendara rozsireneho, ale zatial nenachadzam ..
normalka zlozite vybrat dobre meno pre babo :-)

Esmeralda , Klotilda , Tekla ,....

Winnetou , Sandokan , ...

;):rolleyes::cool:

Inak ...hm ...moje dievky sú :
Monika , Veronika ...
...tretia by bola Dominika ...
...a ak by nebodaj štvrtá sa pritrafila , tak by sa Harmonika volala ...

P.S.:
Tvoje problémy a moje peniaze ...Onasisove ...

Nie je hádam podstatné ,aby zdravé bolo ...????
Paula
09.01.11,19:39
Monika , Veronika ...
...tretia by bola Dominika ...



Tieto a im "podobné" mená majú svoje celoživotné čaro.....od dieťaťa po babičku. Nie je potrebné ich zdrobnelinkovať (ani inak s prepáčením pŕzniť, keď už sme ich vybrali ako najkrajšie) , nikdy neznejú pri oslovení iba detsky alebo iba dospelácky ,ak nimi oslovíme žieňa v ktoromkoľvek veku. :) A áno -predovšetkým to zdravie.
alla66
09.01.11,20:04
Lea je pekné meno- cieľavedomá, v živote väčšinou šťastná a bezproblémová. Ako dieťa slniečko, obľúbená medzi priateľmi. Vládne Jupiter a Neptún. Odporúčam vo všetkých znameniach.
kiblika
09.01.11,20:07
ahojte,

hladam typ na pekne meno asi skor pre dievcatko ale pripadne aj pre chlapceka, kedze pohlavie nie je na 100% iste,
nejake, ktore by sa hodilo k menu prvej dcerky Timea a k priezvisku, v ktorom mame r aj č :-)
premyslam nad menom Lea zatial..
mate nejake napady?


Ahoj, mi čakáme dievčatko a trafila si presne mená kt.sme si vybrali aj mi buď LEA alebo TIMEA, takže ja sa prikláňam k menu LEA:)
Paula
09.01.11,20:17
Už len to nám chýba, aby sme múdrym knihám verili a napr. s túžbou presadiť meno Dominika si hneď povedali : Okamžite, ako si ju prinesieme domov, pozor na ňu, je k zákernosti predurčená , výchova k ľudskosti musí nastúpiť od prvého dňa pri jej mene ;).
Sú aj také knihy, ktoré píšu, že najlepšie je dať dieťaťu meno, ktoré sa práve nachádza v kalendári - s tým bude v živote mať najúspech vo všetkom. Ale v ktorom kalendári, keď sú ich na svete stovky, tisíce?
Stanislav 1975
09.01.11,20:27
No neviem, či je správne zrovna na internete debatovať o tom aké dám meno svojmu dieťaťu, ja by som to určite neriešil cez net...
truch
09.01.11,20:32
Mne sa tiež páčia krátke mená, Lea, Ema, Ela. Vnučka je Lucia, aj to je pekné meno:) Záleží na priezvisku, krstné meno a priezvisko by mali byť pri vyslovení dobre "počúvateľné":)
marleau
09.01.11,20:37
Ja mám meniny aj narodeniny v jeden deň a ešte aj brat má narodeniny vtedy,on je moje dvojča...Ale určite nemá meno vplyv na povahu človeka,ja som toho dokazom,vraj takého Tibora nikdy nevideli.
Monika Kováčová
09.01.11,20:37
Ja mám Alžbetu. Voláme ju Alžbetka.
Stanislav 1975
09.01.11,20:42
Ja mám Alžbetu. Voláme ju Alžbetka.

To je pekné- mne sa páči, keď ešte niekto dáva pekné mená ako voľakedy- alžbetka, andrea, martinka, tamarka, atď...
Dneska sa už každý opičíme menami ktoré ani nepasujú k priezviskam- všelijaké tie Sofie, Chiary, Maximovia, frederikovia, a podobné nezmyselné (pre náš kraj a naše tradície) mená...
Stanislav 1975
09.01.11,20:44
Už len to nám chýba, aby sme múdrym knihám verili a napr. s túžbou presadiť meno Dominika si hneď povedali : Okamžite, ako si ju prinesieme domov, pozor na ňu, je k zákernosti predurčená , výchova k ľudskosti musí nastúpiť od prvého dňa pri jej mene ;).
Sú aj také knihy, ktoré píšu, že najlepšie je dať dieťaťu meno, ktoré sa práve nachádza v kalendári - s tým bude v živote mať najúspech vo všetkom. Ale v ktorom kalendári, keď sú ich na svete stovky, tisíce?

Prečo nie Dominika? Náhodou taká Dominika Cibulková...- a kam to až dotiahla...
Paula
09.01.11,20:47
Poraďáčka vymazala kus príspevku, môj pokec k istému menu vyššie stratil niť....čo už...ale súhlasím so Stanom, ak ide o môj, iba môj pokladík, potom aké rozpaky s jeho menom? Prečo mi ho má vybrať verejnosť?
lujza.j
09.01.11,20:47
myslíš ten rozmaznaný arogantný fracek:(
video1983
09.01.11,20:50
co tak Ivetka - aha kam to dotiahla :-DDDD
Stanislav 1975
09.01.11,20:56
co tak Ivetka - aha kam to dotiahla :-DDDD

U mňa je meno Ivetka niečo špeciálné a neopakovateľnééé- nebudem písať prečo ale ja viem prečo...:)
Mária27
09.01.11,22:06
Nemyslím si že by tvoja dcérka mala mať nejaké problémy, ak by si jej dala klasické slovenské meno, ktovie či práve tie nebudú v kurze, keď vyrastie. Každé meno je pekné ak sa pekne povie.
Mária27 (http://www.porada.sk/member.php?u=45874) (Včera), Paula (http://www.porada.sk/member.php?u=728) (Včera), Zuzka10 (http://www.porada.sk/member.php?u=66286) (Včera), arizona (http://www.porada.sk/member.php?u=83659) (Včera)

Hneď je tu plno pekných vzorov, napríklad : Mária :) - oslavuje sa na celom svete.
No, arizona radšej nedávaj, nemusí všada vládnuť amerika.
arizona
10.01.11,05:39
mas pravdu, chi, chi...ale tie prve tri su pekne. Slovenske,ale aj medzinarodne.
Co ked sa raz dievca vyda do cudziny?
arizona
10.01.11,05:45
Len sa ty, dievca "neondej" a nenechavaj cudzich ludi hladat meno pre tvoje dieta.
Spoliehaj sa na svoje srdiecko, to ti napovie najlepsie... :)
hnedoočka
10.01.11,06:43
My sme vyberali dcérke meno na poslednú chvíľu a nakoniec dostala Renáta.Všetci ma od toho odhovárali,ale keď začala navštevovať ZŠ ,tak v triede boli samé Lucie,Lenky, Renáta bola jediná ona v celom ročníku...takže aspoň bola výnimočná. Keď povyrástla, tak som bola nesmierne rada,ak obaja so synom skonštatovali, že im sa ich mená páčia.:)

Ako paradox uvediem príklad, že sme sa rehlili ako /ešte/ pionierske vedúce,keď sa jeden chalan volal...Mário Vojna....:D:D
Ice dive
10.01.11,07:14
no kolegyniná mama robí na pôrodníckom oddelení na východe... a minulý týždeň sa jednej mamine od našich menšinových spoluobčanov narodila dcéra, ktorej dala do rodného listu meno "Džesika" (s Dž...!!!!) dieťa bude mať kopec radosti, ak bude niečo vybavovať resp. sa niekde podpisovať...
Tweety
10.01.11,07:23
no kolegyniná mama robí na pôrodníckom oddelení na východe... a minulý týždeň sa jednej mamine od našich menšinových spoluobčanov narodila dcéra, ktorej dala do rodného listu meno "Džesika" (s Dž...!!!!) dieťa bude mať kopec radosti, ak bude niečo vybavovať resp. sa niekde podpisovať...
Myslíš tým sociálne? Neboj, to hravo zvládne, a keď nie, nič sa nedeje.
Mária27
10.01.11,08:13
My sme vyberali dcérke meno na poslednú chvíľu a nakoniec dostala Renáta.Všetci ma od toho odhovárali,ale keď začala navštevovať ZŠ ,tak v triede boli samé Lucie,Lenky, Renáta bola jediná ona v celom ročníku...takže aspoň bola výnimočná. Keď povyrástla, tak som bola nesmierne rada,ak obaja so synom skonštatovali, že im sa ich mená páčia.:)

Ako paradox uvediem príklad, že sme sa rehlili ako /ešte/ pionierske vedúce,keď sa jeden chalan volal...Mário Vojna....:D:D
U nás na dedine keď bola prvá Renáta, babka ju vola Anička, lebo to vždy zabudla:)
A ešte Denisu musel dedko mať napísanú na dlani :D
lujza.j
10.01.11,08:20
no kolegyniná mama robí na pôrodníckom oddelení na východe... a minulý týždeň sa jednej mamine od našich menšinových spoluobčanov narodila dcéra, ktorej dala do rodného listu meno "Džesika" (s Dž...!!!!) dieťa bude mať kopec radosti, ak bude niečo vybavovať resp. sa niekde podpisovať...

mimotemy ako vieš, že sa bude podpisovať, alebo sa bude vedieť podpísať:eek: ja som raz jednému "opálenému" povedala, že nech sa podpíše - naše stretnutie bolo úradné a on úplne bez problémov na miesto pre podpis švihol XXX:eek::eek::D a ešte Dž to je dosť zložité;)
hnedoočka
10.01.11,09:01
U nás na dedine keď bola prvá Renáta, babka ju vola Anička, lebo to vždy zabudla:)
A ešte Denisu musel dedko mať napísanú na dlani :D

nečuduj sa dedkovi.Kámoška pracovala v kuchyni, kde sme sa chodili stravovať..narodila sa jej prvá vnučka a keď som sa opýtala na meno, tak zahlásila na celú jedáleň: "Evka, ako som ti to vravela ,že sa volá moja vnučka?" :D
volala sa Saskia a aj keď sa mi to meno páči, tiež ho bolo potrebné mať na dlani zapísané,aby som si spomenula.
magno
10.01.11,09:07
no kolegyniná mama robí na pôrodníckom oddelení na východe... a minulý týždeň sa jednej mamine od našich menšinových spoluobčanov narodila dcéra, ktorej dala do rodného listu meno "Džesika" (s Dž...!!!!) dieťa bude mať kopec radosti, ak bude niečo vybavovať resp. sa niekde podpisovať...
Oni maju celkovo zmysel pre humor.S dcerou chodi do skoly Sandokan Cicko ;) ci to ma aj v rodnom neviem,ale nikto mu inak nepovie - ani ucitelky,tak na tom asi nieco bude.....:rolleyes:
Ice dive
10.01.11,10:26
mimotemy ako vieš, že sa bude podpisovať, alebo sa bude vedieť podpísať:eek: ja som raz jednému "opálenému" povedala, že nech sa podpíše - naše stretnutie bolo úradné a on úplne bez problémov na miesto pre podpis švihol XXX:eek::eek::D a ešte Dž to je dosť zložité;)
no minimálne na tlačivo o sociálne dávky niečo napísať bude musieť... :D:D:D
Ice dive
10.01.11,10:29
Oni maju celkovo zmysel pre humor.S dcerou chodi do skoly Sandokan Cicko ;) ci to ma aj v rodnom neviem,ale nikto mu inak nepovie - ani ucitelky,tak na tom asi nieco bude.....:rolleyes:
inak neviem si predstaviť ako bude taký človek existovať v živote... mimotemy napr. kriminoviny JOJ... policia obvinila z kradeže dreva v Slovenskom raji Sandokana C.....(neviem či z takéhoto mena sa smiať či plakať...) :D:D:D:D
Tweety
10.01.11,10:31
inak neviem si predstaviť ako bude taký človek existovať v živote... mimotemy napr. kriminoviny JOJ... policia obvinila z kradeže dreva v Slovenskom raji Sandokana C.....(neviem či z takéhoto mena sa smiať či plakať...) :D:D:D:D
Keby len z mena.....:mad:
arizona
10.01.11,10:32
mimotemyJednej znamej sa pred rokmi narodili dvojicky-chlapci. Dala im moderne a trochu nevsedne mena na tu dobu Henrich a Arnold.
Chuderka ich babka si to nikdy nevedela zapamatať, tak ich cely zivot oslovovala " chlapci"...:D
magno
10.01.11,10:33
inak neviem si predstaviť ako bude taký človek existovať v živote... mimotemy napr. kriminoviny JOJ... policia obvinila z kradeže dreva v Slovenskom raji Sandokana C.....(neviem či z takéhoto mena sa smiať či plakať...) :D:D:D:D
...........uz sa prejavila moja kreativita :D mohli by potom k tomu pustat uvodnu skladbu z toho serialu :D:D:D
lujza.j
10.01.11,10:34
no minimálne na tlačivo o sociálne dávky niečo napísať bude musieť... :D:D:D

to je síce pravda, ale mnou popisovaná situácia bola niečo podobné a dopadlo to s 3X:D:D:D
magno
10.01.11,10:35
aj snahu treba ocenit ;)
andamante
11.01.11,07:38
"Lea je pekné meno- cieľavedomá, v živote väčšinou šťastná a bezproblémová. Ako dieťa slniečko, obľúbená medzi priateľmi. Vládne Jupiter a Neptún. Odporúčam vo všetkých znameniach."

alla66 ako to vies? ja som praveze nasla len take nenodbre popisy tohto mena, ze unavena a gazella, antilopa a pod.
andamante
11.01.11,07:48
dakujem vam vsetkym za kazdy jeden prispevok,
vobec nechcem, aby ste za mna vymysleli meno pre moje dieta, len nazory a navrhy su vzdy cenne,
tak este raz dakujem :-)
janaGT
11.01.11,07:57
moje 5 mesačné krstniatko je Ema
Ešte ako tu spomínali, keď sa mi pred 12 rokmi narodila dcéra, dali sme meno Simona, moja vtedy 72 ročná babka si ho tiež nevedela zapamätať, prvé dni u nej bola "miňonka", potom sme jej meno Simonka radšej napísali na papier a bol pokoj :)