Hel
02.12.05,15:32
Prosím o radu
V roku 2003 sme predali nehnuteľnosť ( v roku 2003 bol i zápis do katastra nehnuteľností). V kúpnej zmluve bolo dohodnuté, že daň z prevodu platí kupujúci. Platobný výmer z DÚ sme dostali v roku 2005.
Je daň z prevodu daňovým nákladom:
1. kupujúceho ?
2. roku 2005?
durisovad
02.12.05,15:55
Ak bolo v kupnej zmluve dohodnute, ze dan plati kupujuci a vam prisiel platobny vymer, znamena to asi, ze kupujuci dan nezaplatil a podla vtedajsieho zakona za dan ruci predavajuci. Ja by som radila obratit sa na kupca a dohodnut sa s nim, aby svoj zavazok splnil.
Hel
03.12.05,16:31
Ak bolo v kupnej zmluve dohodnute, ze dan plati kupujuci a vam prisiel platobny vymer, znamena to asi, ze kupujuci dan nezaplatil a podla vtedajsieho zakona za dan ruci predavajuci. Ja by som radila obratit sa na kupca a dohodnut sa s nim, aby svoj zavazok splnil.
Kupec zaplatil, otázky však zostávajú.
durisovad
03.12.05,20:02
Ak kupec zaplatil, preco ste potom dostali danovy vymer? Ja som myslela, ze kupec v roku 2003 dan nezaplatil a danovy urad ju vymaha od vas.
Paula
03.12.05,20:46
Ak bolo v kupnej zmluve dohodnute, ze dan plati kupujuci a vam prisiel platobny vymer, znamena to asi, ze kupujuci dan nezaplatil a podla vtedajsieho zakona za dan ruci predavajuci.

Asi to bude tak. Daň.priznanie aj podľa mňa mal podať predávajúci a daň aj zaplatiť vo svojom mene. V zmluve uvedené chápam tak, že kupujúci poskytne predávajúcemu hotovosť na zaplatenie dane . Môj názor. Alebo sa mýlim?
Hel
05.12.05,06:43
Podstata otázok je:
1. je zaplatená daň kupujúcim daňovým nákladom ?
2. je zaplatená daň kupujúcim daňovým nákladom roku 2005 ?