xaxar1
10.01.11,05:37
Prosím o rady a informácie nikoho kto má skúsenosti s dovolenkou na vlastných bicykloch. Mám na mysli také ničo, ako napríklad dunajská cyklocesta Passau - Bratislava. Môžete poradiť nejakú cestovku, ktorá sa takými zájazdami zaoberá, alebo poskytnúť nejaké rady, ak by sme sa rozhodli ísť mimo cestovky, čo sa týka dopravy do miesta začiatku, či je potrebné sprievodné vozidlo, taktiež rady čo je vhodné pribaliť do batožiny, čo je zbytočné, spôsoby a ceny stravovania, ubytovania a pod.? Ďakujem.
arizona
10.01.11,05:05
Indeed
10.01.11,05:21
Ja som taku dovolenku absolvoval pred niekoľkými rokmi

Orava + Liptov+ Vysoké Tatry

Je to náročné na kondičku (denne 50-70 km v horskom terene) po 2 -3 dňoch treba zaradiť oddychový deň niekde v kempe pri vode.
Treba na bicykel pripevniť dodatočné nosiče batožiny vpredu i vzadu /stan, spacak,nejaké šatstvo hlavne tričká,ale zídu sa aj nejaké goretexové veci/
pri jazde na bicykli sa ruksak na chrbte neosvedčil.
Treba mať aj nejaké súčiastky do bicykla hlavne náhradnú dušu, a tiež nejaké špice do kolesa ak by praskli.

Je to fajn aktivna dovolenka , my sme boli na cestach asi 10 dní.
peterknazeje
10.01.11,06:00
tema sa mi velmi paci.
V Rakusku je vela cyklotras, ktore su skutocne cyklotrasy (a nie ako na Slovensku, kde sa cyklotrasa casto oznaci aj cesta plna aut). Ale velmi pekne je aj v Cechach, napriklad Lednicko-valticky areal. Do miesta startu sa zvycajne da dostat vlakom, aj ked rakuske zeleznice su dost drahe (na slovenske pomery).
Do Passau sa mozete dostat vlakom (dakedy chodil priamy vlak, teraz je jeden prestup je vo Viedni), oplati sa kupovat spolocny list pre viac ludi na Slovensku, info Vam daju na zelezniciach. Podrobne info o cyklotrase Passau najdete na webe, je toho velmi vela, napriklad aj tu http://www.cyklistikakrnov.com/Cyklotrasy/stezka-Podunajska-Passau-Wien.htm
vyborny 148-stranovy prospekt v cykloformate najdete tu http://www.donauradweg.at/fm/7337/Donauradweg_2010.pdf
V Cechach existuje zaujimava cestovka, ktora organizuje cyklovylety do Chorvatska spojene s plavbou na lodi. Rano cloveka vylozia v pristave, potom prebicykluje ostrov a v dalsom pristave ho uz caka lod. Potom sa preplavia na dalsi ostrov. Ubytovanie je na lodi.
Clone1
10.01.11,18:10
Ahojte,

http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/dovolenka-na-bicykli-raj-je-velmi-blizko.html

Je to veľmi pekná trasa, v Novembri som naposledy šiel cez oblasť Wachau, konkrétne mesto Krems an der Donau, Melk, bolo krásnych 20 stupňov práve ten víkend. Kľudne pošlem pár fotiek. Rád sa tam vraciam, nádherná príroda a oplatí sa občas odbočiť aj mimo hlavnú trasu, ktorá ale aj tak ide popri Dunaji cez zaujímavé oblasti, ubytovanie nie je problém či už priamo na trase, cenovo a s bicyklom tiež nie je problém, čo sa týka stravy, popri trase je dosť reštaurácii, prípadne ja sa vždy stavím v Schnitzelmax - Cca 5-7 € veľký šnitzel so šalátom a nápojom :), Trasa Bratislava - Passau sa dá zvládnuť od 3 dní viacej, záleží či si chceš vychutnať trasu, okolie, pamiatky po trase atď, Treba mať v poriadku bike, nosič na bike, , nástroje na dorbné opravy, náhradnú dušu, kedže posledné 2 roky som 3x skoro chytil defekt priamo na cyklotrase, teraz naposledy som šiel rechste strasse z Melku do Kremsu a už za šera, trasa nie je osvetlená mimo dedín a bola rozkopaná + treba dávať pozor aj na spadnuté konáre atd.
Odporúčam vydať sa tadial pred letom, stráviš pekný týžden na bike, ja som bol v roku 2010 takto na biku na tour de france slovensko-nemecko,luxembursko-belgicko, tak ak máš otázky čo treba zobrať, ako sa vybaviť kludne napíš, poradím, pošlem foto z trasy atď.
Tomaso.
11.01.11,18:42
Ahoj,

ja som chodieval roky na letne dovolenky na biku. Najprv Slovensko, potom aj okolie Rakusko, Rumunsko, Ukrajina, Polsko a nakoniec uz nestacilo ani to a tak posledne dva roky sme rvali bajky do lietadla - Norsko a Spanielsko :) Vzdy na vlastnu past a s plnou polnou (stan, veci na oblecenie, jedlo). Nie je nad to sa kdekolvek zastavit kde sa ti paci. Alebo hocikde prespat a na nikoho sa neviazat.

Co sa tyka spania, najlepsie je mat stan. Idealne je striedat kempy/penziony (nejaka ta hygiena musi byt) a sem tam spat mimo len tak kde sa ti paci. Co sa tyka jedla, tak na viac dni potrebujes aj varic. Neda sa jest len studene jedlo stale. Nejake potraviny treba mat so sebou (cestoviny, polievky, sladkosti), ale ak su v obce/mesta tak zbytocne toho vela nevlacit. Dokupis v potravinach. Oblecenie: nieco v com sa citis prijemne - lebo budes to mat na sebe cele dni. Potom aj nieco proti dazdu a vetru sa hodi. A urcite nieco na hlavu. Inak v lete daleko nedojdes.

... ale ked nemas skusenosti, daj si nejaky niekolkodnovy vylet po Slovensku - po ceste zistis co ti chyba :) kedykolvek sa mozes vratit domov alebo dokupit veci co potrebujes.

cestovky: Napr. Tiptour robi cyklo zajazdy.