janulica
09.01.11,21:55
Dobrý deň, mám súrnu vec a fakt si už neviem poradiť, preštudovala som snáď všetko ohľadne združenia a jeho ukončenia. K 31.12.2011 končí združenie, v ktorom sú tri FO osoby-SZČO. Nikto neruší živnosť, 1 člen na ktorého meno bolo vedené aj účtovníctvo chce pokračovať aj nadalej v tejto činnosti združenia. K 31.12.2011 sa vykonala inventarizácia majetku a sú nasledovné výsledky: 1. zostatok HIM 41878 Eur, DIM: 5000,- Eur, Zásoby materiálu: 33000 eur, Pohľadávky: 26242,- Eur , spolu: 106620 Eur. Dalej sú tam záväzky z faktúr: 40000,- Eur, Osta.záväzky /ako nevypl.mzdy zamestnancom, dph, odvody za zamestnancov/: 15000 eur, a kontokorentné úvery: 48250 eur. Chcem to urobiť tak, že ten 1 člen čo chce pokračovať vyplatí podiely obidvom členom. Tí dvaja členovia nechcú nič, viem, že to ale treba nejako zdaniť tie ich podiely. Úver doplatí časom zostávajúci člen, ale ako to urobiť účtovne s tými dvoma odchádzajúcimi?
Otázky:
1. Neviem či vyplatiť podiel s DPH alebo bez.
2. Ide vyplatený podiel do príjmu alebo nie?
3. Má ostáv.člen prefakturovať /a oni jemu/ ostatným ich podiel na majetku, pohľadávkach, záväzkoch, a čo úvery? Tie predsa nejdú do výdavkov, ako to zaúčtovať? Tento člen si všetko chce vziať na seba, chcem aby to bolo spravne zauctovane, aj z hladiska o dani z prijmu a dph, Velmi pekne dakujem za pripadne odpovede. Uz som zufala.