jasmine3
09.01.11,19:02
Príjemný dobrý deň prajem, mám jeden problém, známy sa chce informovať ako má postupovať ohľadom prepisu motorového vozidla, pre info.(neviem či postupoval správne ), kupoval auto na leasing, auto ešte pred ukončením leasingu vyplatil v hotovosti a leasingová spol. mu poslala výpis a splnomocnenie na všetky právne úkony aby si ho mohol prepísať na seba ale vzľadom na jeho povinnosti, ktoré mal v tom období to nestihol, auto sa pokazilo tak, že vôbec nefungovalo - odišiel motor a auto bolo nemobilné, tak sa ho snažil predať aspoň za symbolickú cenu, (medzitým ukončil zmluvu PZP ), našiel sa kupec, ktorý si nemobilné vozidlo kúpil, lenže pri predaji mu bolo oznámené, že si musí zriadiť prepis a založiť ihneď novú poistku nakoľko auto bolo bez poistenia, napísal mu splnomocnenie na všetky právne úkony týkajúce sa vozidla, dal mu aj papiere od leasingovej spoločnosti ale u kupujúceho nastal problém, ževraj vozidlo si nemôže prepísať nakoľko nemá PZP a on (známy) ho má znova založiť a zaplatiť, že až potom mu ho prepíšu. Prosím Vás pýtam sa Vás ako má postupovať ďalej? viem, že ten prepis mal zriadiť nakskôr známy na seba a potom ho posúvať ďalej ale pokiaľ viem, je možné splnomocňovať aj 3 osobu nie? neviem v čom spočíva problém prosím poraďťe mi, Ďakujem veľmi pekne
jasmine3
12.01.11,09:05
môže mi prosím niekto poradiť?