mexx25
09.01.11,19:48
Ahojte,
moze mi prosim niekto poradit. Od buduceho mesiaca planujeme spustit webstranku, na ktorej budeme sprostredkovavat sluzby a produkty nasich obchodnych partnerov a nevieme, ci musime byt platcom DPH.
Nakup bude prebiehat nasledovne: klient peniaze za sluzbu posle na nas ucet, my si z tej sumy strhneme proviziu a zvysok preposleme nasmu obchodnemu partnerovi. Co je vlastne z toho nas obrat? Celkova suma, za ktoru u nas kupujuci nakupili (napr. 100.000eur) alebo iba provizia z tej sumy (5% z 100.000eur)? Je mozne tu celkovu sumu brat iba ako prijatu zalohu a za nas obrat brat iba tych 5% z tej sumy?
Dakujem za vsetky vase nazory.
mexx25
11.01.11,19:52
Prosim o radu, naozaj sa nikto nenajde? :(
bubkoch
11.01.11,20:00
Ahojte,
moze mi prosim niekto poradit. Od buduceho mesiaca planujeme spustit webstranku, na ktorej budeme sprostredkovavat sluzby a produkty nasich obchodnych partnerov a nevieme, ci musime byt platcom DPH.
Nakup bude prebiehat nasledovne: klient peniaze za sluzbu posle na nas ucet, my si z tej sumy strhneme proviziu a zvysok preposleme nasmu obchodnemu partnerovi. Co je vlastne z toho nas obrat? Celkova suma, za ktoru u nas kupujuci nakupili (napr. 100.000eur) alebo iba provizia z tej sumy (5% z 100.000eur)? Je mozne tu celkovu sumu brat iba ako prijatu zalohu a za nas obrat brat iba tych 5% z tej sumy?
Dakujem za vsetky vase nazory.

logicky: tvoj vynos je to co posle klient, tvoj naklad je to co posles obchodnemu partnerovi ... tvoj obrat je to co ti posle klient

ina situacia by bola, keby klient platil obchodnemu partnerovi, ktory by ti posielal za sprostredkovany obchod proviziu ... vtedy by tvoj vynos bola provizia, naklad 0, obrat by bola provizia

otazka je, ci moj laicky pohlad je v sulade so zakonom :)
Zoltán Kovács
11.01.11,20:16
Otázka je, ako máte ošetrené v zmluve prijatie penazí v mene Vášho klienta.

A k tejto problematike zaujímavé témy:

http://www.porada.sk/t19929-registracia-podla-obratu-ako-pocitat-obrat.html

http://www.porada.sk/t19875-co-je-to-obrat.html
mexx25
12.01.11,20:58
Dakujem za tie odkazy, ale bohuzial som tam nenasiel odpoved na moj problem.
Sprostredkovat budeme na zaklade zmluvy o sprostredkovani. Je mozne tu zmluvu sformulovat tak, ze sice klienti budu platit nam na nas ucet, ale nebude sa to ratat ako nas prijem (teda ako nas obrat)?