fjankaf
09.01.11,20:01
Rada by som sa s niekym poradila ,som rozvedená mám priatela s ktorým žijem už 4roky,máme dvojročného syna ,ale jeden problém on je ešte ženatý v manželstve má dve deti a žena ho stále vydiera ďetmi už pred naším vzťahom spolu skoro nežili bol akoby len sponzor rodiny .Potrebovali by sme poradiť ,čo má robiť ak chce rýchli rozvod ,už od leta má podané papiere ,zo súdu prišlo že navrhuju rozvod bez ich prítomnosti nakolko ona žije s detmi v KE a mi v TT ,s tým sme súhlasili,ale prišiel papier so sociálnej poisťovne že sa má dostaviť kvôli rozvodu.Na deti prispieva mesačne 200 eur ,ale jeho žena robí všetko preto ,aby všetko doma vyzeralo ,že sú sociálny prípad a vyžmýkala z neho všetko.Z ich majetku si nič nevzal a všetky pôžičky čo kedy mali ostali na krku jemu na deti riadne prispieva a ak to vyjde berieme si ich k sebe ,ale ona nedá pokoj.Poradíte nám niekto ,ako to ukončiť??? Ďakujeme
Ivka H
06.02.11,10:36
No hlavne sa mi vidí veľmi nefér, keď žiješ a máš dieťa so ženatým mužom. Bože, toľko je takýchto prípadov. To je dnes normálne?
Veď prečo najskôr neuzavrieť jeden vzťah a až potom rozbiehať ten druhý? Ak sa vcítim do kože tej jeho manželky, veľmi sa jej ani nečudujem. Ukradla si jej manžela a to sa, myslím, nerobí. Môj názor.
kisko@inmail.sk
06.02.11,10:47
Určite by som to nebral tak že jej zobrala muža-nepoznáme okolnosti.
Opíšem ti môj prípad.Riadne som sa staral,platil.Manželke od dobrotyzačalo preskakovať,vyhodila ma z môjho domu,udáva ma na polícii-všetko krivé obvinenia.V januáry 2010,som požiadal o rozvod+žiadal som psychiatrické vyšetrenie oboch.1 termín bol 10.11. 2010-toto však deň pred odročili na neurčito a bez dôvodu.
Súd mi určil platiť min. výživné do času rozvodu-platím 100 eur+ iné.
Manželka pýta cez súd 400 na deti a250 na ňu. Môj príjem 750 eur.
Nebudem ti brať pozitívne myslenie,ale neverím žesúdom záleží na dobro deťoch a skorom riešení.
Želám veľašťastia a hlavne nervov.
Keby v takýchto prípadoch neboli práve tie čo nás akože ukradli tak sa to psychicky nedá vydržať.
buchač
06.02.11,11:09
No hlavne sa mi vidí veľmi nefér, keď žiješ a máš dieťa so ženatým mužom. Bože, toľko je takýchto prípadov. To je dnes normálne?
Veď prečo najskôr neuzavrieť jeden vzťah a až potom rozbiehať ten druhý? Ak sa vcítim do kože tej jeho manželky, veľmi sa jej ani nečudujem. Ukradla si jej manžela a to sa, myslím, nerobí. Môj názor.
Môj názor ???

Mne sa hlavne vidí nefér , že odsúdiš a pozadie nevieš ...
Skús sa ale aj do pozície toho muža vcítiť ...možno by si sa čudovala , až príliš ...


fjankaf
...
...
Poradíte nám niekto ,ako to ukončiť???...
...toto si len sama musíš/te vyriešiť ...

Každá rada drahá ...
hubatá
06.02.11,11:16
Zastávam názor kisko@inmail.sk:
mnohé mladé mamičky absolútne nevedia šetriť, aj peniaze určené na výživu a potreby dieťaťa prehajdákajú s kamarátkami na káve, celé dni trávia aj s deckami v OC - je mi záhadou kedy varia, upratujú, žehlia, decko spí skrčené v bugine nízko pri zemi (v prachu z topánok kupujúcich). Deťom tam strčia do ruky pizzu alebo párok v rožku a lekárka len konštatuje oslabenú imunitu, predpíše lieky (sú drahé) a pritom dieťa je "podvýživené" nedostatkom pestrej stravy: hovädzej polievky (nie z kocky), strukovín (dlhé varenie), kvasníc (ktorý ťažko pracujúci chlap vie ako chutí tvarohový béleš), zeleniny (kto by ju čistil s gelovými nechtami?), ovocia (kto by dnes strúhal jablko decku, čo je šiši?) a podobne. Veľmi málo mladých mamičiek varí a pečie tradičné jedlá a koláče ktoré sú tak zdravé pre maličké detičky a ktorým by sa zavďačili aj manželovi keby sa mu zabalilo domáceho do roboty. Večere..... cestoviny s voľačím. Chlap má niekedy aj dve roboty, ale nemôže utiahnuť veľké výdavky na elektriku, lebo mamička nevie v rukách oprať ani svoje pančuchy, radšej zapne automatickú práčku, ktorá zožerie veľa vody a elektriky. A potom: samé návštevy kamarátok čo ide strašne do peňazí, gratulovanie si, pofajčievanie. Dnes sa nezašíva, neštopká, neštrikuje, ale sa kupujú hneď nové veci. A tie nákupy v Tescu: opticky sa zdá výhodné nakupovanie v akciách - ale to je len klam, veď ten príjem v mesiaci treba rozdeliť aj na iné veci, nielen mať veľké zásoby pepsikoly, mlieka, piva, keksov a cukríkov. Je im cudzia táto hierarchia: dieťa, manžel, domácnosť a až na samom konci ona so svojimi potrebami (lebo je doma, tak nepotrebuje najnovšie výkriky módy, gelové nechty, ísť v sobotu na diskotéku s kamoškou čo je tiež na materskej). A teraz ma tu zabite ............
fjankaf
06.02.11,12:17
Ďakujem za pozitívne prístup,je to presne tak ,nikto nevie ako to naozaj je .Ja som tiež nesnívala,že raz budem žiť so ženatým mužom a rozbíjať rodinu ,ale ja som ju nerozbila ona už rozbitá bola ostali mi len trosky,ktoré dávam dokopy ,lebo viem aké to je aj ja som zažila niečo podobné a nikomu to neprajem.A žena ,ktorá napíše jednoznačne ,že som niekomu ukradla manžela bez ohladu na to ako to bolo,tej by som priala ,aby si to raz vyskúšala ako to naozaj je a možno až potom by pochopila o čo tu ide. Tiež som snívala že budem mať manžela deti a pevnú rodinu a nie taký komplikovaný vzťah,ale s mojou lásko sa milujeme a nič na tomto svete nám nerozdelí to čo sme si vybudovali a aj keď sme i veľa vytrpeli aj tak budeme pevná rodina !!! Ďakujem ešte raz ...
pepsikova
06.02.11,13:15
...citujem:...prišiel papier so sociálnej poisťovne že sa má dostaviť kvôli rozvodu
...a čo má sociálna poisťovňa s jeho rozvodom?..

..no ale k tomu urýchleniu...ak je bývalá partnerka potvora,ktorá silou-mocou chce vydriapať peniaze z tvojho priateľa, bolo by dobre, keby mal svedka, ktorý by mu dosvedčil, že jej nechal zariadenie.,pokiaľ na deti platí pravidelne, má na to potvrdenia, ktoré použije na súde,pokiaľ má bývalá partnerka snahu doviesť svoju domácnosť aj s deťmi vedome na hranicu hmotnej núdze, svedčí to o úmysle vydierať ho (tvojho priateľa,teda jej manžela)..no a ak ona pracuje a má príjem, je povinná dať deťom toľko, koľko žiada od neho-a to je už dokázateľné podľa príjmu..no a to by mohol byť silný bod v urýchlení rozvodu...