Propper
09.01.11,20:46
Ahoj, v roku 2010 som pracoval v CR 3 mesiace a teda som stale danovym rezidentom SR. Zarobok bol vyssi ako polovica nezdanitelnej casti zakladu dane. V SR som nemal cely rok ziaden prijem.

Musim podavat danove priznanie v CR aj v SR? Kde si mozem poziadat o vratenie preplatkov dane? Vdaka.
veronikasad
09.01.11,20:42
Ahoj, v roku 2010 som pracoval v CR 3 mesiace a teda som stale danovym rezidentom SR. Zarobok bol vyssi ako polovica nezdanitelnej casti zakladu dane. V SR som nemal cely rok ziaden prijem.

Musim podavat danove priznanie v CR aj v SR? Kde si mozem poziadat o vratenie preplatkov dane? Vdaka.
Daň zaplatenú v ČR ti slovenský DU nevráti.
Propper
09.01.11,21:03
Tomu rozumiem, ale neexistuje aj v CR nejaka nezdanitelna cast prijmu?
veronikasad
09.01.11,22:27
Tomu rozumiem, ale neexistuje aj v CR nejaka nezdanitelna cast prijmu?
český zákon o DzP neovládam, ale určite existuje.
KEJKA
09.01.11,22:39
český zákon má iný spôsob výpočtu, minulý rok platilo tuším, že 20400 alebo 24000 CZK daň sa neplatila. google-český zákon Daň z príjmov, a nájdeš to tam,
Podáš DPFO a za tri mesiace zaplatenú daň ti vrátia.
DPFO musíš podať aj v SR.
betka631
10.01.11,06:09
Podľa Zákona č.586/1992 Sb. O daních z príjmu §35ba odst.1 je zľava na dani na poplatníka za zdaňovacie obdobie roka 2010 vo výške 24 840 CZK.
ladyrs
30.01.11,13:42
Mohli by ste mi prosím poradiť? Ak bol občan SR zamestnaný celý rok 2010 v ČR, podáva DP v SR?
Ďakujem.
tuta
30.01.11,15:34
Mohli by ste mi prosím poradiť? Ak bol občan SR zamestnaný celý rok 2010 v ČR, podáva DP v SR?
Ďakujem.

áno podáva DP v SR

Bližšie info pozri tu:
http://financie.etrend.sk/dane-a-odvody/stalu-pracu-v-cechach-treba-tiez-priznat.html
ladyrs
30.01.11,15:35
áno podáva DP v SR

Bližšie info pozri tu:
http://financie.etrend.sk/dane-a-odvody/stalu-pracu-v-cechach-treba-tiez-priznat.html

Ďakujem krásne. Porada je super !!
HankaH
22.02.12,06:10
Ahojte,
zamestnanec pracoval 1-3/2011 v ČR a 4-12/2011 v SR. Od českého zamestnávateľa dostal potvrdenie o príjme, o ročné zúčtovanie dane nepožiadal. Podá daňové priznanie v ČR, kde mu vrátia zaplatenú daň v Česku a následne podá daňové priznanie v SR z celosvetových príjmov. Je tento postup správny? Čo v tomto prípade tvorí prílohu DP v SR - potvrdenie o príjme od českého zamestnávateľa, alebo daňové priznanie podané v ČR?
Ďakujem.
HankaH
22.02.12,10:19
Ahojte,
zamestnanec pracoval 1-3/2011 v ČR a 4-12/2011 v SR. Od českého zamestnávateľa dostal potvrdenie o príjme, o ročné zúčtovanie dane nepožiadal. Podá daňové priznanie v ČR, kde mu vrátia zaplatenú daň v Česku a následne podá daňové priznanie v SR z celosvetových príjmov. Je tento postup správny? Čo v tomto prípade tvorí prílohu DP v SR - potvrdenie o príjme od českého zamestnávateľa, alebo daňové priznanie podané v ČR?
Ďakujem.

...prosím, je tento postup správny? ...
Mila123
22.02.12,10:22
ty mu urobíš DP typ A, stačí ti potvrdenie z ČR a od slov. zamestnávateľa....či si podá DP v ČR alebo požiada o RZD v ČR je to na ňom.....
HankaH
22.02.12,10:29
ty mu urobíš DP typ A, stačí ti potvrdenie z ČR a od slov. zamestnávateľa....či si podá DP v ČR alebo požiada o RZD v ČR je to na ňom.....

Ďakujem veľmi pekne. Takže pokiaľ mám k dispozícii potvrdenie o príjme od českého aj slovenského zamestnávateľa, môžem mu urobiť DP typ A a nemusím skúmať, či si DP v ČR podal, alebo nie?
Mila123
22.02.12,10:31
Ďakujem veľmi pekne. Takže pokiaľ mám k dispozícii potvrdenie o príjme od českého aj slovenského zamestnávateľa, môžem mu urobiť DP typ A a nemusím skúmať, či si DP v ČR podal, alebo nie?
pred chvíľkou som robila jedno DP a postupovala som ako som ti napísala....
zamestnancovi som vravela, nech si zistí, či mu z ČR nevedia vrátiť českú daň, pretože sa mu to oplatí....
PeterBu
24.02.12,11:55
Ahoj, chcem sa opýtať. V roku 2011 som pracoval v ČR od 1.1 do 3.1. a bolo mi vyplatené iba odstupné. Zaplatil som z neho daň. Celý rok som bol nezamestaný na Slovensku. Mám podať daňové priznanie?alebo nie?a ak ano tak kde?v ČR alebo SR?Ďakujem a prajem pekný deń.