kacka.pe
09.01.11,19:19
mam taky problem,vlastne nie ja ale moj priatel.Nevieme akou formou mame od jeho byvalej vymoct peniaze ktore mu patria.V januari 2009 predali spolocny byt-ešte ako manželia.Nežili spolu v jednej domacnosti,on pracoval v zahraničí.Lenže už v tej dobe bol panovaný ich rozvod.A byt predavali aj vlastne kôli tomu.Všetky peniaze isli na jej učet a vzajomne sa dohodli,že po rozvode mu vyplatí polovicu za predany byt.Na rozvod čakali rok, po roku ich rozviedli.Ked žiadal od nej peniaze tak mu povedala že jeho čiastku požicala jej švagrovi(manželovi jej sestry).Dal jej ultimatum že do toho a toho dna mu to ma vratit.Ked jej zavolal tak ina verzia bola,že ona jemu požicala celu sumu za byt A BEZ ZLMUVY!!!.Ze nema ani ona nič(čo neverím ,ved kto by bol taky blby požicat milion bez zmluvy).A teraz sa jej znovu ozval a zas mu tvrdila že nema nič.Ja som navrhla, jej poslat písomnú vyzvu o vyplatenie polovici za byt.Do dnes nebola ochotna mu poslať ani zmluvu o predaji.neviem či by sme uspeli keby sme podali žalobu na nu.A či to vlasne má zmysel.Ona byva 200km od nas a možme podat žalobu v našom okrese???Alebo podat BSM?? budu to akceptovat že boli ešte manželia??i ked rozmyslali o rozvode??
Mária27
09.01.11,19:13
Podajte návrh na vyporiadanie BSM, v rámci ktorého sa bude riešiť aj tento problém. Dôležité je, že sa priznala, že spoločné peniaze použila sama, teda vošli do jej výlučnej majetkovej sféry, odpočítajú sa jej pri majetkovom vyrovnaní (§ 150 obč.z.). Požičanie peňazí je len jej zmluvný vzťah, nech si ich vymáha.
kacka.pe
10.01.11,08:50
Nechceli sme to cez BSM,momentalne nie sme na tom finančne najlepšie.Ani nevieme ake poplatky sú.Viem že pravnici su pre obyčajnych ludí dost drahy.A to je to že oni boli ešte manželia.Išlo to síce na jej účet ..lenže vtedy jej učet bol ešte spoločny.