iika
02.12.05,14:42
Môže sa uznať ako prekážka v práci na celý deň, keď mi kolegyňa priniesla 2 potvrdenia od lekárov( 2 stomatológov) na 2 priepustkách a nie je tam napísané, že je to na celý deň? Vopred vďaka za odpovede.
DanielaSL
02.12.05,13:48
Ja by som to uznala , keď si nevie dať rady jeden stomatológ , môže poslať k väčšiemu odborníkovi. Možno jej robil nejaký zákrok stomatochirurg. A keď tam nemá hodinu , tak jej treba uznať celý deň. Po niektorých takýchto zákrokoch sa nedá ísť do práce. Akurát by som si dala pozor ktoré v poradí v roku je takéto potvrdenie. Lebo na preplatenie má nárok len na 7 v roku.
ajobs
02.12.05,13:50
Môže sa uznať ako prekážka v práci na celý deň, keď mi kolegyňa priniesla 2 potvrdenia od lekárov( 2 stomatológov) na 2 priepustkách a nie je tam napísané, že je to na celý deň? Vopred vďaka za odpovede.

V zásade je to na zamestnávateľovi, či to uzná, ale je neobvyklé mať naraz 2 stomatológov:eek: , ibaže by išlo o špeciálny chirurgický výkon. Dôležitá je aj skutočnosť, či má kolegyňa pružný alebo pevný pracovný čas, či často chodí k lekárovi ( viac ako 7 dní v roku to nemá platené )apod.:confused: ;)
Tweety
02.12.05,13:53
Môže sa uznať ako prekážka v práci na celý deň, keď mi kolegyňa priniesla 2 potvrdenia od lekárov( 2 stomatológov) na 2 priepustkách a nie je tam napísané, že je to na celý deň? Vopred vďaka za odpovede.

Veď predsa mohla byť u jedného 2 hod. a u druhého ďalšie dve, t j. 4 hod., nemusíš jej dať celý deň, iba toľko hodín, koľko chýbala. Zákon to umožňuje aj na hodiny.;) :o
sea
03.12.05,19:33
Dôležité je to, čo je napísané na tých potvrdeniach. Zamestnanec by mal mať sám záujem o to, aby predložil doklad o absencii v poriadku. No a potom je to zase o tom čo píšu aj ďalší poraďáci, či chodí často po lekároch atď.. Malá rada : Odkedy sme si zaviedli vlastné tlačivá na návštevu lekára (odovzdávam ich zamestnancom pre odchodom k lekárovi) tak je pokoj, lebo je tam "všetko".
judy
03.12.05,20:08
ja som minule tiez stihla cez 1 den praktickeho lekara aj gynekologa a mala som tiez 2 potvrdenia , preco by mi to zamestnavatel nemal uznat
iika
05.12.05,05:23
Všetkým ďakujem za odpovede, ja by som to rada uznala. Len chcem, aby bolo všetko kóšer. Máme pružný pracovný čas- čo teda s tým? U jedného stomatológa bola so sebou a u druhého ako doprovod dieťaťa.
ajobs
05.12.05,06:46
Všetkým ďakujem za odpovede, ja by som to rada uznala. Len chcem, aby bolo všetko kóšer. Máme pružný pracovný čas- čo teda s tým? U jedného stomatológa bola so sebou a u druhého ako doprovod dieťaťa.

Pri pružnom pracovnom čase platí ospravedlnenie na dobu, ktorá zasiahne do pevného pracovného času. Ak ho máte napr. od 9:00 do 13:00, toto je ospravedlnené a započíta sa v dĺžke 4 hodiny. Zvyšok si musí nadpracovať v rámci pružného pracovného týždňa (mesiaca). Je to výhodné aj pre zamestnankyňu, lebo ušetrí hodiny pre ďalšie prípady.:)
eboborova
10.02.06,07:46
môžem odpovedať len to, čo nám prízvukovali na školeniach právnici, ktorý tvorili Zákonník práce - priepustka je len na ošetrenie a vyšetrenie u lekára plus objektívny čas na cestu tam a naspäť do zamestnania. U zubára nemáme brať do úvahy ošetrenie na celý deň , lebo ako vieme, vytrhnutie zuba alebo vŕtanie netrvá celý deň , ale len krátky čas. To, že niekto má bolesti po vytrhnutí zuba má lekár riešiť PN-kou, alebo si zamestnanec má zobrať dovolenku.
Ja si z môjho hľadiska však myslím, že každý vieme posúdiť, že u zubára aj čakanie kým nás zoberie trvá určitú dobu + samotný výkon a samozrejme po trhaní aj nepríjemný pocit, bolesť atď. - takže z ľudského hľadiska treba brať do úvahy tieto okolnosti a ešte keď je u 2 zubárov .Každý si poznáme svojich ľudí a vieme, či náhodou nezneužívajú situáciu - domnievam sa , že by bolo vhodné to takto brať, veď keď niekto ide k inému lekárovi tiež tam môže byť napr. len 2 hodiny a na priepustke má napísaný celý deň ( lekár ho tiež nevyšetroval podľa mňa celý deň). Skúste sa nad tým zamyslieť.
Prajem pekný deň. EB