mirocl
09.01.11,19:35
Zdravím. Uvažujem nad kúpou noveho televízora. Nie som televízny maniak, ani fajnšmeker, tak nepotrebujem niečo extra, bude slúžiť na bežné sledovanie, do budúcna možno občas hry, ale na druhej strane si chcem vychutnať kvalitný obraz, hlavne pri sledovaní prírodopisných dokumentov. Aj preto som sa rozhodol pre plazmu. Na nete som si našiel Panasonic tx-p37x20e. Aj som si prečítal nejaké kladné odporúčania naň. Pre istotu som sa zašiel pozrieť aj do obchodu, aby som si to overil, ale bol som dosť sklamaný obrazom. Viem, že je to asi aj nastavením, aj tu som čítal, že to robia aj svetelné podmienky v obchodoch, ktoré sú výhodnejšie pre lcd. Ale najviac mi vadilo blikanie obrazovky. Boli tam aj iné plazmy, tie neblikali, ale to boli vyššej triedy. Síce aj to som tu už niekde čítal, že to môže byť spôsobené zlým nastavením (50Hz namiesto 100Hz). Tak neviem ako to je? Máte niekto skúsenosti s týmto tv(alebo s jeho väčším 42" bratom)?
Chobot
09.01.11,19:20
Zdravím. Uvažujem nad kúpou noveho televízora. Nie som televízny maniak, ani fajnšmeker, tak nepotrebujem niečo extra, bude slúžiť na bežné sledovanie, do budúcna možno občas hry, ale na druhej strane si chcem vychutnať kvalitný obraz, hlavne pri sledovaní prírodopisných dokumentov. Aj preto som sa rozhodol pre plazmu. Na nete som si našiel Panasonic tx-p37x20e. Aj som si prečítal nejaké kladné odporúčania naň. Pre istotu som sa zašiel pozrieť aj do obchodu, aby som si to overil, ale bol som dosť sklamaný obrazom. Viem, že je to asi aj nastavením, aj tu som čítal, že to robia aj svetelné podmienky v obchodoch, ktoré sú výhodnejšie pre lcd. Ale najviac mi vadilo blikanie obrazovky. Boli tam aj iné plazmy, tie neblikali, ale to boli vyššej triedy. Síce aj to som tu už niekde čítal, že to môže byť spôsobené zlým nastavením (50Hz namiesto 100Hz). Tak neviem ako to je? Máte niekto skúsenosti s týmto tv(alebo s jeho väčším 42" bratom)?

Nechápem, prečo si nevyhľadáš na nete nejaké recenzie k tejto telke??:confused: Aká je pravdepodobnosť, že na porade niekto má tú telku?
video1983
09.01.11,19:37
cim to budes krmit?
bobino38
10.01.11,05:45
Kludne si to kúp, pokial to budeš mať na príjem digitalnej alebo inetTV postačuje uplne, obraz si odskušaj doma, ak je predavač seriozny ponukne skušku TV doma s odvozom i dovozom telky...blikať nebliká, pretože na 100Hz obrazovke nemôžeš vidieť blikanie...a obraz je pokial tam je púšťaný kvalitný signál celkom v pohode, ak nie si bluray fajnšmaker.-) len ako poznamku uvediem, na PC hry su vhodnejšie LCD.
mirocl
10.01.11,09:23
Veď ako som písal, našiel som si aj hodnotenia, tie boli kladné, aj preto som sa pre ňu rozhodol. Ale pre istotu som sa išiel na ňu pozrieť do mesta do predajne (u nás na dedine v elektre nemajú, preto ani nemám možnosť odskúšať ju doma- 50km nepôjde žiadny obchodník len pre vyskúšanie) no a ten rozdiel medzi hodnoteniami a tým, čo som videl, ma zarazili. Bežal na ňom nejaký propagačný film od Sony. Nemal som vtedy čas nechať si ju riadne predviesť. No a to blikanie, to na hlavne zarazilo. Pri 100Hz by nemalo byť, ani doma na starom 15 ročnom 50Hz nič nevidím, ale na tomto sa obraz viditeľne akoby vlnil, alebo čo. Na druhej plazme (myslím Neo) išlo to isté, a tam to bolo vporiadku. Preto som sa pýtal tu, či s niečím takým ste sa stretli. Ani nie tak to, či je to dobrý televízor.
Ináč doma je zatiaľ analóg, ale už pracujú na digi, tak aby som nemusel zbytočne kupovať set-top box. Do budúcna uvažujem aj nad satelitom a tie hry, to len tak občas, nie ako priorita.
misoft
10.01.11,17:00
mirocl Tie filmčeky v predajniach - je to len propagácia, aby každý videl, ako to pekne vyzerá - skutočnosť je však často iná (buď lepšia, alebo horšia).

náč doma je zatiaľ analóg, ale už pracujú na digi, tak aby som nemusel zbytočne kupovať set-top box. Ešte sa spýtaj, či bude schopný prijímať aj analóg (dočasne :D). Čo sa týka potom digitálu - neviem, či na slovensku dostaneš karty do CAM modulov CI slotov (v Čechách to ide), či nie sú párované (slovenská špecialita) s nejakým zariadením (STB - S).
anonym222
10.01.11,18:52
Mám predchodcu tejto plazmy 10-kovú radu ale 42" a som s jeho kvalitou maximálne spokojný. Veľmi kvalitne mi ide digitál DVBC aj DVBT a aj analóg a to aj v SD kvalite, o HD ani nehovorím. Analógový signál však musí byť dosť dobrý. U plaziem a ešte skôr u LCD je veľmi dôležitá kvalita signálu. Možno v predajni nebol dobrý signál.
mirocl
10.01.11,21:40
Dík za odpovede.
No presne,veľká väčšina hodnotení od majiteľov, čo som našiel na nete, bola pozitívna, všetci chválili, tak keď som to videl, ma to zarazilo. Hlavne to chvenie, blikanie, vlnenie obrazu (neviem ako to správne nazvať) ma vyrazne rušilo. Na druhej plazme (iný typ) išlo to isté, a tam bol obraz perfektný. Ale myslím, že aj tu sa viedla nejaká diskusia o blikaní plaziem, no asi keby to bolo také výrazné vo všeobecnosti, nikto by ich nekupoval. Možno bol ten kus chybný, alebo čo? Len keď to človek vidí, začne pochybovať.
anonym222
11.01.11,18:49
Pochybujem že to bolo blikanie. Som na to veľmi citlivý, ešte z čias keď PC monitory bežne chodili na 50Hz. Na plazme som to nikdy nevidel. Skôr to bude nejaké rušenie, niečo ako moaré.
To že, na dvoch TV v predajni beží ten istý program, neznamená, že majú rovnaký signál na vstupe. V niektorých predajniach majú TV rozvody v hroznom stave. Ak je tam dostupný signál DVBT, vyskúšal by som ho priamo na nejakú malú externú anténku, prípadne by som zapojil DVD prehrávač. A nakoniec nedá sa samozrejme vylúčiť ani chyba v samotnom TV.