Renáta Mikulová
09.01.11,18:09
Môže si manželka uplatniť zamestnaneckú prémiu, ak manžel si uplatní nezdaniteľnú časť základu dane ako rozdiel medzi príjmom 3890,- a 4025,70. Manželka pracuje celý rok.
veronikasad
09.01.11,17:23
Môže si manželka uplatniť zamestnaneckú prémiu, ak manžel si uplatní nezdaniteľnú časť základu dane ako rozdiel medzi príjmom 3890,- a 4025,70. Manželka pracuje celý rok.
pokial splňa ostatne podmienky - ano
SilviaS
17.01.11,08:43
Dobrý den poradáci:)
Prosím Vás veľmi pekne o pomoc mám zamestnankyňu,ktorá je invalidná
dôchodkyňa pracuje u nás vo firme a má celý rok minimálnu mzdu a poberá
invalidný dôchodok 134,- EUR vzniká jej nárok na zamestnaneckú
prémiu??? Ak má len minimálnu mzdu tak má nárok a ten dôchodok sa nezapočítava alebo ako??
Vďaka pekne Silvia:)
Jano24
25.01.11,10:27
Ak Vám výjde zamestnanecká prémia suma 124,5501 € tak ako sa to zaokruhľuje na eurocenty smerom nahor? Správne je to suma 124,55€alebo suma 124,56€? Logika mi káže že správne je to 124,55€ ak následuje ďalšie číslo 0, ale nie som si istý.
wallie
25.01.11,11:43
Ak Vám výjde zamestnanecká prémia suma 124,5501 € tak ako sa to zaokruhľuje na eurocenty smerom nahor? Správne je to suma 124,55€alebo suma 124,56€? Logika mi káže že správne je to 124,55€ ak následuje ďalšie číslo 0, ale nie som si istý.

§32a Zamestnanecká prémia
ods.3 posledná veta- Vypočítaná suma zamestnaneckej prémie sa zaokrúhľuje na eurocenty nahor.

tvoja suma teda bude 124,56EUR
wallie
25.01.11,11:51
Dobrý den poradáci:)
Prosím Vás veľmi pekne o pomoc mám zamestnankyňu,ktorá je invalidná
dôchodkyňa pracuje u nás vo firme a má celý rok minimálnu mzdu a poberá
invalidný dôchodok 134,- EUR vzniká jej nárok na zamestnaneckú
prémiu??? Ak má len minimálnu mzdu tak má nárok a ten dôchodok sa nezapočítava alebo ako??
Vďaka pekne Silvia:)

zjednodušene povedané, nárok má ak mala príjem aspoň 6-násobok minimálnej mzdy, ak mala príjmy aspoň po dobu 6 mesiacov a bola u vás zamestnaná na TPP , nie na základe dohody o vykonaní práce a ďalej ak nebola celoročným poberateľom starobného, predčasného starobného alebo výsluhového dôchodku (invalidný nehrá rolu)
Jano24
25.01.11,13:38
§32a Zamestnanecká prémia
ods.3 posledná veta- Vypočítaná suma zamestnaneckej prémie sa zaokrúhľuje na eurocenty nahor.

tvoja suma teda bude 124,56EUR
Určite? Ak by trebars bola suma 124,5511€ tak rozumiem že sa to zaokruhľuje na 124,56€, ale tam je nula tretia. 124,5501€, tak prečo sa to nezaokruhľuje na 124.55€ ak je tam tretie číslo 0 po desatinnej čiarke?
wallie
25.01.11,13:49
Určite? Ak by trebars bola suma 124,5511€ tak rozumiem že sa to zaokruhľuje na 124,56€, ale tam je nula tretia. 124,5501€, tak prečo sa to nezaokruhľuje na 124.55€ ak je tam tretie číslo 0 po desatinnej čiarke?

pretože v zákone o dani z príjmu je to tak ako som ti to odcitovala :)
t. j. aj keby to bolo 124,55000000001 , ak je raz písané že sa zaokrúhľuje nahor, tak sa zaokrúhli na 124,56, napokon je to aj v prospech daňovníka
Melnick
07.02.11,15:39
Dobrý den poradáci:)
Prosím Vás veľmi pekne o pomoc mám zamestnankyňu,ktorá je invalidná
dôchodkyňa pracuje u nás vo firme a má celý rok minimálnu mzdu a poberá
invalidný dôchodok 134,- EUR vzniká jej nárok na zamestnaneckú
prémiu??? Ak má len minimálnu mzdu tak má nárok a ten dôchodok sa nezapočítava alebo ako??
Vďaka pekne Silvia:)
Invalidný dôchodok nie je prekážkou pre nárok na ZPrémiu.
dopravca
07.02.11,15:46
Ak zamestnanec splna všetky podmienky, ale zamestnávateľ bral nanho dotáciu z UP (zamestnanec z toho neprofitoval), má zamestnanec nárok na zam. prémiu? Tá posledná veta v zákone mi nie je jasná. Ďakujem
rodina1
07.02.11,15:56
Ak zamestnanec splna všetky podmienky, ale zamestnávateľ bral nanho dotáciu z UP (zamestnanec z toho neprofitoval), má zamestnanec nárok na zam. prémiu? Tá posledná veta v zákone mi nie je jasná. Ďakujem
Zákon o dani z príjmov
§ 32a
Zamestnanecká prémia
(1) Nárok na zamestnaneckú prémiu za príslušné zdaňovacie obdobie daňovníkovi
b) nevzniká, ak sú splnené všetky podmienky uvedené v písmene a), ale ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom zdaňovacom období poskytol príspevok podľa osobitného predpisu.122b)

odkaz 122b) § 50a zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 139/2008 Z. z.
dopravca
07.02.11,16:22
tak po lopate, takže zamestnanec nemá nárok na zam. prémiu
drobeceva
07.02.11,16:25
tak po lopate, takže zamestnanec nemá nárok na zam. prémiu
nie, nemá
Melnick
07.02.11,16:40
Dievčatá, mám dilemu pri riešení ZP, nakoľko bola do odvolania pozastavená refundácia z ÚP. /Najskôr z nedostatku fin. prostriedkov ÚP nebola vyplácaná, neskôr pre veci, ktoré tu rozoberať nebudem bola refundácia odvodov pozastavená. /
Dilema :
-zmluva o poskytovaní príspevku podľa § 50a existuje
-refundácia zo strany ÚP = 0 bodov
-ale zrejme bude v budúcnosti -o mesiac, dva, tri ?
vyplatili by ste takýmto zamestnancom ZP?

Môj názor: NIE !

Ďakujem aj za Vaše názory , bude sa mi lepšie rozhodovať. ;)
mimotemySimonab - Simonka mi vždy hovorí : Majka Ty máš všetky problémové situácie, ktoré môžu u mzdárky vyskytnúť. :D:eek::cool::D
drobeceva
07.02.11,17:15
Dievčatá, mám dilemu pri riešení ZP, nakoľko bola do odvolania pozastavená refundácia z ÚP. /Najskôr z nedostatku fin. prostriedkov ÚP nebola vyplácaná, neskôr pre veci, ktoré tu rozoberať nebudem bola refundácia odvodov pozastavená. /
Dilema :
-zmluva o poskytovaní príspevku podľa § 50a existuje
-refundácia zo strany ÚP = 0 bodov
-ale zrejme bude v budúcnosti -o mesiac, dva, tri ?
vyplatili by ste takýmto zamestnancom ZP?

Môj názor: NIE !

Ďakujem aj za Vaše názory , bude sa mi lepšie rozhodovať. ;)
mimotemySimonab - Simonka mi vždy hovorí : Majka Ty máš všetky problémové situácie, ktoré môžu u mzdárky vyskytnúť. :D:eek::cool::D
Majka, vieme, aká je všade situácia s financiami - ale zmluva je platná, či?
Ak áno, tak podľa môjho názoru nárok na ZP nevzniká.
Tamila
07.02.11,17:22
Aj ja som toho názoru, že ak príspevok podľa § 50a bol pridelený a nebol písomne zrušený, ZP by som nevyplatila.
Melnick
07.02.11,18:04
Ďakujem, utvrdili ste ma v mojom rozhodnutí, ZP nevyplatiť.:):):)
a) Pretože zmluva je platná.
b) Ak by ÚP od zmluvy odstúpil, urobím DDP.;)
c) Ak dotáciu vyplatím - aj s oneskorením, budú na tom zam-ci lepšie, ako s vyplatenou ZP.;)

mimotemy Chcem byť požiarnikom.:D:D:D
rodina1
07.02.11,18:10
... ja, ako vždy po funuse (bola som cvičiť, takže až teraz som sa pricapila k PC), súhlasím s odpoveďami Evičky i Miladky ...
... je to však veľmi nespravodlivé, že štát nevyplatí to, čo má, a obyčajný človek ako vždy na to dopláca :(
Tweety
07.02.11,18:11
mimotemy Chcem byť požiarnikom.:D:D:D
Musela by si ísť do rozprávky, u nás ich niet.:---
Kája.
07.02.11,18:23
.
rodina1
15.02.11,16:06
Dievčatá, mám dilemu pri riešení ZP, nakoľko bola do odvolania pozastavená refundácia z ÚP. /Najskôr z nedostatku fin. prostriedkov ÚP nebola vyplácaná, neskôr pre veci, ktoré tu rozoberať nebudem bola refundácia odvodov pozastavená. /
Dilema :
-zmluva o poskytovaní príspevku podľa § 50a existuje
-refundácia zo strany ÚP = 0 bodov
-ale zrejme bude v budúcnosti -o mesiac, dva, tri ?
vyplatili by ste takýmto zamestnancom ZP?

Môj názor: NIE !

Ďakujem aj za Vaše názory , bude sa mi lepšie rozhodovať. ;)
mimotemySimonab - Simonka mi vždy hovorí : Majka Ty máš všetky problémové situácie, ktoré môžu u mzdárky vyskytnúť. :D:eek::cool::D

toto mi dnes prišlo z DRSR:

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Ak v príslušnom zdaňovacom období nebol poskytnutý príspevok, ak ide o zamestnanca, na podporu ktorého udržania v zamestnaní podľa § 50a zákona č. 5/2004 Z. z. v znp. a sú súčasne splnené všetky podmienky stanovené v § 32a ods. 1 písm. a) zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov, zamestnancovi vzniká nárok na zamestnaneckú prémiu.


Váš dopyt:
Dobrý deň.
Podľa zákona o dani z príjmov v znení neskorších predpisov § 32a ods. 1 písm. b) zamestnancovi na zamestnaneckú prémiu nárok nevzniká, ak sú splnené všetky podmienky uvedené v písmene a), ale ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom zdaňovacom období poskytol príspevok podľa osobitného predpisu.
Ak zamestnávateľ má s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny uzatvorenú zmluvu o Poskytnutí príspevku na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami v zmysle § 50a zákona o službách zamestnanosti v znení neskorších predpisov, avšak za zdaňovacie obdobie - rok 2010 tento príspevok zamestnávateľovi z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny nebol vôbec poskytnutý, teda tento príspevok bol vo výške 0 Eur, nevzniká na základe uvedeného zamestnancovi nárok na zamestnaneckú prémiu?