Alena Spišiaková
09.01.11,17:35
ahojte,

mám takýto problém:

Doteraz sa firma (platiteľ DPH) venovala len preprave po Slovensku a medzinárodnej preprave v rámci EU. Keď to bola preprava po Slovensku, tak účtovala DPH, keď preprava v rámci EÚ, ktorú fakturovala nejakej firme v EÚ platiteľovi dph, tak fakturovala bez DPH, keď uskutočnila prepravu v rámci EÚ pre odberateľa zo SK, tak fakturovala s DPH.

Z toho vyplýva, že na výstupe mám služby oslobodené od DPH ale aj s DPH. V tomto prípade mi vždy vznikal nadmerný odpočet.

Ale na konci decembra, práve pre ten úžasný zákon o prenájme, začala firma prenajímať neplatcom DPH - občanom byty a kancle bez dph. Zmluvy sú od 01.01.2011, ale zábezpeku na nájom a nájomné za 1/2011 už fakturovali v 12/2010 a prijali platby v 12/2010.

Idem teraz počítať koeficient, len mám dilemu (upozorňujem, že v inom prípade počítame koeficient a nemám s tým problém...) ale teraz neviem, či do čitateľa idú služby za prepravy aj tie, čo boli fakturované s DPH aj tie, čo boli fakturované bez DPH. To je môj problém...
Alena Spišiaková
09.01.11,16:47
Ešte som prišla na jednu vec, že do tlačiva DPH mi nevstupujú tie služby prepravy, ktoré fakturujem bez DPH. Toto bude zaujímavé, lebo za posledný rok fakturovali dosť málo prepravy s DPH a ešte ten prenájom s touto prepravou bude 50:50. som zvedavá, či mi niekto poradí, keď mám takýto zamotaný prípad.